رئیس جمهوری تایوان می‌گوید که آمریکا و کشورش بیش از هر زمان دیگری به هم نزدیک هستند

22/05/1399 09:57:00 ب.ظ

رئیس جمهوری تایوان می‌گوید که آمریکا و کشورش بیش از هر زمان دیگری به هم نزدیک هستند رئیس جمهوری تایوان گفت به خاطر این ویروس اقتصاد در سراسر جهان با شرایط نامعلوم بسیاری مواجه است، نرخ بیکاری افزایش یافته و تجارت جهانی مختل شده است.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. موسسه هادسن و مرکز آمریکن پراگرس در نشستی آنلاین میزبان سای اینگ-ون، رئیس جمهوری تایوان، بودند.

در این نشست که روز چهارشنبه ۲۲ مرداد برگزار شد، خانم اینگ-ون که برای دومین دور رئیس جمهوری تایوان شده است، در پیامی ضبط شده خطاب به این نشست گفت: «مفتخرم که روابط آمریکا و تایوان هرگز بیش از این به هم نزدیک نبوده است و ما در موضوعات مختلف، اعتمادی دوجانبه و تصویر مشترکی از همکاری استراتژیک داریم.»

او گفت شیوع ویروس کووید-۱۹ اثرات بی سابقه ای داشته است، و بر اثر آن نیم میلیون نفر جان خود را از دست داده اند و میلیون ها نفر نیز از آن بیمار شده اند. رئیس جمهوری تایوان گفت به خاطر این ویروس اقتصاد در سراسر جهان با شرایط نامعلوم بسیاری مواجه است، نرخ بیکاری افزایش یافته و تجارت جهانی مختل شده است.

او گفت که تایوان اگرچه با این همه گیری ویروس، خوب برخورد کرد اما از پس لرزه های آن مصون نیست. خانم اینگ-ون گفت که تایوان با هنگ کنگ روابط تاریخی و فرهنگی عمیق دارد و هزاران دانشجوی هنگ کنگی در تایوان تحصیل کرده‌اند. headtopics.com

وی شرایط هنگ کنگ را به مثابه «مشعل رو به خاموشی آزادی‌های مدنی» دانست و گفت که تایوان از مشاهده این وضعیت ناراحت و نگران است.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.

پرزیدنت ترامپ می‌گوید که از انتخاب کاملا هریس توسط بایدن «کمی متعجب» شده است🔺پرزیدنت ترامپ می‌گوید که از انتخاب کاملا هریس توسط بایدن «کمی متعجب» شده است ⚡️پرزیدنت ترامپ در مورد اینکه جو بایدن، نامزد احتمالی حزب دموکرات، سناتور کاملا هریس را به عنوان نامزد خود برای احراز سمت معاون رئیس جمهوری برگزیده است، اظهار نظر کرد.

نهاد نظارتی آمریکا: ارزیابی درست از پیامد فروش سلاح به عربستان صورت نگرفته استیک نهاد نظارتی دولتی آمریکا معتقد است که در جریان «فروش اضطراری» سلاح به عربستان و امارات، ارزیابی درستی از پیامد‌های فروش این تسلیحات بر غیرنظامیان در یمن صورت نگرفته است.

موزه فرش ۵۰ روز است که برق ندارد

دستگیری بیش از 100 نفر که فروشگاه‌های شیکاگو را غارت می‌کردند

سفیر آمریکا در سازمان ملل: انتخاب درست، تمدید ممنوعیت فروش تسلیحات به رژیم ایران است🔺سفیر آمریکا در سازمان ملل: انتخاب درست، تمدید ممنوعیت فروش تسلیحات به رژیم ایران است ⚡️کلی کرفت، سفیر آمریکا در سازمان_ملل گفت: ما هیچ انتخاب دیگری غیر از تمدید ممنوعیت فروش تسلیحات متعارف به ایران و گسترش صلح و ثبات در سرتاسر جهان نداریم.

انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا: چه کسی در نظرسنجی‌ها پیشتاز است؟ - BBC News فارسیما در اینجا نظرسنجی‌ها را بررسی خواهیم کرد و سعی می‌کنیم بفهمیم که نتایج به دست آمده تا چه حد می‌توانند در شناسایی پیروز نهایی انتخابات به ما کمک کنند.