دیوان عالی کشور در نوع قتل میترا استاد تردید کرده است

31/06/1398 11:25 ق.ظ

مرتضوی مقدم: دیوان عالی کشور در نوع قتل میترا استاد تردید کرده است

رئیس دیوان عالی کشور گفت: دیوان محمدعلی نجفی را قاتل مرحومه میترا استاد می‌داند، اما در نوع قتل تردید کرده است وی گفت: پرونده‌های قتل دو جنبه خصوصی و عمومی دارد و جنبه خصوصی این پرونده تمام شده است و اولیای دم رضایت دادند.

مرتضوی مقدم گفت: اکنون باید جنبه عمومی جرم تعیین و تکلیف شود که اگر قتل عمد باشد تا ۱۰ سال مجازات دارد و اگر غیرعمدی باشد در مجازات تخفیف داده می‌شود و ما باید نوع قتل را مشخص کنیم تا جنبه عمومی جرم را بتوانیم رای بدهیم.

رئیس دیوان عالی کشور افزود: دیوان در نوع قتل تردید کرده است، اما آقای نجفی را قاتل می‌داند و باید یک سری ابهام‌ها و نقض‌ها برطرف شود. وی گفت: عمده ابهامی که در این پرونده بوده، این است که گلوله‌ای که در بدن مقتوله یافت شده تغییر شکل پیدا کرده و این شائبه مطرح است که شاید گلوله به دیوار خورده و کمانه کرده و سپس به بدن مقتوله برگشته باشد که اگر این نقض اثبات شود قتل غیر عمد محسوب و به لحاظ مجازات جنبه عمومی جرم تخفیف داده می‌شود.

مرتضوی مقدم گفت: از نظر دیوان، رسیدگی دادگاه ناقص است و ما در عمدی بودن قتل تردید داریم.

ادامه مطلب:
ilnanews »

میترا استاد خودش کشت انداخته گردن نجفی بی‌گناه؛ مردم در انتخابات به استمرارطلبان رای بدید

توضیح گودرزی درباره نقض دادنامه نجفی از سوی دیوان عالی کشوروکیل نجفی با اعلام خبر نقض دادنامه موکلش از سوی دیوان عالی کشور عنوان کرد: موضوع اعتراض ما عمدی بودن یا شبه عمدی بودن این اتهام است در این مورد دیوان اعتراض ما را پذیرفته تا نقایص برطرف شود.

حکم اعدام نجفی توسط دیوان عالی ایران نقض شدحکم اعدام محمدعلی نجفی، شهردار پیشین تهران با اتهام قتل عمد همسر دومش، میترا استاد، توسط دیوان عالی

دیوان عالی ایران حکم محمدعلی نجفی را نقض کرددیوان عالی ایران حکم پرونده محمدعلی نجفی، شهردار سابق تهران را نقض کرده و به رسیدگی مجدد این پرونده رای داد. - خبرگزاری آناتولی

دیوان عالی ایران حکم محمد علی نجفی را نقض کردوکیل محمد علی نجفی:‌ «معتقدیم قتل رخ‌داده در این پرونده شبه‌عمد بوده است ... اگر قانع شوند که قتل، شبه‌عمد است موضوع از ماده ۶۱۲ قانون مجازات اسلامی خارج و مجازات حبس برای موکل منتفی می‌شود». این قاتل نیست دخترش قتل رو انجام داده مگه دیوان عالی کشور ماهیتی هم وارد پرونده میشه ، شکلی بررسی نمیکنه !؟ اینکه در خصوص عدم تحقیقات داره اظهار نظر میکنه در ماهیت پرونده داخل شده .

بدلی‌سازی برای شهید رجایی مایه شرمساری بود/ ده برابر شدن میزان دعاوی در صورت تصویب قانون تجارت/ تصمیم‌های شورای عالی هماهنگی اقتصادی فاقد بنیه کارشناسی استاستاد دانشگاه علامه طباطبایی اظهار داشت: در روزهای اخیر یک کار پژوهشی منتشر شده که در آن قیمت تمام شده ارزی ۱۰ قلم کالای اساسی وارداتی مردم با قیمت فروش به مصرف‌کننده را مقایسه کرده است. براساس این گزارش قیمتی که مصرف کننده برای این کالاها می‌پردازد بین ۵ تا ۱۰ برابر قیمت وارداتی آن است یعنی این چنین میدانی را برای مفت‌خوارگی و واسطه‌گری ایجاد کرده‌اند.

حکم اعدام نجفی توسط دیوان عالی ایران نقض شدحکم اعدام محمدعلی نجفی، شهردار پیشین تهران با اتهام قتل عمد همسر دومش، میترا استاد، توسط دیوان عالی