رئیس ستاد ارتش اسرائیل: برای رویارویی جنگی محدود با ایران آماده می‌شویم

25/12/2019 04:01:00 ب.ظ

رئیس ستاد ارتش اسرائیل: خود را برای رویارویی جنگی محدود با ایران آماده می‌کنیم #العربية

العربية

رئیس ستاد ارتش اسرائیل: خود را برای رویارویی جنگی محدود با ایران آماده می‌کنیم العربية

ژنرال آویو کوخاوی، رئیس ستاد کل ارتش اسرائیل می‌گوید که «رژیم ایران ممکن است در آینده‌ای نه چندان

به گزارش سایت فارسی «رادیو پیام اسرائیل»، ژنرال کوخاوی در بخش دیگری از سخنان خود گفت، «رژیم ایران با سوء‌استفاده از هرج و مرجی که در عراق حکمفرما است، به انتقال جنگ‌افزار از طریق خاک آن کشور به سوریه و از آن جا به حزب‌الله لبنان ادامه می‌دهد.»

بر اساس این گزارش، رئیس ستاد کل ارتش اسرائیل در سخنرانی خود که امروز چهارشنبه در یک نهاد دانشگاهی در مرکز اسرائیل ایراد می‌کرد به تشریح برخی جزئیات آمادگی‌های ارتش اسرائیل پرداخت و افزود: «ارزیابی می‌کنم که امکان وقوع یک رویارویی نظامی با حکومت اسلامی ایران در آینده نزدیک، امری خارج از احتمال نباشد، بنابراین، خود را برای چنین احتمالی آماده می‌کنیم.»

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

دوازدهمین روز اعتراضات در ایران؛ شمار هشتگ‌های مهسا امینی از ۱۳۰ میلیون عبور کرد

دور جدید اعتراضات مردمی در ایران که از ۲۵ شهریور با کشته شدن مهسا امینی، شهروند ایرانی ساکن سقز در اثر ضرب و شتم مأموران گشت ارشاد تهران آغاز شد، وارد دوازدهمین روز خود شده است. ادامه مطلب >>

جهت هواپیماها را بر عکس قرار داده اید! درست کنید، به سمت سگیونیستها باید بروند! درست گفته، چون ب ای نابودی این اشغالگران سگیونیست! همان جنگ محدود کافی است! آنها برای ارتش ایران، عددی نیستند..که جنگ بزرگ راه بیفتد! موفق باشید دراین فایت و من الله توفیق. 😍😍😍😍😍 بکن

نامه سرگشاده کارگران اخراجی کارخانه قند یاسوج به رئیس قوه قضاییه

نامه سرگشاده کارگران پروژه ساخت باند دوم توره به بروجرد به رئیس بنیاد مستضعفانparvizfattah كارگران در ايران سال هاست كه براى مشكل عدم پرداخت حقوقى كه برايش زحمت كشيده اند و عرق ريخته اند فرياد زده اند. اما اين رژيم ضد كارگرى بيشرىانه فعالين كارگرى را بند كشانده و يا تهديد به به بازداشت و اخراج كرده است. تنها چاره كارگران اتحاد و همبستگى و اعتراض اعتصاب سراسرى است

حقوق دریافتی رئیس بنیاد مستضعفان اعلام شد/فتاح: آماده‌ایم باغ‌های بنیاد را به شهرداری‌ها واگذاری کنیم- اخبار اجتماعی - اخبار تسنیم - Tasnimحقوق دریافتی رئیس بنیاد_مستضعفان اعلام شد فتاح: در حال حاضر حقوق ناخالص بنده ۸ میلیون و ۴۸۲ هزار تومان است که با احتساب کسورات و مبلغ وام، حساب خالص دریافتی بنده ۶ میلیون و ۸۲۰ هزار تومان است بنده هیچ قصدی برای انتخابات ریاست جمهوری ندارم کاش در مورد همه امور بنیاد_مستضعفان و املاک 220 هزار هکتاری و بنیاد_علوی ( پهلوی_سابق ) با کارکردهای نامشخص هم همین قدر شفاف سازی کنند با جزئیات فعلا قصدی ندارم مگه بگه بیا mardemashreghi یکی از کاندیداها مشخص شد!

از هر گامی برای حل اختلافات در منطقه استقبال می‌کنیم/ نگاه ایران به روابط با چین راهبردی استخرازی، رئیس شورای راهبردی روابط خارجی: از هر گامی برای حل اختلافات در منطقه استقبال می‌کنیم نگاه ایران به روابط با چین راهبردی است ریشه اختلافات در منطقه به وابستگی برخی از کشورها به قدرت‌های غربی و به ویژه آمریکا برمی‌گردد ハメネイがイラン国民とイラク国民を虐殺している。 真の敵は、内に有り。

ارتش لبنان: ما عقب نخواهیم نشست و تظاهرکنندگان را در خیابان‌ها ترک نخواهیم کردارتش لبنان سه‌شنبه 24 دسامبر اعلام کرد که نیروهای ارتش این کشور با استفاده از قدرت قانونی، از ب این میگن ارتشی که حافظ ملتشه پس ارتش ما کوش؟

حقوق دریافتی رئیس بنیاد مستضعفان اعلام شد/فتاح: آماده‌ایم باغ‌های بنیاد را به شهرداری‌ها واگذاری کنیم- اخبار اجتماعی - اخبار تسنیم - Tasnimحقوق دریافتی رئیس بنیاد_مستضعفان اعلام شد فتاح: در حال حاضر حقوق ناخالص بنده ۸ میلیون و ۴۸۲ هزار تومان است که با احتساب کسورات و مبلغ وام، حساب خالص دریافتی بنده ۶ میلیون و ۸۲۰ هزار تومان است بنده هیچ قصدی برای انتخابات ریاست جمهوری ندارم کاش در مورد همه امور بنیاد_مستضعفان و املاک 220 هزار هکتاری و بنیاد_علوی ( پهلوی_سابق ) با کارکردهای نامشخص هم همین قدر شفاف سازی کنند با جزئیات فعلا قصدی ندارم مگه بگه بیا mardemashreghi یکی از کاندیداها مشخص شد!

دور در یک جنگ محدود با اسرائیل درگیر شود و ارتش اسرائیل از هم‌اکنون خود را برای چنین روزی آماده می‌کند».استان وایر- کارگران اخراجی کارخانه قند یاسوج نامه‌ سرگشادهای خطاب به آیت‌الله رئیسی نوشتند.استان وایر- جمعی از کارگران پروژه ساخت باند دوم توره به بروجرد که در ۷۶ ماه گذشته حقوقی دریافت نکرده‌اند، در نامه‌ای خطاب به رئیس بنیاد مستضعفان، خواستار رسیدگی به وضعیت خود شدند.خبرگزاری تسنیم ، پرویز فتاح در ادامه نشست خبری خود با ابراز اینکه بنیاد مستضعفان توجه ویژه‌ای را به موضوع محرومیت‌زدایی و ساخت مسکن در مناطق محروم برای اقشار کم‌برخوردار دارد اظهار کرد: بنیاد در این پروژه به‌صورت جدی وارد شده و البته اقرار می‌کنیم که در سال‌های گذشته در این حوزه ضعف داشته‌ایم و ان‌شاءالله با برنامه‌ریزی بنا داریم این مشکلات و ضعف‌ها را مرتفع سازیم.

به گزارش سایت فارسی «رادیو پیام اسرائیل»، ژنرال کوخاوی در بخش دیگری از سخنان خود گفت، «رژیم ایران با سوء‌استفاده از هرج و مرجی که در عراق حکمفرما است، به انتقال جنگ‌افزار از طریق خاک آن کشور به سوریه و از آن جا به حزب‌الله لبنان ادامه می‌دهد.» بر اساس این گزارش، رئیس ستاد کل ارتش اسرائیل در سخنرانی خود که امروز چهارشنبه در یک نهاد دانشگاهی در مرکز اسرائیل ایراد می‌کرد به تشریح برخی جزئیات آمادگی‌های ارتش اسرائیل پرداخت و افزود: «ارزیابی می‌کنم که امکان وقوع یک رویارویی نظامی با حکومت اسلامی ایران در آینده نزدیک، امری خارج از احتمال نباشد، بنابراین، خود را برای چنین احتمالی آماده می‌کنیم..» کوخاوی در ادامه گفت، «رژیم ایران همچنان به پیشبرد برنامه‌های اتمی خود ادامه می‌دهد و در برابر کم اعتنایی جامعه جهانی، برنامه های خود را برای ساخت کلاهک اتمی و نصب آن در موشک‌های جنگی همچنان پیش می برد و به این توانایی نزدیک، و نزدیک‌تر می‌شود و باید جلوی آن را گرفت. کارگران در بخش دیگری از نامه نوشته‌اند: «کلیه کارگران شاغل در پروژه کارگاه پروژه راهسازی توره به بروجرد، به مدت ۷ ماه حقوق مربوط به سال ۹۸ و معوقات مزدی سال ۹۷ و همچنین سنوات و طلب مرخصی از سال ۹۴ تا هم‌اکنون را دریافت نکرده‌اند.» این در حالی است که ایران تأکید می‌کند که برنامه‌ای هسته‌ای مسالمت‌آمیزی را دنبال می‌کند و درصدد تولید سلاح هسته‌ای نیست.ولی به رغم گذشت چند ماه از مهلت مقرر قانونی جهت اعتراض و رسیدگی به رای بدوی صادره و ارجاع آن به دادگاه تجدیدنظر، متاسفانه تاکنون رای قطعی صادر نگردیده و پرونده مذکور همچنان مسکوت و در هاله‌ای از ابهام قرار داشته و موجبات یآس و ناامیدی اقشار مختلف استان و خصوصا کارگران کارخانه قند را فراهم نموده است. رئیس ستاد اسرائیل ضمن سخن گفتن از توان عملیاتی ارتش کشورش، در اشاره به جبهه‌های سوریه و عراق که آنها را تهدیدی برای «امنیت اسرائیل» قلمداد کرد افزود: «ارتش اسرائیل عملیات دفاعی خود در سوریه را دنبال می‌کند و اجازه نخواهد داد که سپاه قدس و چریک‌های وابسته به آن، برای همیشه در سوریه مستقر شوند. رئیس بنیاد مستضعفان ادامه داد: طبیعی است شهرداری برای تملک و نگهداشت باغ‌ها هزینه کند و البته شهرداری نیز همانند دولت وضعیت مناسبی به‌لحاظ بودجه‌ای ندارد اما ما این آمادگی را داریم که باغات را در اختیار شهرداری قرار بدهیم که البته 2،3 باغ نیز تحویل شهرداری تهران شده است و امسال نیز آمادگی داریم لیستی از باغاتی را که می‌توان در اختیار شهرداری قرار داد به آنها اعلام کنیم و چنانچه شورا و شهرداری مشکلی نداشته باشند بنیاد آماده این واگذاری و تعامل است.

» این ژنرال اسرائیل در ادامه گفت، «پا گرفتن توان نظامی رژیم ایران در عراق نیز یک مشکل اساسی است و اسرائیل نسبت به این امر نیز هشیار است و می‌کوشد مقاصد رژیم ایران را خنثی کند. کارگران کارخانه قند یاسوج که سهامدار  این کارخانه هستند تا قبل از واگذاری (۸۳/۲۴ %) سهام کارخانه به بخش خصوصی در ۱۲۰ باب منزل سازمانی کارخانه سکونت داشتند. تعدادی از همکاران برای تامین معاش خود مجبور به فروش اسباب اثاثیه منزل خود شده‌اند.» قاچاق اسلحه از طریق عراق به سوریه رئیس ستاد کل ارتش اسرائیل سپاه قدس بازوی مداخله خارجی سپاه پاسداران ایران را متهم کرد که «با استفاده از هرج و مرج عراق و بخش‌هایی از آن کشور که قدرت مرکزی در آن جا هیچ نفوذی ندارد، می‌کوشد مسیری را برای ادامه قاچاق اسلحه به سوریه دنبال کند. رژیم ایران بدون آن که کسی در داخل عراق محدودیتی برایش ایجاد کند، به قاچاق اسلحه ادامه می‌دهد و اسرائیل می‌کوشد از ادامه آن جلوگیری کند.   📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید:.» به نوشته سایت «رادیو پیام اسرائیل» این نخستین بار است که یک مقام ارشد نظامی یا سیاسی در اسرائیل، این چنین آشکارا اعلام می‌کند که اسرائیل در خاک عراق نیز برای خنثی کردن تلاش های نظامی رژیم ایران، فعال است.   📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید:. اسرائیل بامداد دوشنبه 23 دسامبر 2019 پایگاه‌های حماه و التیفور سوریه و مناطقی دیگر در دمشق پایتخت و سیده زینب را هدف حملات موشکی خود قرار داد..

حملات هوایی اسرائیل نیروهای اسد و شبه‌نظامیان ایران اسرائیل در آخرین عملیات از سلسله عملیات هدق قرار دادن نیروهای وابسته به ایران و رژیم سوریه، بامداد دوشنبه 23 دسامبر 2019 پایگاه‌های حماه و التیفور سوریه و مناطقی دیگر در دمشق پایتخت و سیده زینب را هدف حملات موشکی خود قرار داد. بنابه گزارش العربیه، حملات موشکی اسرائیل از روی کشتی‌های جنگی‌اش در دریای مدیترانه انجام شده است. از سویی دیدبان حقوق بشر سوریه تاکید کرد در پی حملات موشکی اسرائیل صدای وقوع انفجارهای پی در پی مهیبی شنیده شده که مناطقی را در دمشق پایتخت و حومه آن لرزانده است. دیدبان حقوق بشر سوریه در این‌باره افزود که صدای انفجارهای شنیده شده متعلق به واکنش سامانه‌های ضد هوایی رژیم سوریه به موشک‌هایی است که گمان می‌رود از سوی اسرائیل پرتاب شده و مواضع نیروهای رژیم اسد و شبه‌نظامیان وابسته به ایران در اطراف دمشق را هدف قرار داده است. . فتاح در پایان در ارتباط با احداث پلاسکو نیز تصریح کرد: ما هزینه‌ها را خیلی شفاف و کامل گفته‌ایم و در واقع مشکلی برای ساخت ساختمان پلاسکو وجود ندارد و تمام هزینه‌ها از سوی بنیاد مستضعفان تأمین می‌شود و مشکلی در ساخت این بنا وجود ندارد و 10 روز قبل نیز ما با شهردار تهران جلسه‌ای را برگزار کردیم و ایشان نیز اطمینان خاطر داد که مشکلی در فرآیند ساخت پلاسکو وجود ندارد.