ذخایر یخی یخچال طبیعی درفک گیلان به پایان رسید

17/06/1398 10:30 ق.ظ

برای نخستین بار پس از هزاران سال، ذخیره یخ و برف یخچال طبیعی درفک استان گیلان که نیاز آبی تابستان گله‌داران را تامین می‌کرد، به پایان رسید.

لاهیجان - ایرنا - برای نخستین بار پس از هزاران سال ، ذخیره یخ و برف یخچال طبیعی درفک استان گیلان که نیاز آبی تابستان گله داران را تامین می کرد، به پایان رسید. اثر طبیعی ملی یخچال درفک که در سال اخیر پس از گل سوسن چلچراغ داماش ، سرو کهنسال هرزویل و چشمه دمکش به عنوان چهارمین اثر طبیعی ملی گیلان به ثبت رسیده است و از نمونه های کمیاب یخچال های طبیعی کشور به شمار می رود، همواره در طول سال پوشیده از برف و یخ...

اثر طبیعی ملی یخچال درفک که در سال اخیر پس از گل سوسن چلچراغ داماش ، سرو کهنسال هرزویل و چشمه دمکش به عنوان چهارمین اثر طبیعی ملی گیلان به ثبت رسیده است و از نمونه های کمیاب یخچال های طبیعی کشور به شمار می رود، همواره در طول سال پوشیده از برف و یخ بود و این یخ از این زمستان به زمستان دیگر وصل می شد .

کوچ نشینان درفک خشک شدن یخچال طبیعی درفک را بی سابقه می دانند و آن را به ورود بی رویه و کنترل نشده گردشگران و مسافران به دهنه غار مرتبط می دانند و برخی از کارشناسان نیز آن را در راستای افزایش گرمایش جوی کره زمین در سال های اخیر ارزیابی می کنند.

یخچال طبیعی در این منطقه یکی از جاذبه های طبیعی گردشگری استان گیلان به شمار می رود که سالیانه کوهنوردان زیادی از سراسر کشور وگروه های آفرودی بویژه از شهرستان های لاهیجان و سیاهکل، دیدن این یخچال را مقصد گردشگری خود قرار می دهند. headtopics.

ادامه مطلب:
IRNA_1313 »

نیمه اول بازی تیم های ملی فوتبال ترکیه و آندورا بدون گل به پایان رسیدنیمه اول بازی تیم های ملی فوتبال ترکیه و آندورا بدون گل به پایان رسید

شمار قربانیان طوفان «دوریان» در باهاما به 43 نفر رسید

توفند دوریان به کارولینای شمالی رسیدتوفند دورین که در ساعات گذشته به دماغه هترس در سواحل کارولینای شمالی آمریکا رسیده، با کاسته شدن از شدتش، به درجه یک تقلیل یافته است.

واردات اروپا از ایران 93 درصد کاهش یافت- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم - Tasnim🚩واردات اروپا از ایران ۹۳ درصد کاهش یافت صادرات اتحادیه اروپا به ایران در 6 ماهه نخست سال 2018 بالغ بر 4.57 میلیارد یورو اعلام شده بود اما این رقم در مدت مشابه امسال به 2.14 میلیارد یورو کاهش یافته است.

اوضاع نابسامان تاکسی‌های اینترنتیدر روزهای گذشته، ارزش سهام دو شرکت خدمات تاکسی اینترنتی اوبر و لیفت به پایین‌ترین حد خود از زمان عرضه عمومی رسید؛ موضوعی که شک و تردید سرمایه‌گذاران نسبت به آینده موفق این شرکت‌ها را بیش از گذشته افزایش داده است. تاکسی_اینترنتی بیشتر بخوانید:

کمالوندی: اروپا تغییر روش ندهد به نقطه پایان تعهدات فنی نزدیک می‌شویمهشدار سخنگوی سازمان انرژی اتمی به اروپا: *تغییر روش ندهید به نقطه پایان تعهدات فنی نزدیک می‌شویم *از اروپاییان قطع امید کردیم *اروپایی‌ها باید تلاش کنند تا به تعهداتشان عمل کنند زیرا ادامه برجام با این مسیر بی معنا خواهد بود