رئیس جمهوری ارمنستان استعفا کرد؛ سرکیسیان: ریشه برخی مشکلات بالقوه ما در قانون اساسی است

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 23 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 13%
  • Publisher: 51%

🔺رئیس جمهوری ارمنستان استعفا کرد؛ سرکیسیان: ریشه برخی مشکلات بالقوه ما در قانون اساسی است ▪️آرمن سرکیسیان، رئیس جمهوری ارمنستان، روز یکشنبه ٣ بهمن از سمت خود استعفا کرد. ⬇️ بیشتر بخوانید:

ایران اخبار, ایران سرفصلها

وی که از سال ٢٠١٨ رئیس جمهوری ارمنستان بوده سال گذشته با نیکول پاشینیان، نخست‌وزیر، بر سر چند مساله از جمله برکناری رئیس نیروهای مسلح این کشور اختلاف نظر پیدا کرده بود.

اما آقای سرکیسیان در بیانیه استعفای خود به این موضوع یا موضوعات مورد اختلاف دیگر اشاره مستقیم نکرده است.در پی رفراندوم سال ۲۰۱۵، ارمنستان تبدیل به یک جمهوری پارلمانی شد و اختیارات رئیس جمهوری به صورت چشمگیری کاهش یافت. ارمنستان در سال ١٩٩١ از اتحاد جماهیر شوروی جدا شد و از آن زمان متکی به کمک و سرمایه‌گذاری روسیه بوده است. بسیاری از ارمنی‌ها دولت را متهم به فساد و سوءمدیریت اقتصادی می‌کنند که در تلاش برای غلبه بر نظام برنامه‌ریزی مرکزی بوده است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

رئیس سابق پلیس راهور: در کشور ما، دولت و رئیس جمهور نماینده خودروساز هستند، نه مردمدر ادامه واکنش به باز نشدن ایربگ ده‌ها خودرو در یک تصادف، رئیس سابق پلیس راهور وجود مافیا و بی‌ارادگی دولت‌ها را از عوامل اصلی بی‌کیفیتی خودروهای داخلی و تصادفات اعلام کرد.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

رئیس جمهور: جمهوری اسلامی ایران به رابطه و همکاری با ترکیه نگاه بلند مدت و همه جانبه دارد/ تهران از استقرار صلح و ثبات پایدار در منطقه حمایت می‌کندتماس تلفنی اردوغان با آیت الله رئیسی رئیس جمهور: جمهوری اسلامی ایران به رابطه و همکاری با ترکیه نگاه بلند مدت و همه جانبه دارد تهران از استقرار صلح و ثبات پایدار در منطقه حمایت می‌کند این خود دلیلیست برای توسعه روابط. برای حمایت از پسران مشمول ایرانی به تجمع اعتراضی سربازی_اجباری در ۵ بهمن ماه ساعت ۹ صبح در میدان بهارستان دعوت هستید نه که نخوایم ولی با این بورس دیگه رومون نمیشه از شما طرفداری کنیم.سهامدارا مظلوم رها شدن.حاجی ی سری به سازمان بورس بزن
منبع: PadDolat - 🏆 18. / 51 ادامه مطلب »

رئیس جمهور: به رابطه و همکاری با ترکیه نگاه بلندمدت و همه‌جانبه داریمروسای جمهور ایران و ترکیه در گفت و گوی تلفنی، روابط دوجانبه و منطقه‌ای را مورد بررسی قرار داده و بر ضرورت تقویت سطح همکاری ها و هماهنگی های تهران- آنکارا تاکید کردند. ترک ها در حال هموار کردن موانع اند. واقعا از این خبری که در سایت خودتان زده‌اید خجالت نمی‌کشید. یعنی این مردک و کشورش باید برای شما اینقدر واجد احترام باشند؟ چرا کمی تاریخ نمی‌خوانید؟ نکند جناب سفیر دستور داده‌اند که رپورتاژ بروید؟
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

رئیس جمهور ارمنستان استعفا کردرئیس جمهور ارمنستان استعفا کرد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

رئیس سابق شورای صالحیه بر اثر اصابت گلوله به بیمارستان منتقل شد- اخبار استان تهران - اخبار استانها تسنیم | Tasnimسوءقصد به جان رئیس شورای سابق شهر صالحیه فرماندار بهارستان: رئیس سابق شورای صالحیه بر اثر اصابت یک گلوله به بیمارستان منتقل شده و تیرباران صحت ندارد فعلاً هیچ‌چیزی از نیت و سوء قصد ضارب مشخص نشده است ظاهرا ضارب، فردی کاربلد(با مهارت بالا در کاربردِ اسلحه و آشنا به اصول طراحی عملیات)است فرماندار صالحیه بعد از گذشت بیش از 6ساعت از وقوع حادثه، هنوز درباره نتایج اقدامات پزشکی و وضعیت سلامت دهقان، اظهار نظر نمی کند = احتمالا او فوت کرده من ناخواسته به یاد ترور سعید حجاریان افتادم
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

رئیس‌جمهوری ارمنستان از مقام خود استعفاء دادمقام ریاست‌جمهوری در ارمنستان تا حدود زیادی تشریفاتی است و آقای سرکیسیان گفته که نهاد تحت امر او از نفوذ بر سیاست‌ها در دوران بحران ملی ناتوان است. آدم حسابی وقتی نمیتونه خدا حافظ
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »