رئیس کمیسیون یازده سپتامبر: شواهد نقش داشتن ایران در حملات تروریستی زیاد است

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 56 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 26%
  • Publisher: 51%

رئیس کمیسیون یازده سپتامبر: شواهد نقش داشتن ایران در حملات تروریستی زیاد است العربيه_فارسى

ایران اخبار, ایران سرفصلها

انجامید، اسناد و شواهد موجود را بررسی ‌می‌کرده، هیچ مدرکی مبنی بر نقش داشتن دولت سعودی در این حادثه پیدا نکرده، و در مقابل متوجه شده که این اسناد و شواهد به نقش داشتن ایران در این جریان اشاره می‌کنند.

خانواده‌های قربانیان این حملات مدتهاست خواستار انتشار نتایج تحقیقات پلیس فدرال آمریکا «اِف.بی.آی» درباره مشارکت احتمالی سعودی در این حملات هستند. پانزده نفر از نوزده هواپیماربا شهروندان سعودی بودند، اما این کشور هرگونه دخالت در حملات تروریستی را رد می‌کند، و به شکایت خانواده‌های قربانیان از خود در دادگاه فدرال نیویورک معترض است.

رئیس کمیسیون یازده سپتامبر افزود: «حالا آیا اینکه شهروندان سعودی در مقطعی در این قضیه دخیل بوده‌اند یا نه، آن حرف دیگری است. من به خانواده‌های قربانیان نزدیک هستم و با آنها روابط خوبی دارم، ولی راستش را بگویم، گمان نمی‌کنم آنها چیزی عایدشان بشود. اطلاعاتی که من پیدا کردم، بیشتر به دخالت احتمالی ایران تا سعودی گواهی می‌دهد.»

In this file photo taken on September 11, 2001, a hijacked commercial aircraft approaches the twin towers of the World Trade Center shortly before crashing into the landmark skyscraper in New York. (AFP)در این رابطه مایک پمپئو، وزیرخارجه دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا، نیز پیشتر در تاریخ 12 ژانویه 2021 حکومت ایران را به کمک به سازمان القاعده و نقش داشتن در حملات تروریستی سپتامبر 2001 متهم کرده بود.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

چقدر شماها پر رو هستید. همه عالم میدونن رژیم عربستان با خونریزی و ترور به وجود امده .رژین عربستان سعودی وهابی فکر میکنند با پول همه کاری میتونن بکنن

سیستمی که امریکا دست کرده واقعا پیچیده است. ساخت، تمویل و تجهیز طالبان، جنگ با طالبان، دادن قدرت به کرزی و غنی، گرفتن قدرت از این دو سپردنش به طالبان، علم کردن داعش در افغانستان و ...، امریکا هرگز دوست مردم ما نبوده است. دشمن اصلی امریکاست.

سیستمی که امریکا دست کرده واقعا پیچیده است. ساخت، تمویل و تجهیز طالبان، جنگ با طالبان، دادن قدرت به کرزی و غنی، گرفتن قدرت از این دو سپردنش به طالبان، علم کردن داعش در افغانستان و ...، امریکا هرگز دوست مردم ما نبوده است. دشمن اصلی امریکاست.

خودشان زدن تا بهانه داشته باشن به قلب آسیا بیان و معادنش رو خالی کنن. مردم که خر نیستن می فهمن که کار خودتون بوده. شما که اینقدر پیشرفته هستین که پشه را در هوا تشخیص میدین و می زنین، چطور این هواپیما را متوجه نشدین؟

این خبر همان اندازه مضحک است که بگوییم اتباع عربستان نقشی در یازده سپتامبر نداشتند

اف بی آی بخشی از اسناد محرمانه ۱۱ سپتامبر را منتشر کرد: در این اسناد آمده که یک کارمند سفارت عربستان به «خالد المظهر» و «نواف الهزمی»‌، از ربایندگان هواپیماهای حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر کمک کرده و اجازه داده آنها قبل از حمله در آپارتمان او بمانند.

شک ندارم خود امریکایی ها اینکارو کردن تا بتونن به افغانستان بیان و معادن ما رو خالی کنن. وگرنه اینا اگه می خواستن با تروریزم مبارزه کنن الان دیگه نباید شاهد حضور طالبان در کابل می بودیم.

امریکا بارها داد زد که اینکار توسط القاعده انجام شده ولی خب احمق که نیستیم. 2 ماه قبلش هشدار داده بودن. مشخصه کار خودشونه و به این بهانه خواست به کشور اسلامی ما حمله کنه.

امریکا 20 سال در افغانستان حضور داشت، چرا طالبان از بین نرفت؟ امریکا که مدعی است قوی ترین ارتش و نیرو را دارد. نشان می دهد که امریکا برای نابودی تروریستان نیامده بود.

پدرخوانده تمام ترویستای عالم خوب شکی نیست ایران داشته حالاچهارتاعرب افغانی انجام دادن مهم نیست مهم اینه کی ساپورتشون کرده مگه نفراول القاعده توتهران ترورنشدمگه همین پسراسامه توایران نبودهمه تروریستای عالم دستپرورده ایران هستن

وقتی 2 ماه قبل از وقوع حادثه آن را پیش بینی کرده بودند چرا جلوشو نگرفتن، چون دست دولت امریکا در این قضیه در کار است. البته ساختمان ها را قبلا خالی کرده بودند.

دروغ میگوید 11شپتامبر طرح ونقشه خودشان و رژیم صهیو نیستی ا س رائ ی ل بود چنانچه از کشته شدگان برج های منفجر شده امریکا معلوم گردید که همه یهودیان و وابستگان به اس ر ا ئ ی ل قبل از حادثه برج را ترک نموده بودند .

امریکا با بوجود اوردن حمله تروریستی 11سپتامبر بهانه ای برای حمله به کشورهای اسلامی عراق وافغانستان را بدست اورد .در حال که هدفش مبارزه با تروریزم هم نبود .

11سپتامبر را خود امریکا بوجود اورد وبعدش با ناارام ساختن کشور های عراق و افغانستان درمنطقه حضور نظامی پیدانمود و پولهای هنگفتی را از کشور های عربی مسلمان گرفتند و میلیارد ها دالر پول از ناحه فروش اسلحه به کشورهای مسلمان به جیب زدند.

گروه تروریستی القاعده که امریکا حمله 11سپتامبر را با ن نسبت میدهند ساخته خود امریکا بود وبن لادن هم متحد امریکابود .اما امریکا بخاطر این حمله تروریستی صد ها هزار از مردم افغانستان را به خاک وخون کشاندند .واخرش هم برگشت به قبل از11سپتامبر

امریکا با خون مردم امریکا در 11سپتامبر معامله کرد و بااینکه سرنخ های این حمله تروریستی به عربستان می رسید اما با گرفتن پولهای نفتی عربستان وبه تعبیر ترامپ گاو دوشی امریکا رئیسان جمهورامریکا روی این قضیه را خاک مالی نمودند

امریکا وغرب ترورریزم دولتی اند وبدون کدام دلیل به کشور افغانستان وعراق حمله نظامی نمودند که باعث قتل و کشتار صدها هزار مردم مسلمان افغانستان وعراق گردید . و11سپتامبر هم بهانه ای برای این حملات نا جوان مردانه شان بودند .

امریکا بخاطر یک حمله بکشورشان که توسط خودشان طراحی شده بود صدهاهزار مردم افغانستان را به خاک وخون کشاندند .وباید بخاطر این همه کشتار و جنایت مورد محاکمه قراربگیرد .

اين حادثه يك سناريوي از پيش طراحي شده بود تا بوش و حاميانش بتوانند از فرصت بوجود آمده نهايت استفاده را از منطقه خاورميانه انجام دهند و به بهانه نظم نوين جهاني و مبارزه با تروريست لشكر كشي هاي خود را آغاز نمايند.

‌افغانستان بار دیگر صحنه جنگ، ناامنی، ترور و انفجار و انتحار شده و همه‌ این کارها توسط پاکستان و با حمایت ایالات متحده آمریکا و انگلیس صورت گرفت

خارجی‌ها به اندازه‌ی کافی اراده ندارند تا با گروهی که کارش تخریب، ترور، کشتار است، برخورد کنند. بلکه آنها را بهانه‌ای برای حضور دراز مدت خود در این کشور قرار داده و از قدرت‌گیری آن‌ها در جهت حضور و بقای شان در افغانستان استفاده بهینه می کنند.

امریکا و غرب و ناتو بیست سال در افغانستان حضور نظامی پیدا کرد و نتیجه آن هم تخریب و ویرانی زیر بناهای افغانستان، اواره شدن مردم افغانستان و کشته و زخمی شدن صد ها هزار انسان بی گناه بود.

کارهایی که امریکادر افغانستان انجام داده:غارت معادن و اثار باستانی افغانستان، رواج فساد و بی بندباری در بین جوانان و فساد در ادارات دولتی،افزایش مواد مخدر واعتیاد در افغانستان،بمباران خانه و مراسم عروسی، گسترش انفجارو انتحار در افغانستان، از بین رفتن زراعت و..

غربی ها به بهانه ی مبارزه با تروریزم به افغانستان آمدند ولی پس از گذشت بیست سال تا کنون هیچ عزم و اراده در برخورد با گروه های افراطی از سوی آمریکایی‌ها و متحدانش دیده نشده جز حمایت علنی و غیرعلنی کشورهای غربی از گروه هایی چون طالبان و داعش.

آمریکا و همپیمانانش در مدت اشغال افغانستان، هیچ کار مهمی در ایجاد ساختارهای نظامی و دفاعی افغانستان انجام ندادند و تنها باعث تروریست پروری و ناامنی در منطقه شدند.

این آمریکای ها چقدر مردم فاسد،کاذب و دروغگو استند،تا دیروز افغانستان حال ایران😕

درین حمله رد پای بن لادن و عربستان دیده میشود با تبانی امریکا و اس ر ائ ی ل اما شما چون زنان امریکا هستید ومانند عربستان باج میدهید تعبیر ترامپ گاو شیری امریکا هستید . یاوه سرایی میکنید .

نشریه مزدور در کشور مزدور . شما که بدون مزدوری و تملق از امریکا فکر میکنید یک روز هم به زندگی تان ادامه داده نمیتوانید بای این چرندیات را بگوئید .

امروز همه تقریباً به این باور رسیده‌اند که آنچه که در ۱۱ سپتامبر اتفاق افتاد یک رویداد برنامه‌ریزی شده و ساختگی بود تا امریکا اهداف مهمش را پیگیری کند.

امریکا بهانه ای میخواست برای حمله به افغانستان و اشغال کردنش .

اینها همه بازی امریکا بود برای رسیدن به افغانستان، تا منابع را غارت کند و ناامن کردن افغانستان برای چین و روسیه و ایران .

آمریکاییها فیلمهای زیادی ساخته وپرداخته اند.

باز اراجیف گفتید ، خوب معلومه که کی دست داشته، مردم خر که نیستند ، دوست عزیزتون عربستان این کار رو با شما کرد ، معلومه خیلی دارند هزینه می‌کنند که اسمشون رو نیارند .

😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

اینو دیگه روح لینکلن‌هم‌می دونه که انفجار برج های دوقلو جنایت خود آمریکا بود و بزودی اسناد بیشتری از این رو خواهد شد.

بگو پدر سوخته 11نفر عربستانی اونجا نقش اول و اصلی داشتن مصری هم داخلشون بود. هیچ وقت اینا رو باز نکردی. بعد مثل قربتی ها میخایبن ایران رو بیارین وسط بازی. یکبار کشور عربستان بازخواست نکردین چرا این همه سعودی تو ابن مساله دست داشتن؟ یبار نگفتی چرا اون روز تمام یهودیا مرخصی گرفتن

رژیم ایران نه ایران، ایران یک کشوره با کلی ایرانی و نمیشه اسم یک کشور و میلیونها آدم رو اورد. رژیم دیکتاتوری جمهوری تروریستی اسلامی دست داشته : این متن درسته.

So funny 😂

بله، برای همینه تمام تروریستا عربستانی بودن و رهبرشون بن لادن سرمایه دار عربستانیه😄

کار کار گلوبالیستهاست که تو همه جا دست دارن ! کنترل_ذهن هک_ذهن در ایران و عربستان و امریکا به وسیله یک سازمان انجام میشه ! من هم قربانی این بازیم

رد پای تروریسم ایران در تمام عملیات تروریستی در سراسر جهان وجود دارد. خامنه‌ای شخصا در رأس تروریسم حکومتی قرار دارد. رژیم فاشیستی حاکم بر ایران باید از جامعه جهانی طرد و مقاومت ایران برای سرنگونی این رژیم به رسمیت شناخته شود. خامنئي_رأس_الإرهاب ارهاب_النظام_الإيراني

گه نخور

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

رئیس سازمان زندان‌های ایران سپیده قلیان را در پی اظهارات اخیرش تهدید کردمحمدمهدی حاج‌محمدی، رئیس سازمان زندان‌های ایران، با انتشار یک ویدئو از سپیده قلیان، در توییتی گفت که پس از بررسی صحت یا کذب ادعاهای اخیر قلیان، با متخلفین
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

رئیس جمهوری آمریکا: نسل ۱۱ سپتامبر نشان داد تروریست‌ها را تعقیب خواهد کرد و این هرگز متوقف نخواهد شد♦ رئیس جمهوری آمریکا: نسل ۱۱ سپتامبر نشان داد تروریست‌ها را تعقیب خواهد کرد و این هرگز متوقف نخواهد شد ◾ آقای بایدن گفت، ملت آمریکا علیه تروریسم به پا خاست و به تروریست‌ها نشان داد که تاوان خواهند پرداخت. ⬇ بیشتر بخوانید: ارواح کس خوارت.دیدیم چه جوری فرار کردین گروهی ترورستی از عربستان! پلان گذرای شد در پاکستان ! پس چرا تاوان اش را افغانستان پرداخت ؟ تا حالا فقط مردم افغانستان تاوان دادن، تروریستها از قبل آسوده‌تر و قوی‌تر هستن
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

برادر امرالله صالح معاون رئیس جمهوری پیشین افغانستان از سوی طالبان اعدام شدخبرگزاری «رویترز» به نقل از اعضای خانواده‌ روح‌الله عزیزی صالح، برادر امرالله صالح، معاون رئیس جمهوری پیشین افغانستان نوشته که گروه طالبان او را در پنجشیر تروریست های جهانی القاعده طالبان داعش یک چیز باید بداند که اعدام ها و تیر باران کردن مردم پنجشیر چه نظامی باشه یا ملکی نسل شیران تمام نمیشه این شب سیاه روز سپید خواهد داشت و دارم این جنایت هولناک شان نه فراموش میشه و نه بخشیده از تک تک شان انتقام خواهد گرفت نسل های آینده ما پیام صوتی یک مقام بلند پایه طالبان و اعتراف کردن مزدوری پنجاب در اختیار افغانستان اینترنشنال قرار گرفته است که می‌گوید «مهمان پنجابی ISI» طالبان را مانع تشکیل یک دولت فراگیر شده و آینده کشور را خراب کرده است
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

رئیس جمهور وارد بیرجند شدرئیس جمهوری در ادامه سفر یک روزه به استان خراسان جنوبی ظهر جمعه وارد بیرجند مرکز خراسان جنوبی شد. حال این رئیس جمهور با این همه مشکل اقتصادی بدهی فراوان آیا با تیم شان خانواده شان از ارث پدرشان یا حقوق های نجومی شان استفاده برای سفرها می کنند سوال دوم آیا مشکل چند شهر سیستان بلوچستان ووو رفتند حل کردید تهران مشکل حل شده که دارید ادامه سفرها می دید جواب بدن ایشان
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

بازدید ۳ ساعته رئیس قوه قضاییه از ندامتگاه دماوند/ پیگیری اژه‌ای از روند واکسیناسیون زندانیانرئیس قوه قضاییه صبح روز جمعه (۱۹ شهریور) با حضور در زندان دماوند، ضمن بازدید از بخش‌های مختلف این زندان، به گفتگوی چهره به چهره با تعداد کثیری از زندانیان پرداخت و مسائل و مشکلات آن‌ها را از نزدیک جویا شد. جمهوری شیطانی ایران حامیان خانواده هاتون در ایران و جهان کمی فکر کنید و کمی بروید ببینید آیا ۴۳ سال که وحشی گری مسلمان کشی جنگ ستیزی تجاوز به ناموس و مال مسلمان های ایرانی ها منطقه می کنید آیا مسیحی ها یهودی ها کمونیست ها مانند شماها وحشی گری نابودی مردم شان و کشورشان هستند و با یه به تخمم رد شد...
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

یک دقیقه سکوت به یاد قربانیان حملات یازده سپتامبر در بورس نیویورکدر حملات یازده سپتامبر سال ۲۰۰۱ به ایالات متحده آمریکا ۲هزار و ۹۷۷ نفر کشته شدند. اضافه کنند یک دقیقه سکوت برای فروختن افغانستان به طالبان و خروج خفت بار از افغانستان
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »