رئیس انجمن جنین‌شناسی:هر روز هزار سقط‌جنین در ایران انجام می‌شود

  • 📰 IranIntl
  • ⏱ Reading Time:
  • 38 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 63%

آمار رئیس انجمن جنین‌شناسی، از افزایش سقط_جنین مخفی: «هر روز یک هزار جنین در ایران کشته می‌شود که تنها حدود ۱۰مورد قانونی است»، حتی «آمار موثق حدود ۷۰۰هزار سقط در سال را هم دیده‌ام». نحوه اجرای سیاست جدید جمعیتی از «اصلی‌ترین» دلایل افزایش سقطجنین است.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

وی با اعلام اینکه «آمار موثقی در مورد حدود ۷۰۰ هزار سقط در سال را هم دیده‌ام»، گفت که «حتما تاکنون این میزان بیشتر هم شده است.»

وی با بیان اینکه «آمار دقیق قطعا خیلی بیشتر از این اعداد است»، به عدم اعلام آمار واقعی سقط جنین در ایران اشاره کرد و گفت: «در سال ۱۳۸۵ پزشکی قانونی اعلام کرد، حدود ۳ هزار مورد در کل کشور از این سازمان مجوز سقط دریافت کرده‌اند» و در سال ۱۳۹۴ هم «این آمار را حدود ۱۰ هزار مورد» اعلام کرد اما «آمار تمام سقط‌ها یعنی سقط‌های قانونی و غیرقانونی بسیار فراتر است و هر سال نیز در حال افزایش است.

براساس این ماده «سقط درمانی با تشخیص قطعی سه پزشک متخصص و تأیید پزشکی قانونی مبنی بر بیماری جنین که به علت عقب افتادگی یا ناقص‌الخلقه بودن موجب حرج مادر است و یا بیماری مادر که با تهدید جانی مادر توأم باشد قبل از ولوج روح (چهار ماه) با رضایت زن مجاز میباشد و مجازات و مسؤولیتی متوجه پزشک مباشر نخواهد بود.»

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

واقعیت‌هایی از داخل ایران| ۳.۵ میلیون کارگر بدون قرارداد و بیمه در ایران
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

واقعیت‌هایی از داخل ایران| ۳.۵ میلیون کارگر بدون قرارداد و بیمه در ایران
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

برخلاف ادعای رسانه‌های حکومتی در ایران؛ جبل الطارق آزادی نفتکش توقیف‌شده ایران را تکذیب کرددر حالیکه برخی خبرگزاری‌ها در ایران مدعی آزادی قریب الوقوع نفتکش ایرانی توقیف شده در جبل‌الطارق شدند، مقام‌های جبل الطارق این موضوع را رد کردند. خبرگزاری رویترز روز سه شنبه ۲۲ مرداد به نقل از یک مقا
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

واقعیت‌هایی از داخل ایران| ۳.۵ میلیون کارگر بدون قرارداد و بیمه در ایرانتحریم های امریکا علیه ایران باعث میشه داروهای ضد سرطان به ایران فروخته نشه
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

ربیعی: دستوری برای برکناری رئیس صندوق بازنشستگی در کار نبوده- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnimربیعی: *دستوری برای برکناری رئیس صندوق_بازنشستگی در کار نبوده است *قیمت مرغ ۱۳۹۰۰ تومان است و هر قیمت دیگری خلاف است *درباره تشکیل وزارت میراث فرهنگی دولت موافق تشکیل این وزارتخانه نبوده و نظر خود را اعلام کرده است
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

واعظی: رئیس جمهوری در اجلاس عمومی سازمان ملل حضور می‌یابدرییس دفتر رییس جمهور در پاسخ به این پرسش که آیا روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل شرکت می‌کند و آیا تحریم های محدودیت جغرافیایی در آمریکا نیز مشمول وی می شود؟ گفت: اگر مشکل خاصی پیش نیاید رئیس جمهوری در اجلاس عمومی سازمان ملل حضور می یابند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »