ذبح دام در جایگاه‌های عرضه بهداشتی رایگان است/ شهروندان تا ۲۴ ساعت از مصرف گوشت‌ذبح شده خودداری کنند

10/08/2019 10:46:00 ق.ظ

ذبح دام در جایگاه‌های عرضه بهداشتی رایگان است/ شهروندان تا ۲۴ ساعت از مصرف گوشت‌ذبح شده خودداری کنند

ذبح دام, سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران

ذبح دام در جایگاه‌های عرضه بهداشتی رایگان است/ شهروندان تا ۲۴ ساعت از مصرف گوشت‌ذبح شده خودداری کنند

مدیرعامل سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران با توصیه اکید به شهروندان مبنی بر ذبح دام در جایگاه‌های عرضه بهداشتی دام گفت: شهروندان پس از ذبح دام حتما تا ۲۴ ساعت از مصرف گوشت ذبح شده خودداری کنند.

وی درباره تدابیر به عمل آمده برای جلوگیری از بروز بیماری تب کریمه کنگو در دام‌هایی که در جایگاه‌های عرضه بهداشتی دام وجود دارند، گفت: با توجه به اجرای طرح عرضه بهداشتی دام انتظار می‌رود از شیوع این بیماری مهلک جلوگیری شود و بدین منظور تدابیر و تمهیداتی از جمله سم پاشی کل جایگاه‌‌ها را انجام داده‌ایم. از لحظه‌‌ای که دام‌ها از اقصی نقاط کشور به تهران منتقل می‌شوند مراقبت‌های بهداشتی لازم به عمل می‌آید.

وی با تاکید بر رعایت نکات بهداشتی از سوی شهروندان، اظهار داشت: شهروندان باید پس از ذبح دام حتما ۲۴ ساعت از مصرف گوشت ذبح شده خودداری کنند. توجه به این نکته ضروری است که از قرار دادن گوشت در فریزر خودداری و باید ۲۴ ساعت در یخچال نگهداری و سپس نسبت به مصرف آن اقدام شود.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »

اعتراض‌های گسترده و سرکوب شدید در ایران؛ شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان دعوت به اعتصاب کرد

صدا و سیمای جمهوری اسلامی می‌گوید در اعتراضات یک هفته گذشته تاکنون و بر اساس آمار غیررسمی دست‌کم ۴۱ نفر جان خود را از دست داده‌اند. ادامه مطلب >>

هشدار وزارت بهداشت درباره 'تب‌کریمه کنگو' در آستانه عید قربانرییس اداره بیماری‌های قابل انتقال بین انسان و حیوان وزارت بهداشت، با اشاره به افزایش آمار ذبح دام در کشور همزمان با عید قربان، توصیه‌هایی در جهت ذبح بهداشتی دام و همچنین طریقه مصرف و نگهداری گوشت دام ارائه کرد.

سازمان ملل: نامه ایران در رابطه با تحریم ظریف در شورای امنیت به جریان افتاده استسازمان ملل: نامه ایران در رابطه با تحریم ظریف در شورای امنیت به جریان افتاده است سخنگوی دبیرکل سازمان ملل تائید کرد که نامه نماینده ایران به سازمان ملل در اعتراض به تحریم وزیر امورخارجه این کشور از سوی آمریکا به شورای امنیت ارائه شده است. واقعا اگه تحریم ظریف از سوی آمریکا به گفته ی سران جمهوری اسلامی اهمیتی براشون نداره چرا همچین شکایتی رو مطرح کردن ؟ الآن کاملا مشخصه که کدوم طرف درمونده و مستاصل شده و در موضع ضعف قرار داره ! حالا مگه ظریف جز این مردم نیست

ابراز تأسف و تعجب وزارت خارجه از مطالب مطرح شده در یک برنامه تلویزیونیواکنش وزارت خارجه به ادعای یک برنامه تلویزیونی در مورد دلایل تغییر سفیر ایران در نیجریه: از مسئولین رسانه ملی درخواست می‌شود نظارت دقیق‌تر بر برنامه‌هایی که به روابط خارجی کشورمان مرتبط است، اعمال نمایند

بیش از صد مورد اختلالات عصبی به خاطر مصرف سیگار الکترونیکی گزارش شده است🔺بیش از صد مورد اختلالات عصبی به خاطر مصرف سیگار الکترونیکی گزارش شده است ⚡️سازمان غذا و داروی آمریکا روز چهارشنبه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که در حال بررسی ۱۲۷ گزارش مربوط به ابتلا به تشنج و دیگر اختلالات عصبی پس از مصرف سیگار الکترونیکی است.

واکنش گربه‌ها به زلزله ۶ ریشتری در تایواناین زلزله در حالی شمال شرقی تایوان را لرزاند که این کشور آماده می‌ شود تا با طوفان شدیدی که در راه است مواجه شود. هیچ واکنشی نداشتن خیلی خوب بود 😂

کره شمالی دو موشک دیگر پرتاب کرددر حالی که مذاکرات بین ایالات محتده و کره شمالی متوقف شده است، گزارش‌ها حاکی از پرتاب دو موشک دیگر از سوی کره شمالی است.\r\n به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، کره شمالی روز شنبه ۱۹ مرداد دو موشک بالستیک با 😡😡 کره شمالی پشتش به چین و روسیه گرمه، ترامپ بعد از انتخابات میدونه چیکار کنه دمش گرم

سعید راد (مدیرعامل سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران) در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا،‌ با اشاره به پیش‌بینی عرضه ۳۰ هزار راس دام در جایگاه‌های عرضه بهداشتی به مناسبت عید قربان گفت: در ۲۴ جایگاه ثابت و موقت به طور متوسط بین هزار تا دوهزار دام در هر جایگاه عرضه خواهد شد و در صورت  کمبود دام در جایگاه‌ها به دلیل استقبال نسبت به تامین دام اقدام خواهد شد.دکتر بهزاد امیری در گفت‌وگو با ایسنا، اولویت وزارت بهداشت در جلوگیری از بیماری واگیر تب‌کریمه کنگو را آگاه‌سازی مردم خواند و گفت: آموزش و اطلاع رسانی به مردم از نکات حائز اهمیت است.به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری شینهوا، استفان دوجاریک سخنگوی دبیرکل سازمان ملل در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره نامه مجید تخت روانچی نماینده دائم ایران در سازمان ملل در رابطه با تحریم وزیر امورخارجه ایران از سوی آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل به جریان افتاده است.به گزارش ایسنا، در این بیانیه آمده است:  «ادعای تعجب آور یکی از میهمانان برنامه مبنی بر اینکه دولت جمهوری اسلامی ایران سفیر خود در نیجریه را به علت دفاع از مسلمانان نیجریه تغییر داده است، تکذیب و از طرح چنین ادعایی در این برنامه ابراز تأسف می کند.

  وی درباره تدابیر به عمل آمده برای جلوگیری از بروز بیماری تب کریمه کنگو در دام‌هایی که در جایگاه‌های عرضه بهداشتی دام وجود دارند، گفت: با توجه به اجرای طرح عرضه بهداشتی دام انتظار می‌رود از شیوع این بیماری مهلک جلوگیری شود و بدین منظور تدابیر و تمهیداتی از جمله سم پاشی کل جایگاه‌‌ها را انجام داده‌ایم. از لحظه‌‌ای که دام‌ها از اقصی نقاط کشور به تهران منتقل می‌شوند مراقبت‌های بهداشتی لازم به عمل می‌آید. وی با اشاره به اینکه در آستانه عید قربان برخی افراد اقدام به ذبح گوسفند می‌کنند، ادامه داد: افراد بهتر است خرید دام را از مراکزی انجام دهند که زیرنظر سازمان دامپزشکی بوده و ذبح دام را نیز در کشتارگاه‌ها انجام دهند. وی با تاکید بر رعایت نکات بهداشتی از سوی شهروندان، اظهار داشت: شهروندان باید پس از ذبح دام حتما ۲۴ ساعت از مصرف گوشت ذبح شده خودداری کنند. آمریکا در جدیدترین اقدام خود علیه جمهوری اسلامی وزیر امورخارجه ایران را تحریم کرده است. توجه به این نکته ضروری است که از قرار دادن گوشت در فریزر خودداری و باید ۲۴ ساعت در یخچال نگهداری و سپس نسبت به مصرف آن اقدام شود. البته توصیه می‌کنیم برای مصرف جگر و سایر امعاء و احشا دام، پس از ۴۸ ساعت نگهداری در دمای چهار درجه سانتی‌گراد اقدام کنند. مدیرعامل سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران، درباره مراقبت‌هایی که  در صورت خرید دام از جایگاه‌های عرضه مورد تایید نیز باید به آن توجه شود، گفت: شهروندان از خوردن جگر خام یا نیمه پخته نیز خودداری و حتی امعا و احشای مشابه نیز مانند گوشت ۲۴ ساعت در یخچال نگهداری شود و بلافاصله از آن استفاده نکنند. انتهای پیام.

البته در جایگاه‌ها نسبت به اطلاع رسانی درباره این موضوع اقدام می‌شود. البته باید به این نکته توجه شود که مصرف جگر خام علاوه‌ بر افزایش ریسک احتمال ابتلا به تب‌ کریمه‌کنگو، می‌تواند باعث بروز بیماری‌های دیگری نیز شود. هفتاد و چهارمین  نشست مجمع عمومی سازمان ملل، روز ۱۷ سپتامبر در نیویورک برگزار خواهد شد و مذاکرات در سطح بالا، مطابق برنامه از ۲۴ سپتامبر آغاز خواهد شد.  راد با توصیه اکید به شهروندان نسبت به ذبح گوسفندان در جایگاه‌های عرضه تصریح کرد: شهروندان با توجه به احتمال وجود بیماری و حضور ۱۶۶ دامپزشک در جایگاه‌های عرضه از ذبح دام در خارج از جایگاه‌های عرضه بهداشتی دام اکیدا خودداری کنند، ‌زیرا برخی از بیماری‌ها قبل از کشتار توسط دامپزشک قابل شناسایی نیست، ‌در نتیجه اکیدا توصیه می‌شود از ذبح دام در محل‌های غیر از جایگاه‌های عرضه بهداشتی دام خودداری شود.  مدیرعامل سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران در ادامه اظهار داشت: عرضه دام در روز عرفه و عید قربان از ساعت ۵ صبح آغاز خواهد شد. از آنجایی که گزش کنه به طور مستقیم هم می‌تواند باعث انتقال بیماری به انسان شود، دامداران در مناطقی که احتمال وجود کنه هست، لباس پوشیده و روشن به تن کنند. سال گذشته ۲۱۶۲۲ دام در جایگاه‌های عرضه بهداشتی دام فروخته شد که از این میزان ۱۲۳۴۱ دام در محل و ۹۲۸۱ دام در محلی غیر از جایگاه‌ها ذبح شد. روانچی این محدودیت را غیرقانونی و بخشی از سیاست کلی آمریکا در زمینه اجرای تروریسم اقتصادی علیه ایران دانست و افزود: این اقدام آمریکا نقض آشکار اصول اساسی حقوق دیپلماتیک، به‌ویژه اصل نقض ناپذیری مصونیت مقامات عالی رتبه خارجی، از جمله مصونیت وزرای امور خارجه، به عنوان یک هنجار و قانون پذیرفته شده جهانی دانسته است. در سال گذشته ۵۲ دام دچار بیماری بودند و نسبت به امحای کل لاشه اقدام شد و برای جلوگیری از انتقال هرگونه بیماری،‌ توصیه اکید به پرهیز از بردن دام به محلی غیر از جایگاه‌های عرضه دام داریم. رییس اداره بیماری‌های قابل انتقال بین انسان و حیوان وزارت بهداشت در پایان ضمن بیان اینکه در شهر مکه افرادی خاص به نیابت از زوار کار ذبح گوسفند را انجام می‌دهند، تصریح کرد: برخی افراد بومی منطقه، مقداری از گوشت‌های قربانی شده را به بهانه تبرک بودن آن در نزدیکی محل استقرار زوار کباب کرده و در اختیار افراد قرار می‌دهند، بازهم از آن جهت که ممکن است حمل‌ونقل و نگهداری گوشت به درستی صورت نگرفته باشد، به زائران خانه خدا توصیه می‌کنیم رعایت موازین بهداشتی را داشته باشند و در مصرف این گوشت دقت لازم را داشته باشند.

  وی در پایان خاطرنشان کرد: ذبح دام در جایگاه‌ها رایگان است و پولی از شهروندان دریافت نخواهد شد. به گفته مدیرعامل سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران قیمت هر کیلوگرم دام در جایگاه‌های عرضه بهداشتی دام شهرداری تهران امروز اعلام می‌شود. .