رئیس سازمان برنامه و بودجه خوزستان: با لشکر فارغ‌التحصیلان بیکار مواجه‌ایم

23/02/1400 11:50 ق.ظ

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خوزستان گفته است در این استان ۲۱۹ هزار نفر جمعیت بیکار داریم و نرخ بیکاری جوانان ۳۳.۲ درصد است و همچنین گفته است:با لشکر فارغ‌التحصیلان بیکار مواجه‌ایم. اخبار_ایران خوزستان بیکاری عدالت_اجتماعی

مهرداد نیکو که در جلسه شورای اشتغال خوزستان سخنرانی می‌کرد از تعبیر «لشکر فارغ‌التحصیلان بیکار» برای ۹۴ ۹۴ هزار فارغ‌التحصیل بیکاری که در این استان زندگی می‌کنند استفاده کرد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه بودجبا توجه به آمار بیکاری زنان در خوزستان نیز باید سیاستگذاری خاصی در این‌مورد انجام شود. به گفته او حدود ۷۰ هزار زن در خوزستان که غالبا تحصیل کرده‌اند، بیکار هستند.

استاندار خوزستان نیز با تاکید براینکه «معمولا نرخ بیکاری که اعلام می‌شود، نرخ بیکاری واقعی نیست»، نرخ بیکاری در این استان را بالای ۴۵ تا ۵۰ درصد اعلام کرد. قاسم سلیمانی‌دشتکی با بیان اینکه نرخ بیکاری خوزستان در آمارهای رسمی ۱۴/۵ درصد اعلام می‌شود، افزود: «اگر در این استان بگردید می‌بینید که قطعا این نرخ بالاتر است و در بسیاری از مناطق خوزستان نرخ بیکاری بالاتر از ۴۵ تا ۵۰ درصد است.»

به گفته استاندار خوزستان بر اساس معیارهای تعریف شده اگر کسی در هفته دوساعت شاغل باشد در آمار نرخ بیکاری حساب نمی‌شود و این اصلا معنادار نیست. سلیمانی دشتکی همچنین گفته است وضعیت در خوزستان باید سامان داده شود «چون بسیاری از واحدهای کارگاهی در خوزستان راکد و تعطیل شده‌ یا با ظرفیت کمی فعال هستند» headtopics.com

ادامه مطلب:
iranwire »

رئیس سازمان امور دینی ترکیه: مسئله قدس فقط مربوط به فلسطینیان نیست، بلکه مربوط به کل جهان اسلام استرئیس سازمان امور دینی ترکیه: دولت تروریستی اسرائیل بزرگ‌ترین مانع پیش‌روی صلح و آرامش در این منطقه را تشکیل می‌دهد

هجوم مهاجران غیرقانونی به اروپا با کاهش همه‌گیری کرونا؛ سازمان ملل هشدار دادکمیسر عالی پناهندگان سازمان ملل متحد می‌گوید هجوم پناهجویان در آخر هفته گذشته به جزیره لامپدوزا نشان داد که اروپا باید ساز و کاری منطقی برای پذیرش و آمادگی در مقابل ورود پناهجویان به این قاره در نظر بگیرد. جزئیات بیشتر🔽

هشدار سازمان ملل درباره «جنگ تمام عیار» میان اسرائیل و فلسطینهماهنگ کننده ویژه سازمان ملل هشدار داد که اسرائیل و فلسطین به سمت یک جنگ تمام عیار پیش می‌روند. - خبرگزاری آناتولی Dünyanin müsalmanlari haini Recep Tayyip Erdogan YAZiklar olsun

ابوالفضل قدیانی خواستار تحریم انتخابات شد؛ «رئیس جمهور تدارکچی، نمی‌تواند مانع رویه مخرب ولی فقیه شود»♦️ ابوالفضل قدیانی خواستار تحریم انتخابات شد؛ «رئیس جمهور تدارکچی، نمی‌تواند مانع رویه مخرب ولی فقیه شود» بیشتر بخوانید: ▪️ ابوالفضل قدیانی در نامه خود با توصیه به اصلاح طلبان برای تن ندادن به انتخاب بین بد و بدتر، گفت که شرکت در انتخابات،‌«مشروعیت‌بخشی به نظام استبدادِ دینی و شخص علی خامنه‌ای دیگر با هیچ منطقی قابل دفاع نیست.» چه خبر از فلسطین؟ گوجه زیادی خورده

تداوم حملات موشکی اسرائیل و حماس؛ سازمان همکاری اسلامی تل‌آویو را با «شدیدترین لحن» محکوم کرداین حملات در مجموع باعث کشته شدن ۳۵ نفر در غزه و ۵ نفر در اسرائیل شده و آنچه که «سنگین‌ترین» درگیری میان اسرائیل و حماس از سال ۲۰۱۴ میلادی توصیف می‌شود، بر نگرانی‌های بین‌المللی از در این باره که اوضاع از کنترل خارج شود، افزوده است. اییشش! شامپو بره تو چشم سازمان همکاری اسلامی! صحیح این هست،، حملات حماس و پاسخ اسرائیل،، سازمان همکاری اسلامی اگر پشتیبان گروه های تروریستی مستقر در نوار غزه است؛پس همکار تروریستها محسوب و حقی ندارد که از صلح صحبتی کند. سازمان همکاری اسلامی : تل آویو تو حق داری فقط بخوری!! ما بزنیم حقه تو نباید جواب بدی!!

سازمان جهانی بهداشت می‌بایست زودتر در قبال شیوع کرونا وضعیت اضطراری اعلام می کردکارشناسان مستقل از عملکرد دولت‌ها و همچنین سازمان جهانی بهداشت در رویارویی با شیوع ویروس کرونا ابراز نگرانی کرده و می‌گویند اگر وضعیت همینطور پیش رود، بشر قادر به مواجهه با اپیدمی‌های آینده نخواهد بود. 👍👏👍😷

استان‌وایر- رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خوزستان گفته است در این استان ۲۱۹ هزار نفر جمعیت بیکار داریم و نرخ بیکاری جوانان ۳۳.۲ درصد است.

مهرداد نیکو که در جلسه شورای اشتغال خوزستان سخنرانی می‌کرد از تعبیر «لشکر فارغ‌التحصیلان بیکار» برای ۹۴ ۹۴ هزار فارغ‌التحصیل بیکاری که در این استان زندگی می‌کنند استفاده کرد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه بودجبا توجه به آمار بیکاری زنان در خوزستان نیز باید سیاستگذاری خاصی در این‌مورد انجام شود. به گفته او حدود ۷۰ هزار زن در خوزستان که غالبا تحصیل کرده‌اند، بیکار هستند.

استاندار خوزستان نیز با تاکید براینکه «معمولا نرخ بیکاری که اعلام می‌شود، نرخ بیکاری واقعی نیست»، نرخ بیکاری در این استان را بالای ۴۵ تا ۵۰ درصد اعلام کرد.

قاسم سلیمانی‌دشتکی با بیان اینکه نرخ بیکاری خوزستان در آمارهای رسمی ۱۴/۵ درصد اعلام می‌شود، افزود: «اگر در این استان بگردید می‌بینید که قطعا این نرخ بالاتر است و در بسیاری از مناطق خوزستان نرخ بیکاری بالاتر از ۴۵ تا ۵۰ درصد است.»

به گفته استاندار خوزستان بر اساس معیارهای تعریف شده اگر کسی در هفته دوساعت شاغل باشد در آمار نرخ بیکاری حساب نمی‌شود و این اصلا معنادار نیست.

سلیمانی دشتکی همچنین گفته است وضعیت در خوزستان باید سامان داده شود «چون بسیاری از واحدهای کارگاهی در خوزستان راکد و تعطیل شده‌ یا با ظرفیت کمی فعال هستند»

به گفته او بسیاری از واحدها نیز توسط بانک‌ها تحت مالکیت درآمده‌اند.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: