ذوالنور: افشای فایل صوتی ظریف پروژه سیاسی و انتخاباتی بود | DW | 08.05.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 67 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 30%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس ادعای دولت درباره سرقت فایل مصاحبه جنجال‌برانگیز ظریف را باورناپذیر عنوان کرد. سخنگوی این کمیسیون می‌گوید قرار است وزیر خارجه در یک جلسه فوق‌العاده درباره این مصاحبه توضیح دهد.

مجتبی ذوالنور، نماینده قم در مجلس شورای اسلامی اظهارات مسئولان دولت درباره محرمانه بودن مصاحبه افشاشده وزیر خارجه و به سرقت رفتن فایل صوتی آن را غیرقابل قبول و نادرست خواند.

بخشی از صحبت‌های ظریف در این مصاحبه که در ایران بیشتر حساسیت‌برانگیز بوده به اظهارات او درباره دخالت قاسم سلیمانی، فرمانده پیشین واحد قدس سپاه پاسداران در سیاست خارجی، به خصوص در منطقه مربوط می‌شود.این موضوع مسئله پنهانی نیست و درباره آن شواهد زیادی موجود است. ظاهرا بخشی از حساسیت‌ها مربوط به گلایه‌آمیز بودن لحن وزیر خارجه و بیان این سخنان توسط کسی است که قرار است ریاست دستگاه دیپلماسی را بر عهده داشته باشد.

ذوالنور فرضیه دزدیده شدن فایل صوتی ظریف را رد کرده و گفته است: «بنده افشای فایل صوتی ظریف را سرقت نمی‌دانم، این اقدام یک پروژه سیاسی و انتخاباتی بوده که از قبل طراحی شده و با اهداف خاص انجام شده است.» لیلاز تابستان ۹۷ به عنوان قائم مقام مدیرعامل ایران خودرو دیزل در بازاریابی، فروش و خدمات پس از فروش منصوب شد. انتخاب او برای مصاحبه با ظریف درباره مسائل سیاست خارجی با توجه به فعالیت‌های او در حوزه اقتصادی برای بسیاری سوال‌برانگیز بوده است.رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس می‌گوید نوع پرسش‌های سعید لیلاز از ظریف"هدف‌دار بود و ربطی به ثبت در تاریخ نداشت" و نخستین پرسش او از وزیر خارجه نشان می‌دهد که مصاحبه برای انتشار انجام شده است.

ذوالنور می‌گوید انتشار فایل صوتی ظریف همزمان با مذاکرات برای احیای برنامه جامع اقدام مشترک با هدف از بین بردن پشتیبانی روسیه و چین از ایران انجام شده و تهیه‌کنندگان آن"با حرف‌های دروغ روسیه را مسئله‌دار کردند تا از ایران حمایت نکند".

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

دیدن عکس این پوزه پهن علاوه بر حالت استفراغ مستوجب کفاره است

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ظریف جهت توضیح درباره فایل صوتی منتشر شده به مجلس ایران می‌رودوزیر امور خارجه ایران برای توضیح درباره فایل صوتی منتشر شده از وی، در جلسه کمیسیون امنیت ملی مجلس این کشور حضور پیدا می کند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

احضار ۲۰ نفر توسط اطلاعات سپاه و وزارت اطلاعات درباره فایل صوتی ظریف
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

ظریف درباره فایل صوتی منتشر شده توضیح می‌دهدظریف درباره فایل صوتی منتشر شده توضیح می‌دهد سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از جلسه فوق‌العاده این کمیسیون با وزیر خارجه جهت بررسی فایل صوتی منتشر شده از او خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

سخنگوی قوه قضاییه: درباره فایل صوتی ظریف نتایجی به دست آمده استسخنگوی قوه قضاییه: درباره فایل صوتی ظریف نتایجی به دست آمده است قریب به ۲۰ نفر از کسانی که در این فرایند ایفای نقش داشتند احضار شدند به لحاظ اهمیت موضوع کار تحقیقات مجدانه ادامه دارد بخشی ازامور بر عهده وزارت اطلاعات و بخشی به اطلاعات سپاه محول شده است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تیم سپاه و وزارت اطلاعات پیگیر پرونده فایل صوتی ظریفدر ادامه حاشیه‌های مربوط به فایل صوتی محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران، قوه قضائیه از تشکیل تیم‌های اطلاعاتی مشترک برای پیگیری این پرونده خبر هیچکی نمیخواد پیگیر حرفا واتهاماتی که مطرح کرد بشه نخ سوزن روسیه خودشون لو دادن خودشون هم پیگیر میشن عجب!!!
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

ذوالنوری: فایل صوتی ظریف از ابتدا برای انتشار ضبط شده بودرئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس ایران، در جلسه بررسی فایل صوتی منسوب به محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران، سخنان او در رابطه با قاسم سلیمانی را «عقده و کینه نه داشتند ازش تست صدا میگرفتن پدرسگ 😏🖕 ین بی بته ها رو گنده نکنید از نظر ما که قاسم بیش از یک کتلت سوخته نبوده، 💩 و این از لطف ترامپ شجاع دل بود 🌹
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »