رئيس جمهور افغانستان: هزاران نفر بر اثر تداوم نبرد با طالبان در هلمند آواره شده‌اند

24/07/1399 11:54:00 ق.ظ

رئيس جمهور افغانستان با اشاره به درگیری‌های اخیر نیروهای امنیتی این کشور با شبه‌نظامیان طالبان در ولایت هلمند گفت که هزاران نفر به شهر لشکرگاه، مرکز این ولایت پناه آورده‌اند. - خبرگزاری آناتولی

رئيس جمهور افغانستان با اشاره به درگیری‌های اخیر نیروهای امنیتی این کشور با شبه‌نظامیان طالبان در ولایت هلمند گفت که هزاران نفر به شهر لشکرگاه، مرکز این ولایت پناه آورده‌اند. - خبرگزاری آناتولی 15.10.

2020 استانبول/ خلیل سلحشور/ خبرگزاری آناتولی محمد اشرف غنی، رئیس جمهو افغانستان صبح امروز پنجشنبه طی سخنانی در مراسم تشییع جنازه اعضای نیروهای مسلح افغانستان که اخیرا در ولایت هلمند در شمال این کشور در نبرد با شبه‌نظامیان طالبان جان‌های خود را از دست ‌داده‌اند، اظهارداشت: هزاران نفر به دلیل ادامه درگیری‌ها میان نیروهای امنیتی و طالبان به شهر لشکرگاه، مرکز ولایت هلمند پناه آورده‌اند.

وی با حضور در بیمارستان محمد داود خان در کابل برای قربانیان طلب رحمت کرده و به خانواده‌های آن‌ها و رهبری وزارت دفاع ملی این کشور تسلیت گفت و تاکید کرد که"خون شهدا پاک است، آن‌ها افتخار افغانستان و افتخار کل ملت هستند".

رئیس جمهورافغانستان افزود:"هزاران نفر در هلمند آواره شده‌اند، اگر شهادت و قهرمانی آن‌ها در سراسر کشور نبود، میلیون‌ها نفر آواره می‌شدند. مأموریت خلبانان نیروهای هوایی مراقبت از شهدا و انتقال مجروحان بود و این نشانه تعهد و و روحیه عالی آنهاست که سربازان ما همیشه از خود نشان داده‌اند". headtopics.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »
Loading news...
Failed to load news.

شرکت آلمانی آبجویی ابداع کرد که در خانه و با ترکیب پودر و آب درست می‌شود

با نزدیک شدن فصل تابستان و گرمای هوا، بازار فروش آبجو بار دیگر رونق گرفته است. اکنون یک شرکت آلمانی می‌گوید با آبجوسازی در خانه می‌خواهد این صنعت را متحول کند. ادامه مطلب >>

لاوروف: اگر اتحادیه اروپا به شراکت با ما احترام نگذارد با آن قطع ارتباط می‌کنیموزیر خارجه روسیه تاکید کرد: مسکو در صورتی‌که اتحادیه اروپا نیاز به مذاکره مبتنی بر احترام متقابل و شراکت را درک نکند ناگزیر به قطع ارتباط با اتحادیه اروپا خواهد شد. باز زمستون شد و داستان گاز و احتیاج اروپا و لات بازی روسا شروع شد.

آمریکا قصد دارد با فروش سلاح به عربستان سعودی از مبارزه آن با ایران حمایت ‌کندوزیر امور خارجه آمریکا گفت کشورش در خصوص فروش سلاح‌ به عربستان سعودی جهت حمایت از مبارزه آن با ایران مصمم است. - خبرگزاری آناتولی

اروپا خود را برای مقابله با موج دوم کرونا آماده می‌کند | DW | 14.10.2020موارد روزانه ثبت شده ابتلا به کرونا در آلمان از مرز ۵۰۰۰ نفر عبور کرد. آماری که از آوریل تا کنون بی‌سابقه بوده است. شمار مبتلایان به کرونا در فرانسه، اسپانیا، هلند، اتریش و جمهوری چک نیز افزایش قابل ملاحظه‌ای داشته است. یعنی که الآن فقط پنج هزار مریض کورونا داریم که بعد از قرنطینه حالشون خوب میشه. کونهاتون را هم بکشید و بروید برسرکارهاتون. در آلمان گول یا مفت خبری نیست. اینقدر هم مزخرف ننویسید.

سازمان جهانی بهداشت: تاکید بر رویکرد ایمنی جمعی برای مقابله با کرونا «غیراخلاقی» استتدروس آدانوم، رئیس سازمان جهانی بهداشت رویکرد ایمنی جمعی (گله‌ای) را که برخی کشورها برای مقابله با بیماری همه‌گیری کووید۱۹ در پیش گرفته‌اند، «کاملا غیراخلاقی» توصیف کرد.

درخواست رسیدگی مجدد پرونده عالیه مطلب‌زاده با عنوان جرم سیاسی

مخالفت جدی ایران با حضور نیروی نظامی خارجی در خلیج فارسعراقچی در دیدار با سفیر جدید دانمارک در تهران: امنیت پایدار در منطقه منوط به گفتگو و مشارکت دسته جمعی بین کشورهای منطقه و عدم دخالت قدرت‌های خارجی است، حضور نیروهای خارجی کمکی به برقراری امنیت نمی‌کند بلکه زمینه افزایش تنش‌ها را فراهم خواهد کرد