دیوید وُرمسِر: طبقه خواص ایران اعتمادشان به امکان نجات یافتن از این وضعیت را از دست داده‌اند

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 68 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 30%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

دیوید وُرمسِر، رئیس پروژه یهودستیزی جهانی و روابط ایالات متحده و اسرائیل در مرکز سیاست‌‌‌گذاری امنیتی در واشنگتن

به گفته آقای وُرمسِر «حکومت ایران هرگز نتوانسته است بر زیانی که در نتیجه کشتن سلیمانی متحمل شد، فائق آید» و ایرانی‌ها اکنون دیگر قادر نیستند هیچ ترفندی را برای برتری یافتن بر اسرائیل در سوریه و لبنان به کار بندند. او گفت: «کاملاً مشخص است که حالا هر حرکتی که آنها [ایرانی‌ها] می‌کنند، اسرائیلی‌ها یک گام جلوتر هستند.»

آقای وُرمسِر در پاسخ به این پرسش که چرا آیت‌‌الله خامنه‌‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، هنگامی که به توافق صلح اسرائیل و امارات متحده عربی واکنش نشان می‌داد بسیار عصبی و تقریباً آشفته بود، گفت: «ایرانی‌ها آن [توافق]‌ را یک توافق ضدایران تلقی می‌کنند. آنها می‌بینند که دشمنان و مخالفان‌شان با یکدیگر هماهنگ می‌شوند. آنها شاهد حضور ایالات متحده هستند، و [می‌بینند که] ایالات متحده دارد کارها را به نتیجه می‌رساند و هم‌پیمانانش را به هم نزدیک می‌کند.

خوب، من فکر می‌کنم که این موضوع چند دلیل دارد. نخست این که ایران در لبنان و سپس در یمن علیه عربستان سعودی پیشرفت‌هایی داشته است. ایرانی‌ها در جبهه‌های متعددی تلاش کرده‌‌اند که حضور عمده‌تری داشته باشند و یک متحد شدن واقعی نیروها [نیروهای مخالف آنها] در منطقه وجود نداشته است. چالش کار در این است که هر کس در جهان خودش فعالیت می‌کند و از لحاظ راهبردی [با دیگران] ‌هماهنگ نیست.

آیا از بین بردن سلیمانی در ماه ژانویه و اکنون توافق صلح اسرائیل و امارات متحده عربی در ماه اوت می‌‌تواند ضربه مرگباری به جاه‌‌طلبی‌‌های منطقه‌‌ای ایران باشد؟

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ایران اجازه بازرسی یکی از دو محل توافق شده را ایجاد کرده استآژانس بین‌المللی انرژی اتمی: ایران اجازه بازرسی یکی از دو محلی را که بر سر بازرسی آن در هفته گذشته توافق شده بود، ایجاد کرده و آژانس از این تاسیسات را بازرسی کرده و نمونه‌برداری محیطی به عمل آورده است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

سم زنبور عسل بعضی از سلول‌های سرطانی پستان را 'از بین می‌برد' - BBC News فارسیدانشمندان استرالیایی می‌گویند در شرایط آزمایشگاهی سم زنبور عسل، سلول‌های مهاجم سرطان پستان را از بین می‌برد. آنها این سم و ترکیب موجود در آن به نام ملیتین را، برای دو نوع سرطان پستان که درمانشان سخت است به کار گرفتند. این یافته 'مهیج' توصیف شده است ولی دانشمندان هشدار می‌دهند که به پژوهش‌های بیشتری نیاز است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

جریان اصلاحات در مقاطعی نظارت استصوابی را بی‌اثر کرده استمحمود میرلوحی گفت: نظارت استصوابی از مجلس چهارم شکل گرفته است، ولی چه شد که جریان اصلاحات توانست در سال 1392 و 1394 این مهندسی را بی‌اثر کند؟ دلیل آن سیاست‌ها و اقداماتی بود که بر ترجیح منافع ملی بر منافع جریانی تاکید کرد و جریان اصلاحات توانست تعیین‌کننده میدان سیاست باشد.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

ابوظبی قربانی سیاست‌های آمریکا شد/ جرقه نارضایتی‌ها از خود امارات آغاز شده است/ ایران حق دارد به هر وسیله‌ای خطر حضور آمریکا و اسرائیل را از خلیج فارس دور کند«هانی‌زاده» در گفت‌وگو با ایلنا: ابوظبی قربانی سیاست‌های آمریکا شد/ جرقه نارضایتی‌ها از خود امارات آغاز شده است/ ایران حق دارد به هر وسیله‌ای خطر حضور آمریکا و اسرائیل را از خلیج فارس دور کند
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

قالیباف: همه فشارها و دسیسه‌های دشمنان برای پشیمان کردن مردم از انقلاب استرئیس مجلس شورای اسلامی در جریان نظارت میدانی بر حوزه‌های انتخابیه نمایندگان خوزستان به صورت چهره‌به‌چهره با مردم روستای محروم سادات حسینی ایذه دیدار کرد و گفت: بنابر فرمایش امام(ره) یک تار موی کوخ‌نشینان را به همه کاخ‌نشینان نمی‌دهیم.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ایلان برمن: فلسفه وجودی سپاه نه پاسداری از مرزهای ایران، که «صدور انقلاب» استصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »