رئیسی: تهران و آنکارا ظرفیت‌های بسیار مناسبی برای گسترش همه جانبه روابط دارند

05/08/2021 03:42:00 ب.ظ

رئیس جمهور ایران در دیدار با رئیس مجلس ترکیه بر گسترش همه جانبه روابط بین دو کشور تاکید کرد. - خبرگزاری آناتولی

رئیسی, آنکارا

رئیسی : تهران و آنکارا ظرفیت‌های بسیار مناسبی برای گسترش همه جانبه روابط دارند رئیس جمهور ایران در دیدار با رئیس مجلس ترکیه بر گسترش همه جانبه روابط بین دو کشور تاکید کرد.

رئیس جمهور ایران در دیدار با رئیس مجلس ترکیه بر گسترش همه جانبه روابط بین دو کشور تاکید کرد. - خبرگزاری آناتولی

05.08.2021تهران/ خبرگزاری آناتولیابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران امروز در دیدار با مصطفی شنتوپ، رئیس مجلس ترکیه گفت: مناسبات تهران - آنکارا فراتر از مناسبات همسایگی صرف است. موفقیت سیاست همسایگی در گرو توسعه و تعمیق پیوندهای چندجانبه میان ایران و ترکیه است.

به گزارش «پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری ایران»، رئیسی با بیان اینکه باورها و اعتقادات مشترک، مردم دو کشور را بسیار به هم نزدیک کرده، اظهار کرد: سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران در دوره پیش‌رو گسترش حداکثری روابط در عرصه‌های مختلف با کشور دوست و برادر ترکیه است. ارتقای سطح تعاملات آنها می‌تواند همکاری‌های دو کشور در عرصه منطقه‌ای و بین‌المللی را نیز به‌طور موثرتری به پیش ببرد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

میراث حماسه|دستاوردهای دفاع مقدس؛ از سخنان یک زندانی درباره حاج قاسم تا تاثیر پیکر شهدا +فیلم- اخبار فرهنگ حماسه و مقاومت - اخبار فرهنگی تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

شناسایی سه مبتلا به گونه دلتا در ووهان؛ همه ساکنان تست کووید می‌دهندشناسایی سه مبتلا به گونه دلتا در ووهان؛ همه ساکنان تست کووید می‌دهند بنا به گزارش آسوشیتدپرس، موارد جدید آلودگی به ویروس_دلتا اکنون در بیش از ۳۵ شهر، در نیمی از استان‌های چین شناسایی و ثبت شده است. ⬇️جزئیات بیشتر: اميدوارم به زانو دربياد اين كشور منحوس تک تکشون بگیرن که اینجوری کل دنیا و گرفتار کردن و خودشون خیلی راحت به زندگی عادیشون برگشتن امیدوارم که چین به گا بره با این گندی که به دنیا زد.

شهردار تهران نباید نگاه سیاسی داشته باشداحمد مازنی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین: شهردار_تهران نباید نگاه سیاسی داشته باشد استقلال شورای_شهر در انتخاب شهردار حفظ شود این مطلب را اینجا_بخوانیم👇 Prince PahlaviReza Urges West Nail in coffin of clerical state as on verge of collapse Iranians need now stronger support Those who claim to stand for HumanRights but are attending RaisiTerrorist 'inauguration' are stabbing people of Iran in back.

رضا پهلوی با انتقاد از اتحادیه اروپا: مشروعیت بخشیدن به رئیسی همانند یک سیلی بودرضا پهلوی، فرزند آخرین پادشاه ایران از تصمیم اتحادیه اروپا برای اعزام نماینده برای شرکت در مراسم تحلیف ابراهیم رئیسی به عنوان رئیس جمهوری ایران انتقاد کرد. شاهزاده رضا پهلوی! چه شخصیتی.. 😂😂 این سیلی نوش جونتون

عفو بین‌الملل اعدام مخفیانه یک کودک‌مجرم را در ایران محکوم کردعفو بین‌الملل اعدام مخفیانه یک کودک‌مجرم را در ایران محکوم کرد «مجازات مرگ برای کسانی که در هنگام ارتکاب جرم زیر ۱۸ سال دارند قطعا در قانون بین‌الملل محکوم است و پایمال‌کردن بی‌رحمانه حقوق کودکان به‌شمار می‌آید» جزئیات بیشتر🔽 عفو بین الملل به قبر باباش خندیده کاش سازمان ملل و همه دم دستگاهاش یه جا از ببن بره مشتی پول دوست وجیره خور چهل ساله جمهوری اسلامی قتل عام میکنه اینا فقط محکوم میکنن غلط کردن محکوم کردن وقتی نمی خوان کاری برعلیه جمهوری اسلامی انجام بدن تمام این کلمات کودک، زن، بیگناه و ..... برای کسانی معنی دارد که انسانیت و شرف دارند. ((در این بیغوله رد‌پایی از انسان نمیابی)) غلط کرد

سطح کنونی روابط دو کشور را ناکافی می‌دانیم/ مصمم هستیم خارج از اراده مستکبران روابط خود را افزایش دهیمآیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی در دیدار «رخلیو مایتا» وزیر امور خارجه بولیوی، با بیان اینکه سطح کنونی روابط دو کشور را با توجه به ظرفیت های گسترده‌ای که وجود دارد ناکافی می‌دانیم، اظهارداشت: باید با مشارکت یکدیگر سازوکارهایی برای توسعه همه جانبه روابط در عرصه‌های مختلف ترسیم کنیم. احمدی نژاد جدید انشالله RogelioMayta_Bo سطح روابط در این هشت سال به صفر رسیده است باید یک فکر جدی کرد

سفر رهبر جریان حکمت ملی عراق به ایران برای شرکت در مراسم تحلیف ابراهیم رییسیرهبر جریان حکمت ملی عراق برای برای شرکت در مراسم تحلیف ابراهیم رییسی رییس جمهور جدید ایران به تهران سفر کرد . 🖕🖕🖕🖕 ای ریدم به قبرت خمینی هندی

رئیس جمهور ایران در دیدار با رئیس مجلس ترکیه بر گسترش همه جانبه روابط بین دو کشور تاکید کرد.آرشیو مقام‌های ووهان، خاستگاه ویروس کرونا، در پی شناسایی موارد جدید محلی ابتلا به کووید-۱۹ اعلام کردند از همه ساکنان شهر تست کرونا گرفته می‌شود.احمد مازنی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین در خصوص لزوم حفظ استقلال شورای شهر در معرفی شهردار گفت: شورای شهر به عنوان پارلمان شهری، برای یک سری از مسئولیت‌هایی که در قانون اساسی و در قانون وظایف و اختیارات شوراها پیش‌بینی شده، باید در خدمت مردم باشد و به نظر می‌رسد که انتخاب شهردار مهم‌ترین کار شورای شهر است.آقای پهلوی در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه، اقدام اتحادیه اروپا را با تخفیف «شبیه یک سیلی به صورت» توصیف کرد، چرا که به باور او موجب مشروعیت بخشیدن به رئیسی می‌شود.

05.08. چین می‌گوید که توانسته است با اعمال جدی محدودیت‌های پیشگیرانه، انجام تست گسترده، و جلوگیری از سرایت ویروس به شهرها و استان‌های مجاور یکدیگر، روند همه‌گیری کووید-۱۹ در آن کشور را مهار کند.2021 تهران/ خبرگزاری آناتولی ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران امروز در دیدار با مصطفی شنتوپ، رئیس مجلس ترکیه گفت: مناسبات تهران - آنکارا فراتر از مناسبات همسایگی صرف است. سیاستمدار بودن برای شهردار تهران عیب نیست ولی سیاسی‌کاری و وارد شدن در بازی‌های سیاسی حتماً برای شهر زیان‌بار خواهد بود. موفقیت سیاست همسایگی در گرو توسعه و تعمیق پیوندهای چندجانبه میان ایران و ترکیه است. بنا به گزارش آسوشیتدپرس، موارد جدید آلودگی به ویروس دلتا اکنون در بیش از ۳۵ شهر، در نیمی از استان‌های چین شناسایی و ثبت شده است. به گزارش «پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری ایران»، رئیسی با بیان اینکه باورها و اعتقادات مشترک، مردم دو کشور را بسیار به هم نزدیک کرده، اظهار کرد: سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران در دوره پیش‌رو گسترش حداکثری روابط در عرصه‌های مختلف با کشور دوست و برادر ترکیه است. آقای پهلوی در این گفتگو تاکید کرد که به باور او حکومت جمهوری اسلامی در آستانه فروپاشی قرار دارد و آنچه ایرانی‌ها اکنون به آن احتیاج دارند حمایت قوی‌تر از سوی غرب است.

ارتقای سطح تعاملات آنها می‌تواند همکاری‌های دو کشور در عرصه منطقه‌ای و بین‌المللی را نیز به‌طور موثرتری به پیش ببرد. در دو شهر نانجینگ و یانگژو پروازهای داخلی لغو شده و حرکت قطارها در شماری از ایستگاه‌های راه‌آهن پکن متوقف شده است. بنابراین ما هم پیش‌داوری نکنیم و به شورا کمک کنیم تا تصمیم مناسبی بگیرد، زیرا هر اتفاقی در مدیریت شهر تهران رخ دهد، آثارش متوجه همه مردم خواهد بود. رییس دولت سیزدهم ایران به اولویت سیاست همسایگی در سیاست خارجی دولت جدید اشاره کرد و گفت: موفقیت سیاست همسایگی مستلزم توسعه و تعمیق پیوندهای چندجانبه میان ایران و ترکیه است. مصطفی شنتوپ، رئیس مجلس ترکیه نیز در این دیدار با ابلاغ تبریک و آرزوی موفقیت خودش و رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه به مناسبت آغاز فعالیت وی به عنوان رئیس جمهور جدید ایران گفت: مناسبات ایران و ترکیه فراتر از روابط حسنه دو همسایه بوده و در عرصه بین‌المللی نیز برای تحقق صلح و آرامش از اهمیت زیادی برخوردار است. دانشمندان چینی می‌گویند تاثیر واکسن داخلی این کشور بر گونه دلتای ویروس کرونا ناچیز است. رئیس مجلس ترکیه ابراز امیدواری کرد با برگزاری نشست آتی شورای‌عالی همکاری ایران و ترکیه، گام بلندی در مسیر ارتقای همکاری‌های دو کشور برداشته شود. شنتوپ در خصوص تحولات افغانستان نیز خاطرنشان کرد: عدم پیشرفت مناسب روند صلح در افغانستان، احتمال بروز خلاء امنیتی در این کشور را ایجاد کرده است و لذا ایران و ترکیه باید همکاری‌های خود را برای برقراری صلح و ثبات در افغانستان تقویت کنند..» او با تاکید بر لزوم توقف مذاکرات وین توسط کشورهای غربی و نیاز به برقراری گفت‌و‌گو میان ایالات متحده آمریکا و مخالفان حکومت ایران، از برگزاری زودهنگام نشست گروه‌های اپوزیسیون ایرانی خبر داد و ابراز امیدواری کرد که آینده کشور از مسیر مجمع موسسان «نیروهای سکولار و دموکراتیک» تعیین شود.

.