دیوان عالی ایران حکم اعدام را برای یک زن و مرد به جرم «رابطه پنهانی» تائید کرد

16/08/1400 07:38 ب.ظ

تائید یک حکم اعدام برای یک زن و یک مردم متاهل به جرم رابطه پنهانی از سوی دیوان عالی جمهوری اسلامی ایران در تایمز اسرائیل بازتاب داشته است. این رسانه روز یکشنبه جزئیاتی از این صدور حکم را به نقل از روزنامه شرق و سایر منابع منتشر کرده است.

تائید یک حکم اعدام برای یک زن و یک مردم متاهل به جرم رابطه پنهانی از سوی دیوان عالی جمهوری اسلامی ایران در تایمز اسرائیل بازتاب داشته است. این رسانه روز یکشنبه جزئیاتی از این صدور حکم را به نقل از روزنامه شرق و سایر منابع منتشر کرده است. چاپ تائید یک حکم اعدام برای یک زن و یک مردم متاهل به جرم رابطه پنهانی از سوی دیوان عالی جمهوری اسلامی ایران، در تایمز اسرائیل بازتاب داشته است. این رسانه روز یکشنبه جزئیاتی از این صدور حکم را به نقل از روزنامه شرق منتشر کرده است.

روزنامه شرق روز شنبه ۱۵ آبان گزارش داده بود که زنی به نام ساره ۳۳ ساله با مردی به نام میثم ۲۷ ساله ارتباط داشت. این دو متاهل بودند و با شکایت همسر میثم مورد پیگرد قرار گرفتند. در ادامه همسر میثم از شکایت صرف نظر می‌کند اما پدر شوهر ساره، از او و میثم به اتهام «زنای محصنه» شکایت می‌کند.

براساس قوانینی جمهوری اسلامی اگر زن و مردی که دارای همسر دائمی هستند و مانعی برای نزدیکی با همسرانشان نداشته باشند، روابط جنسی برقرار کنند، مرتکب زنای محصنه شده‌اند. ماده ۲۲۵ قانون مجازات اسلامی برای این جرم سنگسار را به عنوان مجازات در نظر گرفته است. طبق تفسیر جمهوری اسلامی از شریعت اسلامی، حکم «زنای محصنه» سنگسار است اما از سال ٢٠١٣ این اجازه به قضات داده شده به جای سنگسار از به دار آویختن فرد محکوم به اعدام استفاده کنند. headtopics.com

خیلی هم خوب کاری کرده دمش گرم

بسیار کار خوبی کرده اینجور افراد باید از رو زمین برداشت

اعدام چرا...خیلی اوقات اشتباهه فقط.وشاید عاملش خود پارتنر اصلیشون.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

اگه پنهانی بوده شما و دیوان عالی از کجا میدونید؟ میشه نکشید جامعه ایرانی سکولاریسم وآزادی ادیان برای ایران آزاد فردا، هوادارسازمان مجاهدین_خلق ایران از مراجع حقوق_بشر‌ ی,صریحا تقاضا دارد تا بیدرنگ بامحاکمه رئیسی_جلاد۶۷ به جرم نسل کشی و جنایت علیه بشریت،مجاری اعدام مردم آخوندگزیده ایران بهر بهانه را ببندد ProsecuteRaisiNOW mbachelet

ديوان عالى قوم يهود در ايران ربطى به ايران ندارد اين احكام از سنگسار گرفته تا دستو پا بريدن و اعدام همگى احكام چند هزار ساله قوم يهود است كه توسط گماشتگان يهود يعنى اخوندا در ايران به اجرا گذاشته ميشود و تحت نام اسلام به خورد مردم و جهانيان داده ميشود کن قضاوتشون نمیکنم به من ربطی نداره آدما آزادن نوع رابطه هاشونو و شخصی که میخوان باهاش باشن و مشخص کنن ولی خیانت واقعا نابخشودنیه ضربه روحی و روانی که به فرد قربانی میزنه بعدها در زندگیش عوارض زیادی به همراه داره

تایید حکم اعدام یک زن و مرد جوان به اتهام رابطه جنسی خارج از ازدواجگفته شده پدرشوهر خانم اقدام به شکایت کردن و پرونده رو به اینجا رسوندند. اخه مرتیکه مادون انسان تو چی میگی این وسط. سرتو کردی تو شرت مردم بو میکشی. امیدوارم زودتر بمیری. البته زنای محصنه تعریف دیگه‌ای داره. یعنی رابطه جنسی با زن شوهردار.

درگذشت کامبیز درم‌بخش، کارتونیست معروف ایرانی؛ یک جهان شخصی، یک دنیا عشق

کرونا در ایران: سایه ورود احتمالی به یک موج جدید کرونا در کشوربنا به اعلام روز یکشنبه مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت ایران در یک شبانه روز گذشته ۱۲۶ نفر بر اثر کرونا جان باختند و ۷۵۵۴ نفر نیز به این بیماری مبتلا شدند. سایه مثل حباب است که در تورم مشاهده شد پس نگرانی ندارد بخصوص که این روزها بیشتر هوا ابریست و سایه دیده نمیشود

فاطمه کریمی با اتهامات سیاسی به یک سال زندان محکوم شد

اشپیگل: جسد کشف شده در بیرون سفارت روسیه در برلین مربوط به یک «مامور مخفی» استاشپیگل: جسد کشف شده در بیرون سفارت روسیه در برلین مربوط به یک «مامور مخفی» است نشریه اشپیگل گزارش داد دستگاه اطلاعاتی آلمان معتقد است جسد مردی که چند هفته پیش در بیرون سفارت روسیه در پایتخت کشف شد، متعلق به یک مامور مخفی سازمان اطلاعات روسیه است. مثل همون قاضیه کشتنش

توقف پروازهای مایورکا به دلیل فرود اجباری یک هواپیمای مراکشی | DW | 06.11.2021پس از فرود برنامه‌ریزی نشده یک هواپیمای متعلق به شرکت مراکشی پروازها در فرودگاه پالما به مدت سه ساعت‌ متوقف ماند. هواپیمای مراکشی به دلیل فوریت‌های پزشکی مجبور به فرود شد. پلیس اسپانیا اما از ورود پناهجویان سخن گفته است.

اشتراک

چاپ

تائید یک حکم اعدام برای یک زن و یک مردم متاهل به جرم رابطه پنهانی از سوی دیوان عالی جمهوری اسلامی ایران، در تایمز اسرائیل بازتاب داشته است. این رسانه روز یکشنبه جزئیاتی از این صدور حکم را به نقل از روزنامه شرق منتشر کرده است.

روزنامه شرق روز شنبه ۱۵ آبان گزارش داده بود که زنی به نام ساره ۳۳ ساله با مردی به نام میثم ۲۷ ساله ارتباط داشت. این دو متاهل بودند و با شکایت همسر میثم مورد پیگرد قرار گرفتند. در ادامه همسر میثم از شکایت صرف نظر می‌کند اما پدر شوهر ساره، از او و میثم به اتهام «زنای محصنه» شکایت می‌کند.

براساس قوانینی جمهوری اسلامی اگر زن و مردی که دارای همسر دائمی هستند و مانعی برای نزدیکی با همسرانشان نداشته باشند، روابط جنسی برقرار کنند، مرتکب زنای محصنه شده‌اند. ماده ۲۲۵ قانون مجازات اسلامی برای این جرم سنگسار را به عنوان مجازات در نظر گرفته است. طبق تفسیر جمهوری اسلامی از شریعت اسلامی، حکم «زنای محصنه» سنگسار است اما از سال ٢٠١٣ این اجازه به قضات داده شده به جای سنگسار از به دار آویختن فرد محکوم به اعدام استفاده کنند.

در گزارش روزنامه شرق گفته شده که ابتدا میثم و ساره اتهام رابطه جنسی را رد کردند اما بعد از بررسی موبایل‌های شان که بعد از دستگیری در اختیار پلیس قرار گرفت، آنها به رابطه جنسی اعتراف کردند.

به دنبال صدور حکم اعدام در دادگاه و اعتراض دو متهم به حکم صادره، پرونده به دیوان عالی جمهوری اسلامی ارجاع داده می‌شود و قضات دیوان عالی حکم اعدام صادره را تایید می‌کنند.

مشخص نیست حکم اعدام این دو فرد به چه طریقی اجرا خواهد شد.

بر اساس گزارش عفو بین‌الملل، حکومت جمهوری اسلامی در سال گذشته میلادی دست‌کم ۲۴۶ حکم اعدام را اجرا کرد که پس از چین بالاترین تعداد در میان کشورهای جهان است.

مطالب مرتبط