دیگو مارادونا؛ از اسطوره آرژانتینی چه می‌دانیم؟ - BBC News فارسی

دیگو مارادونا؛ از اسطوره آرژانتینی چه می‌دانیم؟

25/11/2020 11:29:00 ب.ظ

دیگو مارادونا؛ از اسطوره آرژانتینی چه می‌دانیم؟

شگفت‌انگیز، بدنام، خارق‌العاده، نابغه و شرم‌آور. تمام این صفت‌ها به مارادونا نسبت داده شده اما فارغ از این‌ اوصاف، او نماد فوتبال بود؛ نمادی که البته ترک برداشته بود. مارادونا یکی از مستعد‌ترین فوتبالیست‌های تاریخ بود. این ستاره آرژانتینی ترکیبی نادر از بازی‌خوانی، اشتیاق، سرعت و تکنیک بود که تماشاگران را مسحور می‌کرد.

مارادونا استعداد حیرت‌انگیزش را از همان سنین پایین نشان داد. تیم‌ نوجوانان آرژنتونیوس جونیورز با کمک او در ۱۳۶ مسابقه شکست‌ناپذیر باقی ماند و مارادونا در حالی که ۱۶ سال و ۱۲۰ روز داشت، به تیم ملی دعوت شد.منبع تصویر،مارادونا در ۹۱ بازی ملی ۳۴ گل برای آرژانتین زد، با وجود این حتی این عدد به هیچ عنوان نمی‌تواند جایگاه او را در تیم ملی آرژانتین نشان دهد.

در حالی که ۵۱ دقیقه از بازی گذشته بود و دو تیم نتوانسته بودند گل بزنند، مارادونا و پیتر شیلتون برای تصاحب توپی به هوا پریدند، اما مارادونا زودتر از دروازه‌بان حریف توپ را با دست زد و دروازه حریف را باز کرد.انگلیس یک گل را جبران کرد اما این آرژانتین بود که به مرحله بعد صعود کرد، مارادونا در مورد این مسابقه گفت: "این خیلی بیشتر از یک بازی بود، مسئله حذف کردن انگلیس بود."

ادامه مطلب: BBC NEWS فارسی »

هرج و مرج و نارضایتی در فرودگاه‌های اروپا/ اعتصاب کارکنان در فرودگاه‌های پاریس- اخبار اروپا - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

آره درسته مارادونا در اين سن و سال ميبايستى الآن وزير ورزش در آرجنتين شده باشه مثل pele كه وزير ورزش در برازيل شد اما متاسفانه ايشان راه بسيار اشتباه وخطرناكى براى خوشى گذرانی انتخاب كرده بود و آنهم استفاده از كوكا وشراب خوردن دايم روحش شاد 🌷🍁🌹 DBCpersian ببینید و ببینانید ۱۹۸۲ جام در اسپانیا و افتتاحیه بین قهرمان جهان و بلژیک برگزار می‌شد تیم پر تلاش بلژیک آرژانتین را از نفس انداخته و گل زد، جوانی متفاوت با فیزیکی عجیب به بازی آمد ضربه آزادی زد که تاریخ کمتر نظیر انرا دیده گرچه توپ به نظر گل نشد و آرژانتین باخت اما اسطوره ای متولد شد

میدانیم خیلی خوب زد تو دهن انگلیس نفرت انگلیس از مارادونا پس از ۳۴ سال فقط جان مادرتون دیگه مارادونای خدابیامرز رو به انتخابات آمریکا ربط ندید هیچ مارادونا و سیاست مارادنا و تیم ملی آرژانتین در ۱۹۹۰ استحقاق بالای سرگرفتن جام_جهانی ایتالیا را داشتند؛ اما مافیا برعلیه این تیم پرستاره بسیج شدند و جام را به آلمان غربی دادند! چطور؟ با اتهام استفاده از مواد، بهترین تیم جام را منهدم کردند! چرا؟ دیهگو چگوارای دیگری نشود!!!!!

دیگو مارادونا؛ زندگی شگفت‌انگیز اسطوره آرژانتینی در تصویر - BBC News فارسیسخت بتوان زندگی اسطوره‌ای مثل مارادونا را با کلمات توصیف کرد. او در زمین فوتبال یک نابغه تمام‌عیار و در خارج از زمین یک چهره جنجالی بود. اما شاید بتوان گوشه‌ای از زندگی او را در این عکس‌ها دنبال کرد: از سرزمین مادری‌اش در آرژانتین تا سفر به ایتالیا و بدست آوردن شهرتی افسانه‌ای. از چشیدن طعم افتخار در جام جهانی تا افولی دردناک به دنبال مصرف مواد مخدر. چرا تهران نه؟ Fotball donya yatim shod..🖤 Fotball yatim shod..🖤

دیگو مارادونا، اسطوره فوتبال جهان درگذشت | DW | 25.11.2020دیگو مارادونا بازیکن افسانه‌ای تیم ملی آرژانتین در سن ۶۰ سالگی به دلیل حمله قلبی درگذشت. مارادونا به تازگی و پس از جراحی مغز از بیمارستان مرخص شده بود و در منزل خود در حال استراحت بود. به نیکفر چپم که سقط شد 😔 روحش شاد.

دیگو مارادونا، اسطوره فوتبال جهان درگذشتدفتر رئیس‌جمهوری آرژانتین روز چهارشنبه به دنبال انتشار خبر مرگ دیگو مارادونا اعلام کرد که سه روز عزای عمومی در این کشور اعلام خواهد شد.

گفت ‌و‌گو با مجید جلالی درباره ویژگی‌های تکرارناپذیر دیگو مارادونا | DW | 26.11.2020مجید جلالی، سرمربی فصل گذشته تیم فوتبال گل گُهر سیرجان در لیگ برتر ایران و مدرس فیفا در این کشور، در گفت ‌و‌گو با دویچه‌وله فارسی از ویژگی‌های تکرارناپذیر دیگو مارادونا می‌گوید.

دیگو مارادونا درگذشت - BBC News فارسیدیگو مارادونا اسطوره فوتبال آرژانتین و جهان در ۶۰ سالگی به دلیل حمله قلبی در خانه‌اش درگذشت. مارادونا قبلا به دلیل لخته شدن خون در مغزش در بیمارستان بستری شد و جراحی کرد، اما دو هفته پیش از بیمارستان مرخص شد. تیم ملی آرژانتین در جام جهانی ۱۹۸۶ با کاپیتانی مارادونا قهرمان شد. مارادونا در آن مسابقه یک گل را با دست وارد دروازه حریف کرد که به 'دست خدا' معروف شد.