رئیس سازمان بهداشت جهانی می‌گوید که از افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا «به شدت نگران» است

27/08/1399 10:06 ب.ظ

رئیس سازمان بهداشت جهانی می‌گوید که از افزایش موارد ابتلا به ویروس_کرونا «به شدت نگران» است آقای تدروس روز دوشنبه ۲۶ آبان در یک نشست معمول با خبرنگاران در ژنو گفت که افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا، خدمه بخش سلامت را تحت بیشترین فشار قرار داده است.

صدای آمریکا - تدروس آدهانوم گبریسوس، مدیرکل سازمان بهداشت جهانی، می‌گوید که این نهاد «عمیقا نگران» افزایش تعداد موارد ابتلا به ویروس کرونا در اروپا و آمریکای شمالی است.

آقای تدروس روز دوشنبه ۲۶ آبان در یک نشست معمول با خبرنگاران در ژنو گفت که افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا، خدمه بخش سلامت را تحت بیشترین فشار قرار داده است. رئیس سازمان بهداشت جهانی روز دوشنبه برای اولین بار پس از یک قرنطینه دو‌هفته‌ای احتیاطی به مقر سازمان بهداشت جهانی بازگشت. او پیشتر با فردی که جواب آزمایش کووید-۱۹ وی مثبت شد، تماس پیدا کرده بود.

او همچنین از «اخبار دلگرم‌کننده» درباره واکسن‌های کووید-۱۹ ابراز خوشحالی کرد، اما هشدار داد که مردم باید محتاط باشند. روز دوشنبه سومیا سومانتان، یک مقام ارشد علمی سازمان بهداشت جهانی، گفت که پیش‌بینی می‌‌کند که این سازمان در نیمه اول سال ۲۰۲۱ به تعداد «بسیار محدودی» واکسن کووید۱۹ برای توزیح در سطح جهان دست پیدا کند. headtopics.com

اخیرا شرکت «مودرنا» مستقر در آمریکا، اعلام کرد که واکسن آزمایشی آن به میزان ۹۴.۵ درصد در پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا موثر است. پیشتر نیز گزارش شده بود که مطالعه انجام شده روی ده‌ها هزار دواطلب نشان داده است که واکسن کووید۱۹ که توسط شرکت‌های «فایزر» و «بایو ‌ان تک» در دست تولید است، می‌تواند به میزان بیش از ۹۰ درصد موثر باشد.

سگ وزارت بهداشت چین هست این عوضی اونا هر وقت بگن اینم پارس میکنه قشنگ معلومه چه نقشه های شومی تو سرشه

این اگر آدم بود که مزدور چین برای گسترش ویروس نمیشد. بعضی جانوران فقط ظاهر انسان دارند وگرنه از هر میکروبی پست ترند. نمونه اش همین عنتر هست

نگران نباش!! خودت میدونی پشت پرده جه خبره!!

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »