رئال مادرید زیر دست 'دندانپزشک ایتالیایی'؛ آتالانتا چگونه با گاسپرینی متحول شد؟ - BBC News فارسی

06/12/1399 08:31:00 ق.ظ

رئال مادرید زیر دست 'دندانپزشک ایتالیایی'؛ آتالانتا چگونه با گاسپرینی متحول شد؟

آتالانتا تیمی است که در چند فصل اخیر فوتبال ایتالیا و اروپا عملکردی فوق‌العاده جذاب و مهیج داشته. تیمی که بدون بودجه هنگفت و ستاره‌های بزرگ بسیاری از غول‌های اروپا را به زانو درآورده است. این مطلب نگاهی دارد به جان‌پیرو گاسپرینی و عملکرد او در راه تبدیل کردن تیمی گمنام به یکی از جذاب‌ترین تیم‌های حال حاضر فوتبال جهان. Getty Images آریگو ساکی خودش یکی از مولفان اصلی "فوتبال مبتنی بر پرسینگ شدید" است.

در اواخر دهه ۱۹۸۰ زمانی که فوتبال ایتالیا هنوز تحت تاثیر "کاتناچو" به عنوان نماد فوتبال دفاعی بود، ساکی در میلان انقلاب فنی خود را براساس ترکیبی از مالکیت توپ، پرسینگ شدید در یک سوم دفاعی حریف و کانتر-پرسینگ(فشار شدید روی حریف پس از لو دادن توپ) شکل می داد؛ پروژه‌ای که به خوبی پیش رفت و ساکی را به سرمربیگری تیم ملی ایتالیا هم رساند.

ناپولی در آخرین فصل سرمربیگری مائوریتزیو ساری (۱۸-۲۰۱۷) نتایج درخشانی گرفت و ۹۱ امتیاز جمع کرد. یوونتوس باز هم قهرمان شد اما فقط ۴ امتیاز با ناپولی نایب قهرمان فاصله داشت. منبع تصویر، گواردیولا و گاسپرینی در هنگام دیدار منچستر سیتی و آتالانتا در لیگ قهرمانان اروپا (اکتبر ۲۰۱۹)

ملاقات 'آقای دندانپزشک' منبع تصویر، فوتبال پرفشار و پرسینگ شدید آتالانتا در قالب آرایش پایه ۲-۱-۴-۳ یعنی سیستم مورد علاقه گاسپرینی، کار را به جایی رساند که پپ گواردیولا پس از اولین بازی منچسترسیتی-آتالانتا در دور گروهی لیگ قهرمانان فصل گذشته گفت: "بازی مقابل آتالانتا آنقدر دشوار است، انگار زیر دست یک دندانپزشک نشسته اید." headtopics.com

ادامه مطلب:
BBC Persian Sport »
Loading news...
Failed to load news.

جشن پیروزی اردوغان در آذربایجان

پیروزی رجب طیب اردوغان در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه در آذربایجان با شور و شوق جشن گرفته شد. - Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

فوت‌و‌فن؛ آرسنال-لیورپول: آرتتا، کلوپ را آماده بازی با رئال مادرید کرد - BBC News فارسیدو مدعی سنتی فوتبال انگلیس که این فصل اوضاع مناسبی ندارند، در شرایطی مقابل هم قرار گرفتند که شکست پرگل چلسی در عصر شنبه، به کسب سهمیه لیگ قهرمانان امیدوارشان کرده بود. در فوت‌و‌فن این هفته نگاهی می‌اندازیم به بازی آرسنال با لیورپول. به امید باخت لیورپول

ادن آزار؛ رئال مادرید می‌تواند از 'بازیکن شیشه‌ای' ۱۵۰ میلیون پوندی‌اش استفاده کند؟ - BBC News فارسیادن آزار اخیرا بازیکنی شده که به طور مداوم با مصدومیت، بیماری و خارج شدن از فرم ایده‌آن درگیر است؛ آیا رئال مادرید می‌تواند این ملی‌پوش بلژیکی را بار دیگر به همان ستاره تاثیرگزار دوران حضورش در چلسی تبدیل کند؟

رئال مادرید و بارسلونا به پرداخت میلیون ها یورو محکوم شدندبر اساس حکم دیوان عدالت اتحادیه اروپا، رأی قبلی کمیسیون اروپا در خصوص محکومیت چهار باشگاه بارسلونا، رئال مادرید، اتلتیک بیلبائو و اوساسونا در خصوص پرداخت مالیات حدود ۵ میلیون یورو تایید شد. هر دم از این باغ بری می رسد😑

بازگشایی رویدادهای فرهنگی از رقص در لیورپول تا گاوبازی در مادریدطرفداران گاوبازی اسپانیایی نیز یکشنبه گذشته پس از ۱۴ ماه شاهد برگزاری نخستین اجرای این نمایش سنتی در مادرید بودند.

قدیمی‌ترین بار فلامنکوی مادرید تعطیل شدچندین هنرمند فلامنکو که رقص سنتی اسپانیا است، روز پنج‌شنبه در پی بسته شدن یکی از مهمترین بارهای فلامنکو در مرکز مادرید، دست به اعتراض زدند.