رئیس جمهور یمن و معاون پمپئو اقدامات مداخله‌جویانه ایران در منطقه را بررسی کردند

15/06/1398 11:14 ق.ظ

رئیس جمهوری یمن و معاون پمپئو اقدامات مداخله‌جویانه ایران در منطقه را بررسی کردند

عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری یمن پنج‌شنبه 5 سپتامبر 2019 در ریاض پایتخت سعودی طی دیدار و گفت و گو به گزارش خبرگزاری رسمی یمن طی دیدار منصور هادی رئیس جمهوری قانونی یمن و مقام آمریکایی تحولات اوضاع در این کشور مورد بررسی قرار گرفت.

رئیس جمهوری یمن در این‌باره گفت آن‌چه امروز از دخالت‌های ایران در یمن و منطقه و تلاش‌هایش برای کنترل دریانوردی و بی‌ثبات کردن اوضاع در تنگه‌های هرمز و باب المندب شاهد هستیم به «واقعیتی روزمره» تبدیل شده است.

رئیس جمهوری یمن در دیدار با مقام آمریکایی همچنین بر عمق روابط میان کشورش و ایالات متحده آمریکا به ویژه در زمینه مبارزه با تروریسم و مقابله با دخالت‌های ایران در منطقه، تامین امنیت دریانوردی و پایان دادن به کودتای شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران با استناد به مرجع‌های سه‌گانه از جمله طرح خلیجی، نتایج گفت و گوهای ملی، قطعنامه‌های ذیربط سازمان ملل و در مقدمه آنها قطعنامه 2216 تاکید کرد.

او در ادامه افزود:« همواره صلح‌طلب خواهیم ماند و با توجه به مسئولیت‌هایمان در قبال میهنمان و ملت‌مان تمامی راه‌هایی که به حقیقت منتهی می‌شوند را در چارچوب اصول ملی و انتخابات ریاست جمهوری خواهیم پیمود. headtopics.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

اعلام حمایت سازمان ملل از گفت وگوهای دولت قانونی و شورای انتقالی یمن در سعودیمارتن گریفتس فرستاده ویژه سازمان ملل متحد پنجشنبه 5 سپتامبر 2019 از گفتگوهای دولت قانونی یمن و

رابرت موگابه، رئیس جمهوری پیشین زیمبابوه در سن ۹۵ سالگی درگذشترابرت موگابه، رئیس جمهوری پیشین زیمبابوه در سن ۹۵ سالگی درگذشت

واکنش عربستان به تحولات یمن

واشنگتن مذاکره با حوثی‌های یمن را تایید کردایالات متحده آمریکا روز پنجشنبه پنج سپتامبر (۱۴ شهریور) تایید کرد که در حال مذاکره با حوثی‌های یمن به‌منظور پیدا کردن راه‌حلی «قابل قبول» برای درگیری‌ها در این کشور است.

انصارالله یمن مذاکره با آمریکا را تکذیب کرد- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimمحمد البخیتی عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن هرگونه مذاکره این جنبش با طرف آمریکایی را تکذیب کرد

رویترز: دولت و جدایی‌طلبان جنوب یمن مذاکرات غیرمستقیمی را با میانجیگری عربستان آغاز کرده‌اندرویترز: دولت و جدایی‌طلبان جنوب یمن مذاکرات غیرمستقیمی را با میانجیگری عربستان آغاز کرده‌اند مقام‌های دولت عبد ربه منصور هادی رئیس جمهوری یمن، مذاکرات غیرمستقیمی را با جدایی‌طلبان جنوب این کشور که از حمایت امارات متحده عربی برخوردار هستند، آغاز کرده‌اند.