دیگو مارادونا؛ از اسطوره آرژانتینی چه می‌دانیم؟ - BBC News فارسی

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 62 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 28%
  • Publisher: 51%

دیگو مارادونا؛ از اسطوره آرژانتینی چه می‌دانیم؟

ایران اخبار, ایران سرفصلها

هرچند که او دل بسیاری از تماشاگران را با "دست خدا" شکست و با اعتیاد به مواد مخدر و مشکلات شخصی، بسیاری از آن‌ها را ناامید کرد.۶۰ سال پیش در یکی از حومه‌های فقیرنشین بوئنوس آیرس به دنیا آمد. دیگو آرماندو مارادونا توانست در جوانی خودش را از فقر نجات دهد و به فوتبالیستی تبدیل شود که بسیاری او را بالاتر از پله برزیلی، بزرگ‌ترین بازیکن تاریخ می‌شناسند.

مارادونا در ۹۱ بازی ملی ۳۴ گل برای آرژانتین زد، با وجود این حتی این عدد به هیچ عنوان نمی‌تواند جایگاه او را در تیم ملی آرژانتین نشان دهد.در یک‌چهارم نهایی جام جهانی مکزیک، در مسابقه‌ای به زمین رفت که جنجال‌های ناشی از آن در تمام عمر تنهایش نگذاشت. بری دیویس، گزارشگر بی‌بی‌سی گفت: "این گل را باید باشکوه نامید. هیچ شکی در مورد این گل وجود ندارد. این صرفا نبوغ فوتبال است."

بهترین دوران باشگاهی مارادونا در ایتالیا سپری شد. ناپولی همراه با ماردونا در سال ۱۹۸۷ و ۱۹۹۰ قهرمان لیگ فوتبال ایتالیا و به سال ۱۹۸۹ قهرمان جام یوفا شد؛ افتخاراتی که این باشگاه هرگز نتوانست تکرار کند.مارادونا در ناپولی تبدیل به یک نماد شد. او در ۱۸۸ بازی، ۸۱ گل برای این تیم زد.ماردونا نتوانست با این میزان توجه و انتظاری که از او می‌رفت، کنار بیاید و گفت: "این شهری فوق‌العاده است اما من نمی‌توانم در آن نفس بکشم. دوست دارم بتوانم راحت در شهر قدم بزنم و مثل سایرین باشم.

به رغم تمام این مسائل، مارادونا سال ۲۰۰۸ به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال آرژانتین انتخاب شد. آرژانتین با هدایت او تا مرحله یک‌چهارم نهایی جام جهانی بالا رفت اما در آن مرحله ۰-۴ به آلمان باخت و حذف شد.گذشته از تمام مشکلات سلامتی، ماردونا مجبور به جراحی زیبایی هم شد. وقتی که سگی از نژاد شار پی‌اش، او را گاز گرفت مجبور شد یک جراحی ترمیمی لب انجام دهد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

آره درسته مارادونا در اين سن و سال ميبايستى الآن وزير ورزش در آرجنتين شده باشه مثل pele كه وزير ورزش در برازيل شد اما متاسفانه ايشان راه بسيار اشتباه وخطرناكى براى خوشى گذرانی انتخاب كرده بود و آنهم استفاده از كوكا وشراب خوردن دايم روحش شاد 🌷🍁🌹

DBCpersian ببینید و ببینانید

۱۹۸۲ جام در اسپانیا و افتتاحیه بین قهرمان جهان و بلژیک برگزار می‌شد تیم پر تلاش بلژیک آرژانتین را از نفس انداخته و گل زد، جوانی متفاوت با فیزیکی عجیب به بازی آمد ضربه آزادی زد که تاریخ کمتر نظیر انرا دیده گرچه توپ به نظر گل نشد و آرژانتین باخت اما اسطوره ای متولد شد

میدانیم خیلی خوب زد تو دهن انگلیس

نفرت انگلیس از مارادونا پس از ۳۴ سال

فقط جان مادرتون دیگه مارادونای خدابیامرز رو به انتخابات آمریکا ربط ندید

هیچ

مارادونا و سیاست مارادنا و تیم ملی آرژانتین در ۱۹۹۰ استحقاق بالای سرگرفتن جام_جهانی ایتالیا را داشتند؛ اما مافیا برعلیه این تیم پرستاره بسیج شدند و جام را به آلمان غربی دادند! چطور؟ با اتهام استفاده از مواد، بهترین تیم جام را منهدم کردند! چرا؟ دیهگو چگوارای دیگری نشود!!!!!

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

دیگو مارادونا؛ زندگی شگفت‌انگیز اسطوره آرژانتینی در تصویر - BBC News فارسیسخت بتوان زندگی اسطوره‌ای مثل مارادونا را با کلمات توصیف کرد. او در زمین فوتبال یک نابغه تمام‌عیار و در خارج از زمین یک چهره جنجالی بود. اما شاید بتوان گوشه‌ای از زندگی او را در این عکس‌ها دنبال کرد: از سرزمین مادری‌اش در آرژانتین تا سفر به ایتالیا و بدست آوردن شهرتی افسانه‌ای. از چشیدن طعم افتخار در جام جهانی تا افولی دردناک به دنبال مصرف مواد مخدر. چرا تهران نه؟ Fotball donya yatim shod..🖤 Fotball yatim shod..🖤
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

دیگو مارادونا، اسطوره فوتبال جهان درگذشت | DW | 25.11.2020دیگو مارادونا بازیکن افسانه‌ای تیم ملی آرژانتین در سن ۶۰ سالگی به دلیل حمله قلبی درگذشت. مارادونا به تازگی و پس از جراحی مغز از بیمارستان مرخص شده بود و در منزل خود در حال استراحت بود. به نیکفر چپم که سقط شد 😔 روحش شاد.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

دیگو مارادونا، اسطوره فوتبال جهان درگذشتدفتر رئیس‌جمهوری آرژانتین روز چهارشنبه به دنبال انتشار خبر مرگ دیگو مارادونا اعلام کرد که سه روز عزای عمومی در این کشور اعلام خواهد شد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

گفت ‌و‌گو با مجید جلالی درباره ویژگی‌های تکرارناپذیر دیگو مارادونا | DW | 26.11.2020مجید جلالی، سرمربی فصل گذشته تیم فوتبال گل گُهر سیرجان در لیگ برتر ایران و مدرس فیفا در این کشور، در گفت ‌و‌گو با دویچه‌وله فارسی از ویژگی‌های تکرارناپذیر دیگو مارادونا می‌گوید.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

دیگو مارادونا درگذشت - BBC News فارسیدیگو مارادونا اسطوره فوتبال آرژانتین و جهان در ۶۰ سالگی به دلیل حمله قلبی در خانه‌اش درگذشت. مارادونا قبلا به دلیل لخته شدن خون در مغزش در بیمارستان بستری شد و جراحی کرد، اما دو هفته پیش از بیمارستان مرخص شد. تیم ملی آرژانتین در جام جهانی ۱۹۸۶ با کاپیتانی مارادونا قهرمان شد. مارادونا در آن مسابقه یک گل را با دست وارد دروازه حریف کرد که به 'دست خدا' معروف شد.
منبع: bbcpersiansport - 🏆 16. / 51 ادامه مطلب »