رئیس سی‌آی‌ای: فارغ از نتیجه مذاکرات وین، ایران همچنان یک تهدید برای خاورمیانه خواهد بود

17/12/1400 11:57:00 ب.ظ

ویلیام برنز در نشست کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا گفت رژیم ایران علاوه بر مسائل هسته‌ای و موشکی، برای تمامی خاورمیانه و متحدین آمریکا در این منطقه نیز تهدید به‌شمار می‌رود.

ویلیام برنز در نشست کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا گفت رژیم ایران علاوه بر مسائل هسته‌ای و موشکی، برای تمامی خاورمیانه و متحدین آمریکا در این منطقه نیز تهدید به‌شمار می‌رود. رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا، سی‌آی‌ای، می‌گوید فارغ از نتیجه مذاکرات وین بین ایران و قدرت‌های جهانی برای احیای برجام، جمهوری اسلامی ایران همچنان یک تهدید در سراسر خاورمیانه خواهد بود.

او افزود صرف‌نظر از این‌که مذاکرات وین چه سرانجامی داشته باشد، تهدیدهای ناشی از ایران کماکان از چالش‌های منطقه خواهد بود.

اشاره او به مذاکراتی است که در زمان معاونت وزارت خارجه آمریکا در دولت باراک اوباما، رئیس‌جمهوری اسبق آمریکا، با مقامات ایرانی از جمله علی اکبر صالحی در مسقط، پایتخت عمان، انجام داد و پس از چند سال منجر به برجام منجر شد.

ادای شهادت او در کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان در شرایطی است که جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید، روز ۱۶ اسفند گفت که مذاکرات وین «به پیشرفت‌های زیادی دست یافته» است. آمریکا در مذاکرات وین حضور غیرمستقیم دارد اما طرف اصلی برای احیای برجام شناخته می‌شود. headtopics.com

شروع شد.

گزارش جامعه اطلاعاتی آمریکا از «تهدید» ایران در این گزارش آمده است که مقابله ایران با آمریکا و متحدان واشینگتن در خاورمیانه، برای رژیم تهران، یک مبارزه حیاتی است.

ادامه مطلب:
RadioFarda‌|‌راديو فردا »
Loading news...
Failed to load news.

رئیسی: پیشرفت موشکی کشور با تهدید دشمن متوقف نخواهد شد

رئیس جمهوری گفت: صنایع دفاعی و موشکی در ایران بومی شده است و وارداتی نیست. ادامه مطلب >>