ژائیر بولسونارو, کرونا در برزیل, کووید۱۹ در برزیل

ژائیر بولسونارو, کرونا در برزیل

رئیس جمهوری برزیل به دلیل عدم استفاده از ماسک به جریمه ۲۳۰هزاریورویی تهدید شد | DW | 23.05.2021

ژائیر بولسونارو، رئیس جمهوری برزیل، بار دیگر بدون ماسک در جمع هواداران خود ظاهر شد. او به این دلیل به پرداخت جریمه نقدی تا ۲۳۰ هزار یورو تهدید شده است.

23/05/2021 06:55:00 ب.ظ

ژائیر بولسونارو ، رئیس جمهوری برزیل، بار دیگر بدون ماسک در جمع هواداران خود ظاهر شد. او به این دلیل به پرداخت جریمه نقدی تا ۲۳۰ هزار یورو تهدید شده است.

ژائیر بولسونارو ، رئیس جمهوری برزیل، بار دیگر بدون ماسک در جمع هواداران خود ظاهر شد. او به این دلیل به پرداخت جریمه نقدی تا ۲۳۰ هزار یورو تهدید شده است.

ویدئوهای حضور غیرمسئولانه او در این تجمع در شبکه‌های اجتماعی پخش شده است.دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنیددر این ایالت گردهمایی‌های بیش از ۱۰۰ نفر ممنوع است و استفاده از ماسک در اماکن عمومی اجباری.متخلفان بر حسب میزان خطری که متوجه دیگران می‌کنند، به جریمه نقدی معادل ۳۰۰ تا ۲۳۰ هزار یورو جریمه می‌شوند.

المپیک توکیو؛ دونده ایتالیایی، 'سریع‌ترین انسان جهان' شد - BBC News فارسی ورزشکار کره‌ای از اینکه فروغی را «تروریست» نامید عذرخواهی کرد نامه وزیر بهداشت به خامنه‌ای: نظام سلامت در حال فروپاشی است | DW | 01.08.2021

کسی فراتر از قانون نیستفلاویو دینو، فرماندار این ایالت در این راستا در پیامی توئیتری اعلام کرد: «قانون برای همه به یک شکل اعمال می‌شود.»  به این ترتیب، بولسونارو می‌تواند به دلیل تکرار اعمال خلاف مقررات کرونایی به بیشترین حد مجازات محکوم شود. 

رئیس جمهوری راست‌گرای افراطی برزیل بارها خطر کووید۱۹ را کوچک شمرده، از برقراری محدودیت‌های اجتماعی برای پیکار با پاندمی کرونا انتقاد کرده و خواستار بازگشت مردم به زندگی عادی شده است.به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندیددر ژوئن سال گذشته قاضی یک دادگاه او را به همین دلیل تهدید به پرداخت جریمه نقدی کرد. headtopics.com

برزیل هم‌اکنون با بیش از ۱۶ میلیون مورد ابتلا به کووید۱۹ و مرگ بیش از ۴۴۸ هزار نفر در رابطه با این بیماری، پس از ایالات متحده و هند در رده سوم فهرست کشورهایی قرار دارد که با بحران کرونا درگیرند.تصاویری از غوغا در سواحل برزیل هم‌زمان با آغاز واکسیناسیون

تصویری از دوران گذشته؟این صحنه به دوران پیش از آغاز پاندمی کرونا برنمی‌گردد، بلکه تصویری است که ریو دو ژانیرو در روز شنبه گذشته (۲۸ دی / ۱۶ ژانویه) شاهد آن بوده است. برزیل از کشورهایی که از لحاظ شمار مبتلایان و فوتی‌های کرونا ضربه‌های زیادی خورده است، اما به نظر می‌رسد که شماری از مردم به محدودیت‌ها و خطرات پاندمی توجهی ندارند.

تصاویری از غوغا در سواحل برزیل هم‌زمان با آغاز واکسیناسیونازدحام شگفت‌انگیزکوپاکابانا و ایپانما که از سواحل تفریحی ریو دو ژانیرو محسوب می‌شوند، در آخر هفته‌ای که گذشت، شاهد ازدحام شدیدی بودند، گویی پدیده‌ و بحرانی به نام کرونا وجود ندارد.تصاویری از غوغا در سواحل برزیل هم‌زمان با آغاز واکسیناسیون

آسوده‌خیالاکثر کسانی که راهی ساحل شده بودند، نه از ماسک ایمنی استفاده می‌کردند و نه به فاصله‌گذاری اجتماعی و دیگر نکات بهداشتی لازم برای مقابله با کرونا توجهی داشتند.تصاویری از غوغا در سواحل برزیل هم‌زمان با آغاز واکسیناسیونبرزیل در چنگ کرونابرزیل از جمله کشورهایی است که از لحاظ شمار مبتلایان کرونا و قربانیان کووید ۱۹ در رده‌های بالا قرار دارد. تا کنون بیش از ۸ میلیون و ۴۸۸ هزار نفر مبتلا به ویروس کرونا در این کشور شناسایی شده و نزدیک به ۲۰۹ هزار نفر نیز جان خود را بر اثر ابتلا به کووید ۱۹ از دست داده‌اند. مردم علی‌رغم این آمار نگران‌کننده به ساحل‌های تفریحی هجوم آورده بودند. headtopics.com

آمریکا، بریتانیا و اسرائيل، ایران را مسئول حمله مرگبار به نفتکش مرسر استریت معرفی کردند نفتالی بنت: به شیوه خودمان به «اشتباه بزرگ» ایران در حمله به نفتکش، پاسخ می‌دهیم چشم‌انداز: دوره مرگبار حسن روحانی، با ایران چه کرد؟

تصاویری از غوغا در سواحل برزیل هم‌زمان با آغاز واکسیناسیونبه دنبال جای خالینمایی از ازدحام مردم در ساحل تفریحی ایپانما از زاویه‌ای دیگر.تصاویری از غوغا در سواحل برزیل هم‌زمان با آغاز واکسیناسیونخسته از محدودیت‌هاکریستینا باروس، پژوهشگر برزیلی، در گفت‌وگو با شبکه خبری"جی ۱" اظهار داشته است که در برزیل مردم پاندمی را دیگر بی‌اهمیت جلوه می‌دهند و از محدودیت‌هایی ناشی از آن خسته شده‌اند. به گفته او، دیگر نمی‌توان"وجدان مردم را در ارتباط با خطرات کرونا خطاب قرار داد".

تصاویری از غوغا در سواحل برزیل هم‌زمان با آغاز واکسیناسیونتفریح در ساحل و بحران در بیمارستاندر حالی که شهروندان ریو دو ژانیرو برای تفریح راهی ساحل شده‌اند، بیمارستان‌های ایالت آمازون در وضعیت بحرانی شدیدی به سر می‌برند. ژائیر بولسونارو، رئیس جمهوری راست‌گرای برزیل، از آغاز پاندمی کرونا تا کنون همواره سعی کرده که خطرات ناشی از آن را بی‌اهیمت جلوه دهد و در این اواخر حتی از ناکارآمد بودن تزریق واکسن کرونا سخن گفته است.

تصاویری از غوغا در سواحل برزیل هم‌زمان با آغاز واکسیناسیونآغاز کمپین واکسیناسیونبا وجود این، کمپین تزریق واکسن کرونا در برزیل اکنون آغاز شده است و واکسن‌های تولیدی شرکت‌های سینوواک و آسترازنکا در برزیل مجوز گرفته‌اند. کالزاناس (وسط) که پرستاری ۵۴ ساله است، نخستین فرد در برزیل بود که واکسن کرونا را دریافت کرد.

ادامه مطلب: DW فارسی »

شرایط وخیم جسمانی منیره عرب‌شاهی به روایت همسرش