رئیس سی‌آی‌ای: آمریکا نمی‌تواند تهدید هسته‌ای روسیه را دست کم بگیرد

26/01/1401 12:19:00 ق.ظ

رئیس ئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا، سی‌آی‌ای، تاکید کرد که تهدید روسیه درباره استفاده از «سلاح‌های تاکتیکی هسته‌ای» یا «تسلیحات اتمی کم‌بازده» را نباید دست‌کم گرفت.

رئیس ئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا، سی‌آی‌ای، تاکید کرد که تهدید روسیه درباره استفاده از «سلاح‌های تاکتیکی هسته‌ای» یا «تسلیحات اتمی کم‌بازده» را نباید دست‌کم گرفت. رادیو فردا مریک گارلند، دادستان کل و وزیر دادگستری آمریکا، به تازگی اعلام کرده که کنستانتین...

رادیو فردا مریک گارلند، دادستان کل و وزیر دادگستری آمریکا، به تازگی اعلام کرده که کنستانتین مالوفیو، الیگارش ۴۷ ساله روس، در این کشور به نقض تحریم‌ها علیه روسیه متهم شده است. او پیشتر شبه‌جزیره کریمه در اوکراین را بخش ذاتی روسیه دانسته و از الحاق این شبه‌جزیره به روسیه حمایت کرده و اکنون نیز تهاجم روسیه علیه اوکراین را «جنگ مقدس» خوانده است.

الیگارش‌های تحریم‌شده روس چه کسانی هستند؟ هانیک متهم شده که با مالوفیو برای کار در شبکه‌های تلویزیونی در روسیه و یونان و همچنین به دست آوردن یک شبکه تلویزیونی در بلغارستان همکاری کرده است. هانیک کارمند سابق اس‌ان‌بی‌سی و فاکس‌نیوز در سوم فوریه سال جاری در لندن دستگیر شد و در انتظار استرداد به آمریکا، پرونده قضایی علیه او در جریان است، اما مالوفیو در بازداشت نیست و گمان می‌رود اکنون در روسیه باشد.

وزارت دادگستری آمریکا همچنین اعلام کرده که به دنبال توقیف یک سرمایه‌گذاری ۱۰ میلیون دلاری است که این الیگارش روس به طور غیرقانونی از آمریکا به یکی از همکاران تجاری خود در یونان منتقل کرده است.

ادامه مطلب:
RadioFarda‌|‌راديو فردا »

رقابت منهای متانت | بهناز شیربانی

این روزها کمتر فردی را می‌توان پیدا کرد که مخاطب پلتفرم‌های ایرانی نباشد. چند سالی است از ایجاد پلتفرم‌های داخلی می‌گذرد و سال‌ها پیش کمتر کسی متوجه ظرفیت‌های این بخش بود و ابعاد ساختاری پلتفرم‌ها به‌مرور آن‌قدر وسعت پیدا کرد تا به رقیبی جدی برای رسانه ملی بدل شد. اما شاید حدس‌زدن این موضوع که زمانی این مدیوم مخاطب گسترده‌ای پیدا کند کمی عجیب به نظر می‌رسید. آغاز ساخت‌وساز در پلتفرم‌های داخلی با آزمون و خطاهایی همراه بود و بسیاری بر این باور بودند که عدم آگاهی از فضای فرهنگی و سرمایه‌گذاری صرف روی چهره‌های مشهور و البته نبود آشنایی کافی با ساخت سریال برای طیف گسترده‌ای از مردم، پاشنه آشیل این بسترهای اینترنتی محسوب می‌شد؛ نقصی که به‌مرور مرتفع شد و شبکه نمایش خانگی بیش از هر چیز به دلیل نیاز جامعه به تکنولوژی روز و پاسخ به انحصار سریال‌سازی در تلویزیون به مسیرش ادامه داد. اما کشمکش‌های شبکه نمایش خانگی و صداوسیما تنها به جدال دو سال اخیر ختم نمی‌شود. می‌توان ریشه این اختلاف را در زمانی جست‌وجو کرد که بسیاری متوجه این واقعیت شدند که با قدرت‌گرفتن شبکه نمایش خانگی، مدیریت افکار عمومی از دستشان خارج شده و حالا زمانی است که باید وارد صحنه شوند. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

تهدید مسکو: تسلیحات اتمی در بالتیک مستقر می‌کنیم؛ تورم جهانی زیر سایه جنگ اوکراینرئیس‌جمهوری سابق روسیه به صراحت تهدید کرد که در صورت گسترش ناتو، دیگر نمی‌توان از بالتیک «عاری از سلاح هسته‌ای» سخن گفت و «توازن باید برقرار شود».

بایدن به‌طور تلویحی پوتین را به نسل‌کشی متهم کردجو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده، روز سه‌شنبه طی نطقی درباره قیمت سوخت ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، را به‌طور تلویحی به نسل‌کشی در اوکراین متهم کرد. benazaram biden dar behtarin halatesh behtar bood ba dostash miraft to park mishest..... hich vaght dar ghamat rais jomhor amrika nabood...

روسیه کی‌یف را به بمباران مراکز تصمیم‌گیری تهدید کردوزارت دفاع روسیه اعلام کرد: «اگر اقدامات تخریبی علیه اهداف ما در خاک روسیه ادامه یابد، مراکز تصمیم‌گیری در کی‌یف را هدف قرار خواهیم داد.» لطفا به عنوان خبرگزاری دانشجویان، ما رو حمایت کنید و صدای ما باشید🙏 تعویق_کنکور_ارشد_۱۴۰۱ تعویق_کنکور_ارشد_علوم_و_بهداشت لطفا به وضعیت ماها توجه کنین بازگشایی ناگهانی و بی مقدمه دانشگاه کارآموزی امتحان و پروژه دانشگاه و میان همه این ها ماه مبارک رمضان. واقعا زمان کنکور منصفانه نیست عدالت را رعایت کنید تعویق_کنکور_ارشد_۱۴۰۱ تعویق_کنکور_ارشد تعویق_کنکور_ارشد_علوم_و_بهداشت تعویق_کنکور_ارشد_علوم_و_بهداشت تعویق_کنکور_ارشد_۱۴۰۱ ✅وارد سایت 'فارس من' شوند و با امضای خود حمایت کنند:👇🏻 🎓امید کلی دانشجو کنکوری ارشد به امضا های این نامه است👨🏻‍🎓👩🏽‍🎓 🎓از شما وقت زیادی نمیگیره اما سرنوشت کلی آدمو تغییر میده🙏🏼

ریابکوف: آمریکا گفت‌وگوهای امنیتی با روسیه را رد کرده استمعاون وزیر خارجه روسیه تصریح کرد که مسکو با تلاش‌های غرب برای کند کردن عملیات نظامی در اوکراین مقابله خواهد کرد.

چند نهاد دولتی در آمریکا نسبت به کشف یک بدافزار سایبری هشدار دادندبرخی رسانه‌های آمریکا به نقل از منابع خود می‌گویند که نشانه‌هایی از دست داشتن روسیه در این زمینه دیده می‌شود.