رئيس پارلمان اتحادیه اروپا درگذشت

21/10/1400 09:12 ق.ظ

دیوید ساسولی، سیاستمدار چپ میانه ایتالیایی، از سال ۲۰۱۹ به عنوان رئيس پارلمان اروپا انتخاب شده بود.

دیوید ساسولی، رئيس پارلمان اروپا در سن ۶۵ سالگی و به دلیل یک عارضه جدی در سیستم ایمنی خود درگذشت.

این روزنامه‌نگار سابق و سیاستمدار چپ میانه ایتالیایی از ماه قبل در بیمارستان بستری بود و از حدود دو هفته قبل حالش وخیم‌تر شده بود. روبرتو کوئیلو، سخنگوی او اعلام کرد که آقای ساسولی در ساعات اولیه روز سه‌شنبه در بیمارستانی در شهر آویانو ایتالیا درگذشت.

پیشتر و در ماه سپتامبر آقای ساسولی به دلیل بیماری شدید ذات‌الریه در بیمارستان استراسبورگ فرانسه تحت درمان قرار گرفته بود.پارلمان اروپا دیوید ساسولی از ایتالیا را به ریاست جدید خود برگزید این روزنامه نگار پیشین در سال ۲۰۱۹ میلادی با ۷۰۵ رای به عنوان رئیس پارلمان اتحادیه اروپا انتخاب شده بود. او که در رقابت با ۳ رقیب دیگر موفق به کسب این جایگاه شده بود در نخستین سخنرانی خود پس از پیروزی از اتحادیه اروپا خواسته بود تا به روح پدران بنیانگذار این اتحادیه که جنگ و ناسیونالیسم را با صلح و برابری مبادله کردند، بازگردند.

آقای ساسولی پس از سالها روزنامه‌نگاری در سال ۲۰۰۹ به عضویت پارلمان اتحادیه اروپا درآمده بود. او یکی از اعضای ائتلاف مترقی چپ میانه سوسیالیست‌ها و دموکرات‌ها، دومین گروه بزرگ در پارلمان اتحادیه بود. خبر درگذشت آقای ساسولی شوک بزرگی را در میان اعضای پارلمان اتحادیه اروپا به همراه داشته است. پائورو بورچیا، از اعضای این پارلمان با خانواده آقای ساسولی ابراز همدری کرده و گفته است که خبر درگذشت او همه را حیرت زده کرده است. headtopics.com

GhadakpourN ایتالیایی ها بارها ثابت کردند طرفدار مردم افغانستان اند. از او سپاسگزاریم

👏👏👏👏👏👏

رنج‌ها،دردها،مرگ ها و...ما که حاصل اعمال قدرتمندان است.چنان عقده واحوالی برای ما ایجاد کرده که برای مرگ ورنج این سیاستمداران گویی عاطفه ای نمانده!

ادامه مطلب:
euronews_pe »

بله نمی توانید بگویید ویرانی افغانستان به شما ربطی ندارد هر گهی که باشیم یه روز باید بزاری بری😅😅 خوشحال شدیم بسی به درك. بدبختى ما از همين حرومزاده هاست. كشور ما را سرويس كردند،خون آشام تر از خامنه ايى. خدا بیامرزتش

دیدار انریکه مورا با باقری در ادامه مذاکرات وینمعاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا با علی باقری رییس هیأت مذاکره‌کننده ایران دیدار کرد. باقری که بیسوادِ یک کلمه انگلیسی هم نمیدونه ، حتماً فارسی صحبت کردن...💩

اتحادیه اروپا چند راکتور هسته‌ای دارد؟ سهم هر کشور عضو چقدر است؟۱۶ طرح ساخت راکتورهای جدید هسته‌ای نیز برای تولید ۱۷.۲۲ گیگاوات برق از سوی کشورهای بلغارستان، چک، لیتوانی، رومانی، اسلوواکی، اسلوونی و لهستان در حال بررسی است. شانزده طرح ساخت راکتورهای جدید هسته‌ای نیز برای تولید ۱۷.۲۲ گیگاوات برق از سوی کشورهای بلغارستان، چک، لیتوانی، رومانی، اسلوواکی، اسلوونی و لهستان در حال بررسی است.

مقصد ۳۳ میلیارد یورویی که به طور شخصی از اتحادیه اروپا خارج شد، کجاست؟جریان خروج شخصی پول از اتحادیه اروپا از سال ۲۰۱۵ روندی صعودی داشته و در مجموع ۳۳ درصد افزایش یافته است.

دیدار باقری با مورا و مذاکره‌کنندگان ارشد سه کشور اروپایی در وینمذاکره کننده ارشد کشورمان در وین با انریکه مورا، معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا و مذاکره‌کنندگان ارشد سه کشور اروپایی دیدار کرد.

گفت‌وگوی تلفنی بورل و بلینکن درباره مسئله اوکراینمسئول روابط خارجه اتحادیه اروپا و وزیر امور خارجه آمریکا در تماسی تلفنی، درباره تقویت قوای نظامی روسیه در مرز با اوکراین گفت‌وگو کردند.