دیپلمات اروپایی: اجازه نمی‌دهیم مسکو برجام را گروگان بگیرد

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 53 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 24%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

یک دیپلمات اروپایی روز جمعه گفت که در صورت مانع‌تراشی و پافشاری روسیه برای دریافت تضمین در مذاکرات هسته‌ای وین، انتخاب «گزینه‌های دیگر» ممکن است.

وی بدون اینکه به جزئیات بیشتری درباره «گزینه‌های دیگر» احتمالی اشاره کند، به خبرگزاری فرانسه گفت: «اگر در نهایت این مانع‌تراشی روسیه پابرجا بماند، ما مجبور خواهیم شد به گزینه های دیگر نگاه کنیم. ما نمی‌خواهیم در موقعیتی قرار بگیریم که به روسیه اجازه دهیم برجام را گروگان بگیرد»

این دیپلمات اروپایی که نامش فاش نشده است با «غیرمسئولانه» خواندن اقدام مسکو گفت: «شکست این توافق که مردم ایران را از لغو تحریم‌ها و جامعه جهانی را از تضمین‌های لازم در مورد برنامه هسته‌ای ایران محروم می‌کند، بسیار زیان‌بار خواهد بود.» پیشتر جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، توقف موقت مذاکرات وین را به‌دلیل «عوامل بیرونی» اعلام کرده بود. آقای بورل اضافه کرده بود: «به‌عنوان هماهنگ کننده برجام، من و همکارانم به ارتباط با اعضای برجام و آمریکا ادامه می‌دهیم تا در نهایت با چیره شدن بر شرایط فعلی، توافق نهایی حاصل شود.»

مذاکرات هسته ای ایران که در آستانه موفقیت به نظر می‌رسید، روز جمعه پس از درخواست مسکو برای دریافت تضمین‌های بیشتر به حالت تعلیق درآمد. روسیه که پس از حمله به اوکراین تحت تحریم‌های غرب قرار گرفته است، از آمریکا خواسته تضمین کند که این تحریم‌ها بر همکاری اقتصادی فعلی یا آتی مسکو با تهران تأثیری نخواهد گذاشت. این در حالی است که آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، این ادعاها را «بی‌ربط» خواند و گفت ایالات متحده چنین تضمین‌هایی را به روسیه نخواهد داد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

اروپا سیاس

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

روسیه، آمریکا یا تندروهای ایران برجام را 'گروگان' گرفته‌اند؟ | DW | 10.03.2022گروهی از جمهوریخواهان آمریکا خواستار توقف مذاکرات برجام شدند. روسیه توافق را مشروط به مسئله تحریم‌ها علیه خود کرده است. اروپایی‌ها می‌گویند بدون روسیه هم می‌شود به توافق رسید، اما جناحی در ایران آمریکا را مانع می‌داند. چهلوچندساله مردم ایران به گروگان گرفته شده،روزت بخیر! دقیقا همشون👌هرکدوم هم فاسد تر از دومی البته روسیه وآمریکاآگاهانه وبنابه مصلحت خود و مردمشون تلاش میکنن ولی تندروهای داخلی نه علم دارن نه آگاهی ونه سواد فقط صرف تخلیه عقده هم به خودشون وهم اطرافیان صدمه میزنن متاسفانه باز هم نمیدونن چکارمیکنن که از بدترین نوع گروهه
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

تاکید اولیانوف بر شرط مسکو درباره برجاممیخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در مذاکرات برجام، تاکید کرد که در صورت دستیابی به یک توافق، روابط تجاری مسکو با تهران باید از تحریم‌های اتحادیه اروپا و ایالات متحده معاف شود. حاجی میخائیل خفه شو عوضى تو سيگارتو بكش احمق😡 شکر تناول فرمودند با دهان سید و‌مولایشان ولادمیر ولامیرویچ پوتین
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

آمریکا: احیای «برجام» ایران را از پاسخگویی به آژانس معاف نمی‌کندایالات متحده می‌گوید احیای توافق هسته‌ای 2015 موسوم به «برجام» ایران را از پاسخگویی به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بابت دغدغه‌های این سازمان درباره تخلفات
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

آمریکا اتهام کرملین درباره ساخت سلاح‌ بیولوژیکی در اوکراین را تکذیب کردوزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای ضمن تکذیب اتهام مسکو درباره تلاش آمریکا و اوکراین برای ساخت سلاح‌های شیمیایی و بیولوژیکی،‌ آن را تئوری توطئه خواند.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

مجمع جهانی اقتصاد روابط با روسیه را متوقف کردمجمع جهانی اقتصاد اعلام کرد که به دلیل حملات روسیه به اوکراین تمامی روابط خود با مسکو را متوقف کرده است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

آیا تهاجم روسیه به اوکراین در راستای اهداف اسرائیل است؟اعتمادآنلاین بررسی می‌کند: آیا تهاجم روسیه به اوکراین در راستای اهداف اسرائیل است؟ روسیه بر خلاف مواضعی که در قبال مخالفان تهاجم به اوکراین اتخاذ کرد و منجر به اعلام لیست دشمنانش شد، هرگز اسرائیل را در دسته دشمنان مسکو قرار نداده است.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »