دیوان عالی ایالات متحده آمریکا آماده لغو حق سقط جنین است

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 18 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 10%
  • Publisher: 59%

روزنامه پولیتیکو شامگاه دوشنبه در یک گزارش اختصاصی اعلام کرد دیوان عالی ایالات متحده آمریکا با اکثریت قضات محافظه‌کار آماده است تا رای وحدت رویه سال ۱۹۷۳ ناظر به بنیادین دانستن حق سقط جنین را نقض کند.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

پولیتیکو می‌گوید نسخه پیش‌نویس حکم قضات محافظه‌کار را دیده است که روز دهم فوریه توسط قاضی ساموئل آلیتو نوشته شده است. این حکم ناظر به رای تاریخی روئه علیه وید است که براساس آن حقوق زنان به سقط جنین یک حق بنیادین و نشات گرفته از قانون اساسی و منطبق با آن است.

فدراسیون «فرزندپروری تنظیم‌شده آمریکا» (PPFA) که از جمله برای قانونگذاری در حمایت از انتخابی بودن سقط جنین لابی می‌کند، در واکنش به این خبر در یک پست توئیتری تاکید کرده : «بیایید شفاف باشیم این فقط یک پیش طرح است. یک پیش طرح مفتضحانه و بی‌سابقه که البته نهایی نشده. سقط جنین همچنان حق قانونی شما باقی خواهد ماند.»

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بلینکن: دولت بایدن پس از احیای «برجام» مانع قرارداد هسته‌ای ایران و روسیه نمی‌شودآنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا می‌گوید که پس از احیای توافق هسته‌ای موسوم به «برجام»، ایالات متحده مانع سرمایه‌گذاری روسیه در صنایع هسته‌ای ایران که ده
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

فعالیت‌های دیپلماتیک آمریکا در کی‌یف از سر گرفته می‌شودفعالیت‌های دیپلماتیک آمریکا در کی‌یف از سر گرفته می‌شود کریستینا کوین، کاردار آمریکا، طی یک کنفرانس مطبوعاتی در پایتخت اوکراین گفت که آمریکا همچنان منتظر تصمیم کارشناسان امنیتی پیش از بازگشایی است. ⬇️ بیشتر بخوانید:
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

بانوی اول آمریکا با آوارگان اوکراینی ملاقات می‌کندبانوی اول آمریکا با آوارگان اوکراینی ملاقات می‌کند طبق این برنامه، جیل بایدن روز یکشنبه آینده که در ایالات متحده «روز مادر» است، با مادران و کودکان اوکراینی که به دلیل تهاجم روسیه به اوکراین مجبور به ترک خانه‌های خود شده‌اند، دیدار می‌کند. بیشتر بخوانید: در روزهایبکه اکراین از زبباتربن و ثروتمند ترین کشور ها بود . به دیدنش نمی رفتند . حالا که بواسطه جنگ و بحران به خرابه تبدیل شده ، به ان میروند . تحقیر کار خوبی نیست . ایا تضمینی هست که ، در اینده خودشان ، به وضعی بدتر دچار نشوند ؟
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

امارات متحده عربی: سفر اردوغان به عربستان گامی مثبت برای کل منطقه استمشاور دیپلماتیک رئیس امارات متحده عربی ضمن استقبال از سفر اردوغان به این کشور و عربستان سعودی آن را گامی مثبت برای کل منطقه دانست. - خبرگزاری آناتولی امارات خواهان ثبات برای کل منطقه است
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ادامه واکنش‌های اعتراضی به حضور پرویز پرستویی در آمریکاحضور پرویز پرستویی بازیگر شناخته‌شده ایرانی در آمریکا، همزمان با اکران فیلم «داستان‌های هزار و یک روز» با اعتراضات و واکنش‌های زیادی روبرو شده است.پرویز به سلیمانی افتخار میکنیم، به بودن در دنیایی که سلیمانی داشته افتخار میکنیم
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

حضور پرویز پرستویی در آمریکا؛ اعتراض مخالفان قاسم سلیمانی، حمایت روزنامه سپاهحضور پرویز پرستویی، بازیگر ایرانی، برای اکران فیلم «قصه‌های هزار و یک روز» در شهرهای مختلف آمریکا با حاشیه‌های زیادی همراه شده است. پرستویی همشون جاکرمنش وریاکارونان به نرخ روزخورند. رفتار حیوانی شو دیدیم، بیشتر از اینا روش حساب میکردیم، گند زد، ذات واقعی شو نشون داد. خائن
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »