رئیس جمهوری تایوان می‌گوید که آمریکا و کشورش بیش از هر زمان دیگری به هم نزدیک هستند

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 42 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

رئیس جمهوری تایوان می‌گوید که آمریکا و کشورش بیش از هر زمان دیگری به هم نزدیک هستند رئیس جمهوری تایوان گفت به خاطر این ویروس اقتصاد در سراسر جهان با شرایط نامعلوم بسیاری مواجه است، نرخ بیکاری افزایش یافته و تجارت جهانی مختل شده است.

موسسه هادسن و مرکز آمریکن پراگرس در نشستی آنلاین میزبان سای اینگ-ون، رئیس جمهوری تایوان، بودند.

او گفت شیوع ویروس کووید-۱۹ اثرات بی سابقه ای داشته است، و بر اثر آن نیم میلیون نفر جان خود را از دست داده اند و میلیون ها نفر نیز از آن بیمار شده اند. وی شرایط هنگ کنگ را به مثابه «مشعل رو به خاموشی آزادی‌های مدنی» دانست و گفت که تایوان از مشاهده این وضعیت ناراحت و نگران است. او با اشاره به شرایط هنگ کنگ که چین کنترل خود را بر آن افزایش داده است، گفت جوامع آزاد و دموکراتیک با تهدید مواجه شده اند.

خانم اینگ-ون با توجه به رویکرد چین در قبال هنگ کنگ گفت دولتش برای چهار سال آینده می خواهد از صلح و دموکراسی در تایوان حراست کند. او گفت که از گفتگوی بدون پیش شرط با پکن استقبال می کند و استفاده از زور برای حل اختلافات محکوم است. او گفت چین باید تایید کند که تایوان یک دموکراسی است و آینده آن را مردمش تعیین می کنند. او گفت تایوان روابط فرهنگی را نادیده نمی گیرد و معتقد است که آینده بهتری می تواند بوجود آید.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پرزیدنت ترامپ می‌گوید که از انتخاب کاملا هریس توسط بایدن «کمی متعجب» شده است🔺پرزیدنت ترامپ می‌گوید که از انتخاب کاملا هریس توسط بایدن «کمی متعجب» شده است ⚡️پرزیدنت ترامپ در مورد اینکه جو بایدن، نامزد احتمالی حزب دموکرات، سناتور کاملا هریس را به عنوان نامزد خود برای احراز سمت معاون رئیس جمهوری برگزیده است، اظهار نظر کرد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

نهاد نظارتی آمریکا: ارزیابی درست از پیامد فروش سلاح به عربستان صورت نگرفته استیک نهاد نظارتی دولتی آمریکا معتقد است که در جریان «فروش اضطراری» سلاح به عربستان و امارات، ارزیابی درستی از پیامد‌های فروش این تسلیحات بر غیرنظامیان در یمن صورت نگرفته است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

موزه فرش ۵۰ روز است که برق ندارد
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

دستگیری بیش از 100 نفر که فروشگاه‌های شیکاگو را غارت می‌کردند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

سفیر آمریکا در سازمان ملل: انتخاب درست، تمدید ممنوعیت فروش تسلیحات به رژیم ایران است🔺سفیر آمریکا در سازمان ملل: انتخاب درست، تمدید ممنوعیت فروش تسلیحات به رژیم ایران است ⚡️کلی کرفت، سفیر آمریکا در سازمان_ملل گفت: ما هیچ انتخاب دیگری غیر از تمدید ممنوعیت فروش تسلیحات متعارف به ایران و گسترش صلح و ثبات در سرتاسر جهان نداریم.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا: چه کسی در نظرسنجی‌ها پیشتاز است؟ - BBC News فارسیما در اینجا نظرسنجی‌ها را بررسی خواهیم کرد و سعی می‌کنیم بفهمیم که نتایج به دست آمده تا چه حد می‌توانند در شناسایی پیروز نهایی انتخابات به ما کمک کنند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »