د‌ه‌ها نفر از تظاهرکنندگان در بلاروس دستگیر شدند | DW | 11.10.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 54 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

در بلاروس بار دیگر هزاران نفر در اعتراض به لوکاشنکو به خیابان رفتند. نیروهای امنیتی برای پراکنده کردن مخالفان از باتون و گاز اشک‌آور استفاده کردند. روز قبل لوکاشنکو با برخی از مخالفان در زندان دیدار کرده بود.

نیروهای امنیتی در مینسک با قهر و خشونت تظاهرات اعتراضی علیه الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهور بلاروس، را پراکنده کردند. خبرگزاری‌ها با استناد به عکس‌ها و ویدیوهای منتشر شده گزارش می‌دهند که نیروهای پلیس با مضروب کردن تظاهرکنندگان و شلیک گاز اشک‌آور سعی کردند معترضان را پراکنده کنند.

ارتباط اینترنتی برای چند ساعت محدود یا بسته شد که هدف آن جلوگیری از برقراری ارتباط و هماهنگی میان مخالفان بود. افزون بر این برخی از ایستگاه‌های مترو در پایتخت نیز بسته شدند تا مردم نتوانند به مرکز شهر برسند. یکی از چهارراه‌های عمده شهر نیز بسته شده بود.روز شنبه لوکاشنکو به طور ناگهانی به زندان رفت و با مخالفان زندانی دیدار کرد. ساعاتی بعد خبرگزاری دولتی عکس‌هایی منتشر کرد که رئیس جمهور را در حال گفت‌وگو با چندین زندانی در یکی از بازداشتگاه‌های ارگان امنیتی نشان می‌دهند.

دیدار دیروز در زندان از این نظر غافلگیرکننده بود که لوکاشنکو تاکنون از هرگونه گفت‌وگویی با مخالفان خودداری ورزیده بود؛ دیروز شنبه برای اولین بار بود که او با مخالفانش بر سر یک میز حاضر شد. خانم تیخانوفسکایا در تماس تلفنی با جملاتی اندک به همسرش گفته است: «ما برای آزادی شما به هر تلاشی دست می‌زنیم. نمی‌دانم کی موفق می‌شویم، فقط امیدوارم خیلی زود باشد. ما به همه کاری دست می‌زنیم تا وضعیت جمهوری را تغییر دهیم. من به یمن یاری مردم بلاروس ادامه می‌دهم. ما از راهی که در پیش داریم هرگز منحرف نخواهیم شد. تلاش ما تا آزادی همه شما و تا برگزاری انتخابات مجدد ادامه دارد».

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

رئیس جمهور رژیم اسلامی هم از زندانیان سیاسی دیدار میکردن، گفتگو میکردن، و در آخر دست پدرانه بر سر زندانبان میکشیدن. هیچ ظلمی در جهان تا ابد دوام نیافته، لوکاشنکو هم یه روز به سرنوشت قذافی و صدام دچار خواهد شد، در کنارش کُل نظام آخوندی.

باتوم

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

شمار مبتلایان به کرونا در جهان از مرز 37 میلیون و 475 هزار نفر گذشت
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

شمار بهبودیافتگان از کرونا در ترکیه به 293 هزار و 145 نفر افزایش یافتشمار بهبودیافتگان از کرونا در ترکیه با ترخیص 1391 بیمار دیگر از بیمارستان‌ها به 293 هزار و 145 نفر افزایش یافت
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

شمار قربانیان کرونا در ایران از 28 هزار نفر فراتر رفتشمار قربانیان کرونا در ایران با فوت 195 بیمار دیگر طی شبانه‌روز گذشته به 28 هزار و 293 نفر افزایش یافت. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ترامپ برای اولین بار از زمان ترخیص از بیمارستان در انظار عمومی ظاهر شدطرفداران چهل و پنجمین رئیس جمهوری آمریکا در حیاط کاخ سفید شعار «چهار سال دیگر» سر می‌دادند. این خودش تنهایی تا حالا ۱۰۰ هزار نفرو مریض کرده ادامه فیلم جمع آوری آرای انتخابات🤣🤣🤣 اصلا ترامپ ماسک نزده بود تو مراسم، که کلی هم سر و صدا کرد. تو هم یورو نیوز ؟؟؟؟!!!!!
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

شمار قربانیان کرونا در ایران به 28 هزار و 544 نفر رسیدایران: شمار قربانیان کرونا با فوت 251 بیمار دیگر طی شبانه‌روز گذشته به 28 هزار و 544 نفر رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ده‌ها نفر با چماق و میله آهنی به یک مرکز پلیس در فرانسه حمله کردندبه گفته وزارت کشور فرانسه نیمه شب شنبه زمانی که دو افسر پلیس در حال سیگار کشیدن در محوطه بیرونی ساختمان بودند حدود ۴۰ نفر با چماق و میله آهنی به مرکز پلیس حمله‌ور شدند. بیشتر شبیه فیلم هندیه که یه عده با چماق به مرکز پلیس حمله کنن!
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »