رئیس سازمان امور مالیاتی: دریافت مالیات باید براساس میزان درآمد و ثروت باشد- اخبار استانها - اخبار تسنیم - Tasnim

19/04/1399 10:28 ق.ظ

رئیس سازمان امور مالیاتی: دریافت مالیات باید براساس میزان درآمد و ثروت باشد تمام مالیاتی که ماهانه در کشور به طور مستقیم و غیرمستقیم جذب می‌شود ۱۲ تا ۱۳ هزار میلیارد تومان است

گروه استان‌ها ــ رئیس سازمان امور مالیاتی کشور گفت: تمام مالیاتی که ماهانه در کشور به‌طور مستقیم و غیرمستقیم جذب می‌شود 12 تا 13 هزار میلیارد تومان است. رئیس سازمان امور مالیاتی کشور با عنوان اینکه حدود 8 درصد درآمد مردم در اختیار حاکمیت قرار می‌گیرد که صرف هزینه‌های کشور می‌شود بیان کرد: در دنیا این عدد حدود 30 درصد است.

وی با اشاره به اینکه درآمد نفت هم کاهش پیدا کرده است و راهی جز درآمدهای مالیاتی نیست گفت: مردم باید هزینه‌های جاری اداره خودشان را به‌نسبت درآمد، ثروت و مصرف خودشان پرداخت کنند.

پارسا با تأکید به اینکه "مردم ما عدالت‌جو هستند و اگر ببینند در اخذ مالیات عدالت برقرار است همکاری می‌کنند" افزود: جرم فرار مالیاتی از بدترین جرایمی در دنیا است که گذشت ندارد و خیلی سختگیری می‌کنند اما در کشور ما این‌گونه نیست.

وی با ابراز اینکه یکی از مشکلات نظام مالیاتی کشور هوشمند نبودن آن است گفت: تمام تراکنش‌های بانکی مردم در دنیا برای شفافیت‌سازی اقتصادی در اختیار حاکمیت است. رئیس سازمان امور مالیاتی کشور با یادآوری اینکه "ما مجموع اطلاعات را در اختیار نداریم و این مسئله باعث فرار مالیاتی می‌شود" اضافه کرد: تمام فروشگاه‌های کشور از بزرگ و کوچک طی دو سال آینده باید به سازمان مالیاتی وصل شوند. headtopics.com

ادامه مطلب:
Tasnimnews_Fa »

رئیس سازمان جهانی بهداشت: بیماری کووید19 هنوز به نقطه اوج همه‌گیری نرسیده است- اخبار اجتماعی - اخبار تسنیم - Tasnimرئیس سازمان جهانی بهداشت از افزایش سرعت انتقال ویروس کرونا در جهان خبر داد و گفت: بیماری کووید19 هنوز به نقطه اوج همه‌گیری نرسیده است.

رئیس پلیس فدرال آمریکا: چین بزرگترین تهدید علیه ایالات متحده استرئیس پلیس فدرال آمریکا: چین بزرگترین تهدید علیه ایالات متحده است رئیس اف‌بی‌آی گفت: «ما داریم درباره رقبای سیاسی، مخالفان، و منتقدانی که تلاش می‌کنند درباره موارد گسترده نقض حقوق بشر توسط [حکومت] چین صحبت کنند، حرف می‌زنیم.»

رئیس باشگاه بارسلونا می‌گوید لیونل مسی ستاره آرژانتینی از این تیم جدا نمی‌شودرئیس باشگاه بارسلونا می‌گوید لیونل_مسی ستاره آرژانتینی از این تیم جدا نمی‌شود به گزارش سایت سرویس جهانی «بی بی سی»، ژوزپ ماریا بارتومئو در جریان یک مصاحبه تلویزیونی، خبرهای منتشره درباره عدم علاقه لیونل مسی برای تمدید قراردادش با بارسلونا را نادرست خواند

رئیس باشگاه بارسلونا می‌گوید لیونل مسی ستاره آرژانتینی از این تیم جدا نمی‌رودرئیس باشگاه بارسلونا می‌گوید لیونل مسی ستاره آرژانتینی از این تیم جدا نمی‌رود به گزارش سایت سرویس جهانی «بی بی سی»، ژوزپ ماریا بارتومئو در جریان یک مصاحبه تلویزیونی، خبرهای منتشره درباره عدم علاقه لیونل مسی برای تمدید قراردادش با بارسلونا را نادرست خواند

مصطفی شن‌توپ، مجددا رئیس مجلس ترکیه شد

ژائیر بولسونارو، رئیس جمهوری برزیل به ویروس کرونا مبتلا شده استژائیر بولسونارو، رئیس جمهوری برزیل به ویروس کرونا مبتلا شده است ویروس_کرونا کووید_۱۹ جزئیات بیشتر🔽

مسائل بانکی، تأمین اجتماعی و مالیاتی مهمترین مشکلات واحدهای صنعتی و معدنی استان کرمان است

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور با عنوان اینکه حدود 8 درصد درآمد مردم در اختیار حاکمیت قرار می‌گیرد که صرف هزینه‌های کشور می‌شود بیان کرد: در دنیا این عدد حدود 30 درصد است.

وی با اشاره به اینکه درآمد نفت هم کاهش پیدا کرده است و راهی جز درآمدهای مالیاتی نیست گفت: مردم باید هزینه‌های جاری اداره خودشان را به‌نسبت درآمد، ثروت و مصرف خودشان پرداخت کنند.

پارسا با تأکید به اینکه "مردم ما عدالت‌جو هستند و اگر ببینند در اخذ مالیات عدالت برقرار است همکاری می‌کنند" افزود: جرم فرار مالیاتی از بدترین جرایمی در دنیا است که گذشت ندارد و خیلی سختگیری می‌کنند اما در کشور ما این‌گونه نیست.

وی با ابراز اینکه یکی از مشکلات نظام مالیاتی کشور هوشمند نبودن آن است گفت: تمام تراکنش‌های بانکی مردم در دنیا برای شفافیت‌سازی اقتصادی در اختیار حاکمیت است.

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور با یادآوری اینکه "ما مجموع اطلاعات را در اختیار نداریم و این مسئله باعث فرار مالیاتی می‌شود" اضافه کرد: تمام فروشگاه‌های کشور از بزرگ و کوچک طی دو سال آینده باید به سازمان مالیاتی وصل شوند.

وی با اظهار اینکه "تمرکز ما بر 15 و 20 درصد افراد بالای جامعه بر اخذ مالیات است" ادامه داد: انتظار می‌رود استان‌ها نیز در وصول مالیات با ما همکاری کنند.

پارسا با اعلام اینکه "با سازمان برنامه و بودجه نیز هماهنگ کردیم و بودجه استان‌ها به وصولی مالیات آنها وصل می‌شود" گفت: اگر استان‌ها می‌خواهند اعتبارات عمرانی آنها افزایش پیدا کند باید در اخذ مالیات نیز وصولی داشته باشند.