رئیس جمهوری آمریکا: احتمال حمله روسیه به اوکراین همچنان بسیار زیاد است؛ قاطعانه پاسخ خواهیم داد

27/11/1400 12:56 ق.ظ

🔺 رئیس جمهوری آمریکا: احتمال حمله روسیه به اوکراین همچنان بسیار زیاد است؛ قاطعانه پاسخ خواهیم داد ▪ جو بایدن گفت که تهاجم مجدد روسیه «تحریم‌های شدید» و هزینه‌های هنگفت را برای مسکو به همراه خواهد داشت.. ⬇ بیشتر بخوانید:

رئیس جمهوری آمریکا روز سه‌شنبه طی سخنانی گفت که حمله روسیه به اوکراین همچنان بسیار محتمل و ممکن است و هشدار داد که هرگونه تجاوز روسیه به همسایه خود پاسخ قاطع ایالات متحده و هم‌پیمانان و شرکای آن را در پی خواهد داشت. آقای بایدن در عین حال گفت که ایالات متحده هنوز صحت ادعای روسیه مبنی بر عقب‌نشینی برخی از نیروهایش از مرز اوکراین را تأیید نکرده است.

رئیس جمهوری آمریکا با اشاره به این که باید همه فرصت‌‌های لازم برای موفقیت در اختیار دیپلماسی قرار داده شود، افزود: «آمریکا و ناتو تهدیدی برای روسیه نیستند. آمریکا و ناتو در اوکراین موشک ندارند و برنامه‌ای هم برای استقرار [موشک‌ها] در آنجا در کار نیست.»

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا آقای بایدن در ادامه تصریح کرد: «آمریکا مردم روسیه و ثبات را هدف قرار نمی‌دهد. به شهروندان روسیه می‌گویم که ما دشمن شما نیستیم. من باور ندارم که شما خواهان یک جنگ خونین و ویرانگر علیه اوکراین باشید.»

رئیس جمهوری آمریکا همچنین با بیان این که اگر روسیه به اوکراین حمله کند، هزینه‌های انسانی بسیار زیاد خواهد بود گفت که «ما به دنبال تقابل نظامی با روسیه نیستیم.» وی با این حال هشدار داد: «اگر شهروندان ما هدف قرار گیرند با تمام قدرت پاسخ خواهیم داد.» headtopics.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

قاطرانه پاسخ خواهد داد . آمریکا فقط وراجی میکنه و جرات پاسخگویی نداره. همین الان هم مثل خر تو ماجرای یمن گیر کردن و بطور غیر مستقیم دست ب دامن ایران شدند مارکو برای ایران وخاورمیانه چه سوغاتی داری؟ دایی جان ناپلئون: همه بیخیال جنگ شدن، تو هنوز ول نمیکنی! بَسی خنده دار. بایدن جوک میگوید وقتی پوتین حمله ب اوکراین نکند دیگر آمریکا نخواهد توانست ناتو را ب اوکراین گُسترش دهد اما چرا ! زیرا اکثریت شرق اوکراین تحت نفوذ روسیه میباشد و دارای جمعیت روس تَبارها. پس اگر ناتو ب او‌کراین کَشیده بشود آن کشور تجزیه و ب غربی شرقی تقسیم خواهد شُد

بحران روسیه و اوکراین؛ چرا جمهوری اسلامی به اجبار سکوت کرده است؟

روسیه: امتناع اوکراین از پیوستن به ناتو به کاهش نگرانی‌های ما کمک می‌کندروسیه: امتناع اوکراین از پیوستن به ناتو به کاهش نگرانی‌های ما کمک می‌کند دمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین در مصاحبه با خبرنگاران اعلام کرد که امتناع اوکراین از پیوستن به ناتو به کاهش نگرانی‌های روسیه در مورد تضمین‌های امنیتی کمک می‌کند.

واکنش‌ها به اقدام سفیر مسکو در تهران ادامه دارد؛ اعتراض به «گستاخی» روسیهبه رغم شدت گرفتن انتقادات به سفیر روسیه در ایران طی هفته جاری، تاکنون هیچ اقدام رسمی نسبت به احضار یا اعلام موضع رسمی اعتراضی نسبت به «لوان جاگاریان» از سوی مقامات جمهوری اسلامی صورت نگرفته است. چی شده؟ خوب هیچ شکی نیست که جمهوری اسلامی ایران تو این دست نداشته باشد.؟ مرگ بر دشمن ایران وایرانی

زلنسکی از پیش‌بینی «حمله روسیه به اوکراین در روز چهارشنبه» عقب‌نشینی کرد🔺زلنسکی از پیش‌بینی «حمله روسیه به اوکراین در روز چهارشنبه» عقب‌نشینی کرد ▪️رئیس جمهوری اوکراین، روز دوشنبه ۲۵ بهمن و ساعاتی پس از آن که اعلام کرد شنیده است روسیه روز چهارشنبه همین هفته به اوکراین حمله می‌کند، این حرف خود را پس گرفت. ⬇️ بیشتر بخوانید: TehranDC زلنسکی از حرف‌هایش عقب‌نشینی نکرد چراکه حرفی نزد که باید آن را پس می‌گرفت. سخنگوی‌اش ناچار شد برای رسانه‌هایی که سخنان زلنسکی را تحریف کرده‌اند توضیحات اضافی ارایه دهد. برای کسانی که اوکراینی می‌دانند حرف‌های زلنسکی کاملاً قابل فهم بود. بدبخت بی وجود زلنسکی که به غرب و آمریکا اعتماد کرد و حالا مثال خری شده که در گل گیر کرده نگران نباشید روسیه حمله نخواهد کرد بلوف میزند

گراهام: حمله روسیه به اوکراین روابط مسکو و واشینگتن را به‌طور بنیادی تغییر می‌دهدلیندزی گراهام، سناتور جمهوری‌خواه ایالت کارولینای جنوبی می‌گوید در صورتی که ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه تصمیم بگیرد به اوکراین حمله کند، روابط روسیه لیندزی گراهام: حمله روسیه به اوکراین روابط مسکو و واشینگتن را به‌طور بنیادی تغییر می‌دهد . گراهام :.. بلکه عمل می‌خواهم. مدام به ما می‌گویند الان است که روسیه حمله کند، اما رک و راست به پوتین نمی‌گویند که اگر حمله کند بعدش چه می‌شود. او را باید همین الان مجازات کرد.»

آمریکا: هر لحظه امکان دارد تهاجم روسیه به اوکراین آغاز شودایالات متحده آمریکا با اعلام این‌که هیچ نشانه ملموسی مبنی بر کاهش تنش در شرق اروپا دیده نمی‌شود، هشدار داد که هر لحظه امکان دارد تهاجم روسیه به اوکراین