رئیس‌جمهوری سابق ایرلند در مورد دختر حاکم دوبی: خانواده لطیفه مرا فریب دادند - BBC News فارسی

09/12/1399 12:56 ب.ظ

مری رابینسون، رئیس‌جمهوری سابق ایرلند ادغان کرده که در مورد لطیفه آل مکتوم، دختر حاکم دوبی، 'اشتباه بزرگی' مرتکب شده است. خانم رابینسون گفت خانواده لطیفه او را 'به طور وحشتناکی فریب داده‌اند.'

مری رابینسون، رئیس‌جمهوری سابق ایرلند اذعان کرده که در مورد لطیفه آل مکتوم، دختر حاکم دوبی، 'اشتباه بزرگی' مرتکب شده است. مری رابینسون در سال ۲۰۱۸ با دعوت خاندان حاکم دوبی با لطیفه دیدار کرد. خانم رابینسون به تلویزیون ایرلند گفت: "برایم دردناک است وقتی متوجه شدم که اشتباه بزرگی مرتکب شده‌ام. "من قبلا هم مرتکب اشتباهاتی شده‌ام و این بزرگ‌ترین آنها است.

امیدوارم دیگر هرگز در چنین موقعیتی قرار نگیرم."

پدر لطیفه، شیخ محمد بن راشد آل مکتوم است که یکی از ثروتمندترین رهبران دنیا محسوب می‌شود. او حاکم دوبی و نایب رئیس امارات متحده عربی است. پس از تلاش ناموفق برای فرار از کشور، لطیفه ویدیویی محرمانه برای دوستانش ارسال کرد که در آنها پدرش را به "گروگان گرفتن" او متهم می‌کرد. او در آن ویدیو گفت "نگران جانش است."

خانم رابینسون گفته است در ارتباط با وضعیت لطیفه با وزیر امور خارجه ایرلند تماس برقرار کرده است.

ادامه مطلب:
bbcpersian »

آهای تایپیست گوزو: اذعان، نه ادغان😑

ایران با مشتریان سابق نفت خود در آسیا تماس گرفته است | DW | 04.03.2021هند و چین در شمار بزرگ‌‌ترین واردکنندگان نفت ایران بود‌ه‌اند. صادارت نفت ایران در اثر تحریم‌ها به‌شدت کاهش یافته است. شرکت ملی نفت ایران با نیم‌نگاهی به احتمال رفع تحریم‌ها با مشتریان اصلی نفت خود در آسیا تماس گرفته است.

روند رسیدگی به پرونده ترور سفیر سابق روسیه در آنکارا پایان یافتسه نفر از متهمان پرونده سوء‌قصد به جان آندری کارلوف، سفیر روسیه در آنکارا به 2 بار و دو نفر دیگر از متهمان نیز به تحمل حبس ابد محکوم شدند. - خبرگزاری آناتولی سه نفر از متهمان پرونده سوء‌قصد به جان کارلوف، سفیر روسیه در آنکارا به 2 بار و دو نفر دیگر از متهمان نیز به تحمل حبس ابد محکوم شدند فتو خلاصه : گروه تروریستی فتح‌الله ه! با نوشتن گروه تروریستی به اول کلمه اش می‌شه: گروه تروریستی گروه تروریستی فتح‌الله

موافقت مجلس سنا با تعیین سفیر سابق آمریکا در روسیه به عنوان مدیر CIAمجلس سنای ایالات متحده آمریکا پنج‌شنبه 18 مارس 2021 با تعیین سفیر سابق آمریکا در روسیه به عنوان مدیر

قهرمان سابق اسنوبرد جهان در اثر ریزش بهمن جان باخت - BBC News فارسیکمیته المپیک فرانسه اعلام کرده است که جولی پوماگالسکی، قهرمان سابق رشته اسنوبُرد این کشور، در اثر ریزش بهمن در سوئیس کشته شده است.

رسیدگی به اتهامات حمید نوری دادیار سابق زندان گوهردشت در بزرگ‌ترین دادگاه تاریخ سوئددادگاه حمید نوری ازمتهمان قتل‌عام زندانیان سیاسی سال 1367 در ایران در روز8 ژوئن 2021 در سوئد برگزار می‌شود. ادامه خبر در سایت العربیه_فارسی: او ازشکنجه گران معروف بوده است وازکسانی بوده است که دست اش به خون رشیدترین فرزندان این میهن آلوده است

تصویر سال ۲۰۱۸ خانم رابینسون با لطیفه، دسامبر سال پیش به عنوان سند زنده بودن او در شبکه‌های اجتماعی دست به دست شد.

مری رابینسون در سال ۲۰۱۸ با دعوت خاندان حاکم دوبی با لطیفه دیدار کرد.

خانم رابینسون به تلویزیون ایرلند گفت: "برایم دردناک است وقتی متوجه شدم که اشتباه بزرگی مرتکب شده‌ام.

"من قبلا هم مرتکب اشتباهاتی شده‌ام و این بزرگ‌ترین آنها است. امیدوارم دیگر هرگز در چنین موقعیتی قرار نگیرم."

پدر لطیفه، شیخ محمد بن راشد آل مکتوم است که یکی از ثروتمندترین رهبران دنیا محسوب می‌شود. او حاکم دوبی و نایب رئیس امارات متحده عربی است.

پس از تلاش ناموفق برای فرار از کشور، لطیفه ویدیویی محرمانه برای دوستانش ارسال کرد که در آنها پدرش را به "گروگان گرفتن" او متهم می‌کرد. او در آن ویدیو گفت "نگران جانش است."

خانم رابینسون گفته است در ارتباط با وضعیت لطیفه با وزیر امور خارجه ایرلند تماس برقرار کرده است.

شیخ نشین دوبی و دولت امارات تاکید کرده‌اند حال لطیفه "خوب" است و خانواده‌اش از او "مراقبت" می‌کنند.