رئیس جمهوری ترکیه از طالبان خواست «اشغال زمین متعلق به برادران افغان» را پایان دهند

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 28 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 14%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

رئیس جمهوری ترکیه از طالبان خواست «اشغال زمین متعلق به برادران افغان» را پایان دهند رویترز روز دوشنبه ۲۸ تیر و در گزارشی اعلام کرد رجب طیب اردوغان در جریان سفر به قبرس شمالی گفت روشی که طالبان دنبال می‌کند، راهی نیست که مسلمانان باید با هم رفتار کنند.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه اعلام کرد طالبان باید «اشغال خاک متعلق به برادران خود» را پایان دهند. رئیس جمهوری ترکیه همچنین گفت صلح باید از راه درست در افغانستان پیروز شود. او تهدید طالبان را که اگر نیروهای ترکیه برای اداره فرودگاه کابل در افغانستان بمانند با عواقبی روبرو خواهند شد، کم اهمیت برشمرد.

رویترز روز دوشنبه ۲۸ تیر و در گزارشی اعلام کرد رجب طیب اردوغان در جریان سفر به قبرس شمالی گفت روشی که طالبان دنبال می‌کند، راهی نیست که مسلمانان باید با هم رفتار کنند. رئیس جمهوری ترکیه افزود: «طالبان باید اشغال خاک متعلق به برادران خود را پایان داده و به جهان نشان دهند صلح به شکل درستی در افغانستان، پیروز می‌شود.»

ترکیه پیشنهاد کرده است که پس از خروج نیروهای نظامی ناتو از افغانستان، هدایت و حفاظت از فرودگاه در کابل را برعهده گیرد و در حال حاضر مشغول مذاکرات برای حمایت مالی، سیاسی و لجستیکی برای چنین حضوری است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

امیدوارم بلایی که سر ارتش ارمنستان آورد سر طالبان بیاورد

اردوغان گوه خورد

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تصاویری از هند؛ شمع‌های فروزان به یاد عکاس-خبرنگاری که در افغانستان کشته شددانش صدیقی طی روزهای گذشته برای پوشش تصویری رویدادهای مرتبط با درگیری‌های اخیر با طالبان در میان نیروهای ویژه ارتش افغانستان حضور یافته و به مناطق پرخطر عزیمت کرده بود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

هواپیمایی اتریش پرواز مستقیم وین ـ تهران - وین را از سر گرفتبا پیگیری‌های انجام شده از روز شنبه ۲۶ تیرماه ۱۴۰۰، هواپیمایی اتریش (OS) پروازهای مستقیم خود در مسیر وین ـ تهران - وین را از سر گرفت. كى اين رو با موشك عمدى ميخواين بزنيد ؟ یادش بخیر با این پرواز به اروپا رفتم البته پرواز خارجی بود وای خبر نداشتم من را مسدود می کنید هی برم خط بخرم هی مسدود هی بخرم هی مسدود چقدر به من ضرر می زنید حالا بروید فورا اطلاع بدید خط جدید ریجستری نکنند باشه فورا دستور بدید چون می خوام خط جدید بخرم البته نه برای این موبایل برای موبایل دیگه گقتم اطلاع داشته باشید چون من از یواشکی کار خوشم نمی یاد گفتم اطلاع داشته باشید فورا به تمام همراه اول ایرانسل رایتل سریع اطلاع بدید می خوام خط بخرم امان ندن بگن اجازه نداریم باشه چقدر خوبم اطلاع می دم تا دیگر توی اینترنت نیام
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

برندگان جشنواره کن معرفی شدند؛ فرهادی «جایزه بزرگ» را از آن خود کردهفتاد و چهارمین جشنواره فیلم کن شنبه شب با اعلام اسامی برندگان نخل طلا توسط هیات داورانی به ریاست اسپایک لی، کارگردان نامدار آمریکایی، به کار خود پایان داد. Asgar vatan forosheh sal shod? ایشون علاوه برسینمامهارت خاصی درموج سواری دارن... کص ننه ش لوله ش کنه تو کیونش ریدم تو افتخار و جایزه ش الدنگ
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ته سیگار راننده بی‌احتیاط ۴۰۰ هکتار از پارک طبیعی اسپانیا را خاکستر کردآتش‌نشانان روز شنبه اعلام کردند که آتش‌سوزی گسترده حداقل ۴۰۰ هکتار از یک پارک طبیعی کاتالونیا را در نزدیکی مرز فرانسه و اسپانیا خاکستر کرده است. جزئیات بیشتر🔽 مگر اروپا امکانات آتش نشانی ندارد!؟ اگر این اتفاق در ایران بود چقدر خود تحقیری داشتیم!؟
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ورزش؛ اسلامی که با ورزش زنان به خطر مى‌افتد 🔴 - ایران‌وایر | IranWire🏀 اتاق «ورزش» در کلاب‌هاوس ایران‌وایر 👈 ورزش؛ اسلامی که با ورزش زنان به خطر می افتد با حضور آسیه امینی روزنامه نگار ، نعیمه ظفر سرمربی تیم ملی بسکتبال زنان قطر پيام يونسى‌پور و آیدا قجر دوشنبه ۲۸ تیر ساعت ۸ شب به وقت ایران لینک برنامه: پيگيري كيس محمد_تنگستانی چي شد ؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

افغانستان سفیر و دیپلمات‌هایش را از پاکستان فراخواندبه دنبال ربوده شدن و شکنجه دختر سفیر افغانستان در اسلام آباد، کابل یکشنبه 18 ژوئیه (27 سرطان) سفیر و بقیه دیپلمات‌هایش را از پاکستان فرا خواند.وزارت امور
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »