رئیس جمهوری فرانسه: بایدن و پوتین با برگزاری نشستی درباره اوکراین موافقت کردند

  • 📰 RadioFarda_
  • ⏱ Reading Time:
  • 39 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 51%

دفتر امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه، اعلام کرد که جو بایدن و ولادیمیر پوتین، روسای جمهور آمریکا و روسیه، به‌طور اصولی بر سر برگزاری نشستی در رابطه با اوکراین موافقت کرده‌اند.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

دفتر امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه، اعلام کرد که جو بایدن و ولادیمیر پوتین، روسای جمهور ایالات متحده و روسیه، به‌طور اصولی بر سر برگزاری نشستی در رابطه با اوکراین موافقت کرده‌اند.

این اطلاعیه می‌گوید که «رئیس جمهور بایدن و رئیس جمهور پوتین هر دو به طور اصولی با برگزاری چنین نشستی موافقت کرده‌اند» اما برگزاری این نشست در صورت حمله روسیه به اوکراین غیرممکن خواهد بود. موافقت رهبران روسیه و ایالات متحده برای دیدار با یکدیگر به دنبال تماس‌های تلفنی مکرر امانوئل مکرون اعلام شد. آقای مکرون تنها در روز یکشنبه دو بار تماس تلفنی با همتای روسی خود برقرار کرد.کاخ الیزه اعلام کرده بود که رهبران فرانسه و روسیه در تماس نخست خود درباره لزوم تلاش بیشتر به منظور پیدا کردن راه‌حلی دیپلماتیک در رابطه با بحران اوکراین صحبت کردند.

ایالات متحده مجموع نیروهای روسیه در مناطق مرزی با اوکراین، چه در بلاروس و چه در خاک روسیه، را تا ۱۹۰ هزار نفر برآورد کرده است. آقای بایدن روز جمعه گفته بود که پوتین تصمیم گرفته به اوکراین حمله کند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

رئیس جمهوری روسیه در اوج بحران اوکراین نیروهای ذخیره ارتش را به خدمت فراخواندولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در اوج بحران با اوکراین، همسایه غربی خود در فرمانی نیروهای ذخیره ارتش را برای آموزش نظامی فرا خواند.طی این فرمان که جمعه
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

انتشار نماهنگ «پایان نزدیکه»؛ آمانج آزرمی: می‌خواهم «در مبارزه با جمهوری اسلامی» سهمی داشته باشمآمانج آزرمی با اشاره به این که به عنوان یک هنرمند تلاش کرده است تا سهمی در مبارزه علیه جمهوری اسلامی داشته باشد، تأکید می‌کند که از این طریق به «کشتار، قتل‌عام، اعدام، زندان، نابرابری‌های جنسیتی، و تمامی رفتارهای غیرانسانی این حکومت» اعتراض می‌کند. نماهنگ نه توهم پایان نزدیکه.... آمان_خیالاتی_سرکرده_معدوم_فرقه_رجوی_درسال_60_گفت_ظرف_6_ماه_کار_رژیم_تمام_است🤣👺توتازه آمدی وعده می دهی؟ تاریخ_مشخص_کن 🤣👺🤣😇
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

رئیس جمهور: اراده ایران گسترش روابط همه جانبه با کشورهای آسیای میانه استرئیس جمهور با اشاره به اشتراکات تاریخی، فرهنگی و ظرفیت‌های گوناگون توسعه روابط ایران و ازبکستان، اظهار داشت: تهران بر مبنای این اشتراکات از توسعه روزافزون سطح روابط با همه کشورهای آسیای مرکزی خصوصا ازبکستان استقبال می‌کند و هیچ محدودیتی در این زمینه قائل نیست.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ابلاغ دستورالعمل پیشگیری و مقابله با قاچاق کالا و ارز توسط رئیس جمهوردر راستای حمایت از تولید در اجرای فرمایشات اخیر رهبر معظم انقلاب، رئیس جمهور دستورالعمل پیشگیری و مقابله با قاچاق کالا و ارز را ابلاغ کرد. یعنی فقط به خاطر Khamenei_fa این پیگیری رو انجام میدن؟ یعنی اگه ایشون چیزی نگن، حرکتی زده نخواهد شد؟ جواب محتمل: چرا خب. حرف منطقیه و خودمون هم میدونیمش. پس این تعارفات دیگه برا چیه؟ خود رهبر راضین؟
منبع: PadDolat - 🏆 18. / 51 ادامه مطلب »

کدام تحریم‌ها جمهوری اسلامی را پای میز مذاکره کشاند؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

اردوغان عازم جمهوری دموکراتیک کنگو شدرئيس‌جمهور ترکیه در چارچوب سفر دوره‌ای خود به قاره آفریقا، عازم جمهوری دموکراتیک کنگو شد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »