ذرت و برنج‌های وارداتی غیر استاندارد در بندرامام خمینی معدوم می‌شوند

06/12/1400 08:37 ب.ظ

وزیر اقتصاد: ۲میلیون و ۱۰۰ هزار تن کالای اساسی در بندر امام خمینی وجود دارد که تعیین تکلیف نشده اند امیدواریم کالاهایی که در بندرامام خمینی تعیین تکلیف نشده اند تا پایان فروردین ماه سال آینده تعیین تکلیف شوند

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه ۲میلیون و ۱۰۰ هزار تن کالای اساسی در بندر امام خمینی وجود دارد که تعیین تکلیف نشده اند، گفت: امیدواریم کالاهایی که در بندرامام خمینی تعیین تکلیف نشده اند تا پایان فروردین ماه سال آینده تعیین تکلیف شوند. به گزارش ایسنا، وی افزود: یکی از نگرانی هایی که پیش از این وجود داشت و باید از طرف دولت مرتفع شود این است که رسوب و ماندگاری کالا در بنادر باید به حداقل کاهش یابد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه بندر امام خمینی بزرگترین مبدا واردات کالای اساسی و غلات به کشور است، گفت: سهم زیادی از واردات کالای اساسی و غلات توسط این بندر در کشور انجام می شود اما متاسفانه به دلیل ناکارآمدی هایی که پیش از این وجود داشت در ماه های گذشته حجم رسوب و ماندگاری بالایی در بندر وجود داشت.

خاندوزی عنوان کرد: مسئولان بندر، گمرک و اموال تملیکی در بازدیدهای امروز توضیحات لازم را ارائه کردند تا بتوانیم از منظر دولت این مشکلات را مرتفع کنیم‌. وی افزود: نسب به ماه های گذشته تلاش خوبی برای سرعت بخشیدن به ترخیص کالا از بندرامام خمینی انجام شده است و علی رغم اینکه ورودی کالای اساسی تخلیه شده به این بندر ۲۸ درصد افزایش یافته اما ماندگاری و رسوب کالا ۲۲ درصد کاهش داشته است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: روند ترخیص کالای اساسی و غلات در مقایسه با سال گذشته و ماه های قبل یک قدم به پیش داشته است اما همچنان ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تن کالای اساسی در بندر امام خمینی وجود دارد که تعیین تکلیف نشده اند. headtopics.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

آمریکا: پیشرفت چشمگیری در مذاکرات وین انجام شده و به یک توافق احتمالی نزدیکیمسخنگوی وزارت خارجه آمریکا: *پیشرفت چشمگیری در مذاکرات وین انجام شده و به یک توافق احتمالی نزدیکیم *برخی مسائل بسیار سخت هنوز حل نشده‌اند *ما موضوع زندانیان آمریکایی‌ را به پیشرفت مذاکرات هسته‌ای گره نزده‌ایم

آمریکا شبکه حامیان زیر نظر نیروی قدس سپاه برای تامین مالی حوثی‌های یمن را تحریم کردوضع این تحریم‌ها در واکنش به تشدید حملات پهپادی و موشکی حوثی‌ها به عربستان سعودی و امارات متحده عربی در ماه‌های اخیر صورت گرفته است. حواستون باشه بلند بگوزید آمریکا تحریم مکنه.

مسکو: رویکرد تحریمی واشینگتن غیرسازنده و ناکارآمد استواکنش‌های شدید اتحادیه اروپا و آمریکا به اقدام پوتین در شناسایی رسمی دو منطقه جدایی‌طلب شرق اوکراین، در قالب بسته‌های تحریمی علیه مسئولان رده بالا و

یک بمب به کشتی ترکیه در دریای سیاه اصابت کردیک بمب به یک کشتی ترکیه در دریای سیاه اصابت کرد *شبکه NTV ترکیه اعلام کرد، یک 'بمب' به یک کشتی ترکیه در دریای سیاه که از اودسا به رومانی در حرکت بود اصابت کرد. *اطلاعاتی درمورد قربانیان این حادثه گزارش نشده است. کار روسیه است

«سگا» و «سونی» در دهه نود در آستانه اتحاد علیه «نینتندو» بودندعموم علاقمندان به بازی‌های کامپیوتری که در دهه نود میلادی بزرگ شدند، به خاطر می‌آورند که در آن دهه جنگی برای تصاحب بازار میان دو غول بازی‌سازی آن موقع یعنی

نرخ مالیات خودروهای لوکس مشخص شد+جزئیات- اخبار مجلس و دولت ایران - اخبار سیاسی تسنیم | Tasnimاخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید خیلی کم و غیرعادلانه

سیداحسان خاندوزی در حاشیه بازدید از بندر امام خمینی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در ماه پایانی سال حجم کارهای گمرکی و تجاری افزایش و اهمیت بیشتری پیدا می کند.

به گزارش ایسنا، وی افزود: یکی از نگرانی هایی که پیش از این وجود داشت و باید از طرف دولت مرتفع شود این است که رسوب و ماندگاری کالا در بنادر باید به حداقل کاهش یابد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه بندر امام خمینی بزرگترین مبدا واردات کالای اساسی و غلات به کشور است، گفت: سهم زیادی از واردات کالای اساسی و غلات توسط این بندر در کشور انجام می شود اما متاسفانه به دلیل ناکارآمدی هایی که پیش از این وجود داشت در ماه های گذشته حجم رسوب و ماندگاری بالایی در بندر وجود داشت.

خاندوزی عنوان کرد: مسئولان بندر، گمرک و اموال تملیکی در بازدیدهای امروز توضیحات لازم را ارائه کردند تا بتوانیم از منظر دولت این مشکلات را مرتفع کنیم‌.

وی افزود: نسب به ماه های گذشته تلاش خوبی برای سرعت بخشیدن به ترخیص کالا از بندرامام خمینی انجام شده است و علی رغم اینکه ورودی کالای اساسی تخلیه شده به این بندر ۲۸ درصد افزایش یافته اما ماندگاری و رسوب کالا ۲۲ درصد کاهش داشته است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: روند ترخیص کالای اساسی و غلات در مقایسه با سال گذشته و ماه های قبل یک قدم به پیش داشته است اما همچنان ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تن کالای اساسی در بندر امام خمینی وجود دارد که تعیین تکلیف نشده اند.

ذرت و برنج‌های وارداتی غیر استاندارد معدوم می‌شوند

خاندوزی عنوان کرد: این میزان زمان ماندگاری کالا از نظر دولت قابل قبول نیست و باید روند ترخیص کالاها تسریع شود.

وی ادامه داد: بخش زیادی از واردات کالاهای اساسی و غلات از طریق شرکت های وابسته به دستگاه های دولتی انجام می شود و هزینه تاخیر و ماندگاری کالا در بنادر بر بودجه عمومی و دولت تحمیل می شود و این مساله اصلا قابل قبول نیست.

خاندوزی بیان کرد: در بحث ذرت و برنج هایی که بخش عمده ای از انبارهای بندرامام خمینی را اشغال کرده و سازمان استاندارد نیز ورود این کالاها به کشور را رد کرده است، دستورات لازم ارائه شده است تا به سرعت فرآیند معدوم سازی آن ها انجام شود.

وی افزود: امیدواریم کالاهایی که در بندرامام خمینی تعیین تکلیف نشده اند تا پایان فروردین ماه سال آینده تعیین تکلیف شوند.