دیپلماسی پزشکی، راهکار ترکیه برای بهبود روابط پرتنش بین‌المللی

11/05/2020 05:58:00 ب.ظ

دیپلماسی پزشکی، راهکار ترکیه برای بهبود روابط پرتنش بین‌المللی جزئیات بیشتر🔽

ترکیه, ویروس کرونا

دیپلماسی پزشکی، راهکار ترکیه برای بهبود روابط پرتنش بین‌المللی جزئیات بیشتر🔽

بر اساس محاساباتی که به تایید منابع رسمی در آنکارا رسیده، ترکیه عنوان سومین توزیع کننده بزرگ کمک‌های پزشکی در دوره شیوع بیماری همه‌گیر کووید ۱۹ در جهان را به خود اختصاص داده است.

کمک‌های پزشکی ترکیه به شصت و یک کشور جهان برای مقابله با ویروس کروناAssociated PressPatrick Semanskyرجب طیب اردوغان،‌ رئیس جمهوری ترکیه پیش‌تر همزمان با ارسال یکی از این محموله‌ها به ایالات متحده آمریکا طی نامه ای خطاب به دونالد ترامپ ابراز امیدواری کرده بود که آنچه وی از آن به عنوان «روح همبستگی» کشورش نام می‌برد بتواند به سیاستمداران آمریکایی برای درک بهتر اهمیت راهبردی روابط میان دو کشور کمک کند.

آنکارا به دلیل خرید سیستم پدافند ضد موشکی اس ۴۰۰ روسیه در معرض تحریم‌های بالقوه ایالات متحده آمریکا قرار دارد. این سامانه پدافند موشکی بسیار پیشرفته سال گذشته از سوی آنکارا خریداری شد اما هنوز به طور کامل در ترکیه نصب نشده است.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

هفته سوم اعتراضات در ایران؛ تظاهرات گسترده در سراسر کشور، همبستگی ایرانی‌ها در سراسر جهان

روز شنبه نهم مهر (اول اکتبر) تظاهرات گسترده در بسیاری از شهرهای ایران ادامه یافت. در سومین هفته از آغاز موج اعتراض به جمهوری اسلامی، ایرانیان در بیش از ۱۵۰ شهر جهان تجمع همبستگی برگزار کردند. ادامه مطلب >>

در این خبر از مولوی ایرانی نوشته شده در حالیکه مولانا جلال الدین بلخی از نامش هویداست که از بلخ یکی از شهر های افغانستان است لطفن خبرتان را اصلاح کنید!

ترکیه:11 غیرنظامی در حمله تروریستی پ.ک.ک/ی.پ.گ به الباب مجروح شدند

روسیه در رده سوم بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا در جهان

یک زن در حمله شبه نظامیان حفتر به مناطق مسکونی در طرابلس کشته شدیک زن در حمله شبه نظامیان حفتر به مناطق مسکونی در طرابلس کشته شد

شمار مبتلایان به کرونا در تاجیکستان به 612 نفر رسید

حمله به مسجدی در افغانستان سه کشته به جا گذاشتدر حمله افراد مسلح به مسجدی در شهر دند پتان ولایت پکتیا واقع در جنوب شرق افغانستان سه غیرنظامی کشته شدند. - خبرگزاری آناتولی

واکنش قطر به حملات شبه‌نظامیان حفتر به مراکز دیپلماتیک در لیبی

این کمک ها اغلب شامل محموله‌های ماسک، لباس‌های محافظ بیمارستانی،‌ کیت‌های تشخیص بیماری، مواد ضد عفونی کننده و دستگاه‌های تنفس مصنوعی بوده است.وزارت دفاع ملی ترکیه اعلام کرد بمب‌گذاری گروه تروریستی پ.روسیه با بیش از 221 هزار مورد ابتلا به کووید-19 پس از آمریکا و اسپانیا در رده سوم کشورهای دارای بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا قرار گرفت.10.

کمک‌های پزشکی ترکیه به شصت و یک کشور جهان برای مقابله با ویروس کرونا Associated Press Patrick Semansky رجب طیب اردوغان،‌ رئیس جمهوری ترکیه پیش‌تر همزمان با ارسال یکی از این محموله‌ها به ایالات متحده آمریکا طی نامه ای خطاب به دونالد ترامپ ابراز امیدواری کرده بود که آنچه وی از آن به عنوان «روح همبستگی» کشورش نام می‌برد بتواند به سیاستمداران آمریکایی برای درک بهتر اهمیت راهبردی روابط میان دو کشور کمک کند. آنکارا به دلیل خرید سیستم پدافند ضد موشکی اس ۴۰۰ روسیه در معرض تحریم‌های بالقوه ایالات متحده آمریکا قرار دارد.ک/ی. این سامانه پدافند موشکی بسیار پیشرفته سال گذشته از سوی آنکارا خریداری شد اما هنوز به طور کامل در ترکیه نصب نشده است.2020 مسکو/ خبرگزاری آناتولی مرکز کنترل و پیشگیری از عفونت ویروس کرونا در روسیه طی بیانیه‌ای اعلام کرد که تعداد کل مبتلایان به این ویروس در این کشور با افزایش 11656 نفری طی 24 ساعت گذشته به 221 هزار و 344 نفر رسیده است. مقامات ترکیه برغم تهدیدهای آمریکا اعلام کرده‌اند که تصمیم نهایی آنها نصب و راه اندازی کامل تجهیزات خریداری شده از روسیه است.گ در مرکز شهر الباب، منجر به مجروحیت دست‌کم 11 غیرنظامی شد. .