دیوان عالی ایران حکم محمد علی نجفی را نقض کرد

30/06/1398 05:29 ب.ظ

وکیل محمد علی نجفی:‌ «معتقدیم قتل رخ‌داده در این پرونده شبه‌عمد بوده است ... اگر قانع شوند که قتل، شبه‌عمد است موضوع از ماده ۶۱۲ قانون مجازات اسلامی خارج و مجازات حبس برای موکل منتفی می‌شود».

وکیل محمد علی نجفی:‌ «معتقدیم قتل رخ‌داده در این پرونده شبه‌عمد بوده است ... اگر قانع شوند که قتل، شبه‌عمد است موضوع از ماده ۶۱۲ قانون مجازات اسلامی خارج و مجازات حبس برای موکل منتفی می‌شود». محمد علی نجفی روز هفتم خرداد سال جاری، میترا استاد همسرش را با شلیک گلوله به قتل رساند و پس از آن خود را به پلیس معرفی کرد.

حمید رضا گودرزی وکیل محمد علی نجفی درباره نقض حکم قصاص نجفی به خبرگزاری ایرنا گفته است: «دیوان عالی کشور بعد از نقض رای قتل عمد موکلم آن را به شعبه ۹ کیفری یک استان تهران برای رای مجدد ارسال کرده است.»

شعبه ۴۱ دیوان عالی کشور علت نقض حکم نجفی را نقص تحقیقات در این پرونده اعلام کرده و خواستار نظر کارشناسی درباره شلیک گلوله‌ها شده است. مسعود افرازه وکیل مدافع اولیاء دم میترا استاد به خبرگزاری تسنیم گفته است: «تا جایی که اطلاع داریم، شعبه دیوان‌عالی کشور نسبت به حکم صادره، نقص تحقیقات گرفته و حکم را نقض کرده است تا نواقص برطرف شود.»

محمد علی نجفی پس از سه جلسه محاکمه به اتهام قتل عمد به قصاص و حمل غیرمجاز اسلحه به دو سال زندان محکوم شده بود. خانواده میترا استاد در ۲۳ مرداده ماه با اعلام بخشش نجفی باعث شدند حکم قصاصی که در ابتدا به درخواست خانواده مقتول صادر شده بود، عملا منتفی شود. headtopics.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

زین العابدین بن علی درگذشتزین العابدین بن علی، دیکتاتور سابق تونس که در عربستان اقامت داشت، در سن ۸۳ سالگی درگذشت. دست راستش رو سر دیکتاتور بزرگ ایشالله همین روزها واسه خامنه ای بحق پنش تن

زین‌العابدین بن علی رئیس‌جمهوری سابق تونس درگذشتوزارت امور خارجه تونس روز پنج‎شنبه 19 سپتامبر 2019 اعلام کرد که زین‌العابدین بن علی رئیس‌جمهوری سابق امیدوارم سید علی به سرنوشت بن علی گرفتار بشود . شاهزاده رصا پهلوی وکیل من هست . وکیل_ملت . جهنم منتظرش است 😍😍😍

دیوان عالی ایران حکم محمدعلی نجفی را نقض کرددیوان عالی ایران حکم پرونده محمدعلی نجفی، شهردار سابق تهران را نقض کرده و به رسیدگی مجدد این پرونده رای داد. - خبرگزاری آناتولی

حکم اعدام نجفی توسط دیوان عالی ایران نقض شدحکم اعدام محمدعلی نجفی، شهردار پیشین تهران با اتهام قتل عمد همسر دومش، میترا استاد، توسط دیوان عالی

توضیح گودرزی درباره نقض دادنامه نجفی از سوی دیوان عالی کشوروکیل نجفی با اعلام خبر نقض دادنامه موکلش از سوی دیوان عالی کشور عنوان کرد: موضوع اعتراض ما عمدی بودن یا شبه عمدی بودن این اتهام است در این مورد دیوان اعتراض ما را پذیرفته تا نقایص برطرف شود.

پرونده نجفی جهت رفع نقص تحقیقات به شعبه بدوی ارسال شدوکیل مدافع نجفی: دیوان عالی کشور پرونده را جهت رفع نقص تحقیقات به شعبه بدوی اعاده کرده است دادگاه تا حدودی اعتراضات و ایرادات ما را وارد دانسته و مجددا پرونده را جهت رسیدگی به شعبه صادر کننده فرستاده است یعنی الان پول دیه رو پس میگیرن!!

دیوان عالی ایران روز شنبه و در پی شکایت وکیل محمد علی نجفی شهردار سابق تهران، رای دادگاه بدوی را درباره پرونده قتل همسر دوم او نقض کرد.

محمد علی نجفی روز هفتم خرداد سال جاری، میترا استاد همسرش را با شلیک گلوله به قتل رساند و پس از آن خود را به پلیس معرفی کرد.

حمید رضا گودرزی وکیل محمد علی نجفی درباره نقض حکم قصاص نجفی به خبرگزاری ایرنا گفته است: «دیوان عالی کشور بعد از نقض رای قتل عمد موکلم آن را به شعبه ۹ کیفری یک استان تهران برای رای مجدد ارسال کرده است.»

شعبه ۴۱ دیوان عالی کشور علت نقض حکم نجفی را نقص تحقیقات در این پرونده اعلام کرده و خواستار نظر کارشناسی درباره شلیک گلوله‌ها شده است.

مسعود افرازه وکیل مدافع اولیاء دم میترا استاد به خبرگزاری تسنیم گفته است: «تا جایی که اطلاع داریم، شعبه دیوان‌عالی کشور نسبت به حکم صادره، نقص تحقیقات گرفته و حکم را نقض کرده است تا نواقص برطرف شود.»

محمد علی نجفی پس از سه جلسه محاکمه به اتهام قتل عمد به قصاص و حمل غیرمجاز اسلحه به دو سال زندان محکوم شده بود. خانواده میترا استاد در ۲۳ مرداده ماه با اعلام بخشش نجفی باعث شدند حکم قصاصی که در ابتدا به درخواست خانواده مقتول صادر شده بود، عملا منتفی شود.

علی رغم گذشته اولیای دم از قصاص نجفی، جنبه عمومی جرم در صورتی که قتل عمد محسوب شود می تواند برای نجفی بین ۳ تا ۱۰ سال زندان در پی داشته باشد و این موضوعی است که وکیل شهردار سابق تهران به آن اعتراض دارد.

حمید رضا گودرزی وکیل نجفی به تسنیم گفته است که اعتراض او به رای دادگاه بدوی با مسئله رضایت اولیای دم ارتباطی ندارد و این اعتراض مربوط به جنبه عمومی جرم است.

وکیل نجفی گفته است: «معتقدیم قتل رخ‌داده در این پرونده شبه‌عمد بوده و باید این مسئله را ثابت کنیم و برای ثابت کردن باید اعتراض می‌کردیم. اگر دیوان‌عالی کشور اعتراض ما را بپذیرد، باید حکم را نقض کند تا پرونده به همان شعبه قبلی یا شعبه دیگری ارسال و نواقص مورد نظر ما رفع شود و قضات قانع شوند که قتل، عمدی نبوده و شبه‌عمد است. اگر قانع شوند که قتل، شبه‌عمد است موضوع از ماده ۶۱۲ قانون مجازات اسلامی خارج و مجازات حبس برای موکل منتفی می‌شود.»

در صورت تغییر نظر دادگاه درباره اینکه قتل میترا استاد به دست محمد علی نجفی عمد نبوده است، شهردار سابق تهران احتمالا تنها با دو سال زندان برای نگهداری غیرمجاز اسلحه مواجه خواهد بود.

محمد علی نجفی پس از بخشش خانواده میترا استاد با تودیع وثیقه یک میلیارد تومانی از زندان آزاد شد اما با بالا گرفتن اعتراضات به قوه قضاییه دو روز بعد مجددا به زندان بازگردانده شد.

هنوز تاریخ مشخصی برای برگزاری دادگاه نجفی در شعبه ۹ کیفری یک استان تهران اعلام نشده است.