رئیس جمهوری برزیل طرح وزیر بهداشت آن کشور برای خرید واکسن کرونا از چین را لغو کرد

03/08/1399 04:45:00 ب.ظ

🔺رئیس جمهوری برزیل طرح وزیر بهداشت آن کشور برای خرید واکسن کرونا از چین را لغو کرد ⚡️ژائیر بولسونارو، رئیس جمهوری برزیل، می‌گوید توافق خرید یک نوع واکسن ویروس کرونا ساخت چین را لغو کرده است.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. روز پیش، وزیر بهداشت برزیل اعلام کرد کشورش میلیون ها دُز «کروناوَک» را خریداری می کند.

بولسونارو روز چهارشنبه گفت فرماندار سائوپائولو، یکی از مخالفان اصلی‌اش، نیات درستی در این باره نداشته و او، پیش از این که ادواردو پازوئلو، وزیر بهداشت برزیل، توافقی را امضا کند، دستور لغو آن را صادر کرده است.

پازوئلو در بیانیه ای گفت که «هیچ تعهدی» برای خرید واکسن در میان نبوده و این فقط یک تفاهم‌نامه غیرالزام آور بین وزارت بهداشت برزیل و «انستیتو بوتانتان» درباره آزمایش و تولید واکسن بوده است. بولسونارو گفت که اجازه نخواهد داد برزیلی‌ها موش آزمایشگاهی داروی «سینووَک» شوند و از خرید واکسن دیگری که دانشگاه آکسفورد در بریتانیا در دست ساخت دارد حمایت می‌کند.

برزیل به دو واکسن که در مرحله پایانی آزمایش های بالینی هستند کمک می کند. بنا بر گزارش ها، یک مسئول بهداشت برزیل گفته است آزمایش‌های بالینی در ارتباط با واکسن‌های ساخت «دانشگاه آکسفورد» و «استرازِنِکا پی اِل سی» ادامه خواهد داشت. «دانشگاه آکسفورد» و «استرازنکا» هر دو می‌گویند هیچ نگرانی که منجر به توقف آزمایش‌های بالینی شود وجود ندارد. headtopics.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

euronews - اخبار بین المللی در مورد کره شمالی

کره شمالی | فهرست کلیه مقاله‌های منتشر شده نوسط یورونیوز در زمینه‌های بین‌االمللی، اقتصاد، سیاست، علم و شیوه زندگی ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

میدل ایست آی: خامنه‌ای دستور توقف حملات به منافع آمریکا در عراق را داده است

نوام چامسکی: ترور سلیمانی همانند آن است که ایران پمپئو را ترور کندنوام چامسکی، فیلسوف آمریکایی اقدام نامشروع آمریکا در ترور حاج قاسم سلیمانی را به ترور مایک پمپئو توسط ایران تشبیه کرد. ایران ک بکن این کار نیست چاکسکی هم پیر شده مغز نداره همینکه پیرمرد پومپئو رو یا سلیمانی مقایسه کرده ینی رد داده الان این تعریف نیستا گند زده به سیستم حکومت‌داری‌تون که یه نظامی حکم وزیر خارجه‌تونو داره و کلا دولت و وزارت‌خونه‌هاش کشکن

وزارت خارجه آمریکا: ایالات متحده رهبری فراخوان جهانی برای توانمندسازی اقتصادی زنان را برعهده گرفته استصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. بعدا” کی به این رهبریت رای داد؟ نتانیاهو؟ بن سلمان؟ آل خلیفه؟ یا خود ترامپ؟ خیلی آمریکا خودشو بزرگ میبینه، یه روزی بزرگ بود، ولی با اشتباهات سیاستمدارانش و بخصوص ترامپ افول کرد!! فعلا که از جایگاه اول اقتصادی به دوم رسید و چین جاشو گرفت، از نظر سیاسی هم که بد افت کرد، چی مونده؟ ایالات متحده امریکا غلط کرد! شما فعلا سعی کنید در درجه اول در انتخابات امریکا نبازید! در درجه دوم هم به اقتصاد خودتان و میلیونها بیکار و بی خانمان و کارتن خواب در امریکا رسیدگی کنید!

ارتش آذربایجان شب گذشته سرزمین‌ها و ارتفاعات مهم را از اشغال آزاد کرد

پلوسی: ایران همیشه به دنبال راهی برای حمایت از دوستش روسیه استنانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا می‌گوید که هرگونه تهدید و ارعاب در انتخابات آمریکا اشتباه است، چه خارجی و چه داخلی‌اش را. ولی ما ایرانی ها هیچ وقت روسیه رادوست خودمان نمی‌دانیم روسیه و پلوسی هم همیشه دنبال حمایت از جمهوری اسلامی و اسلام سیاسی، کی میخواد این شیطان بمیره مردم ایران از چین و روسیه ‌بدشون میاد و دیگه مثل زمان پهلوی کسی طرفداری روسیه رو نمیکنه انقلاب همه چیز رو برعکس میکنه کاش شاه با روسیه رابطه نزدیک داشت و خمینی با شعار مرگ بر روسیه مردمو متحد میکرد و الان ایران طرف آمریکا بود!

ارتش آذربایجان 13 روستای دیگر را از اشغال ارمنستان آزاد کردارتش آذربایجان 13 روستای دیگر را از اشغال ارمنستان آزاد کرد