دیوان کیفری بین‌المللی تحقیقات در مورد وقوع جنایت‌ جنگی در سرزمین‌های فلسطینی را آغاز کرد

13/12/1399 06:16 ب.ظ

دیوان کیفری بین‌المللی تحقیقات در مورد وقوع جنایت‌ جنگی در سرزمین‌های فلسطینی را آغاز کرد جزئیات بیشتر🔽

دیوان کیفری بین‌المللی(ICC) مستقر در لاهه هلند، تحقیقات در مورد ادعاهای رخداد جنایات جنگی در سرزمین‌های فلسطین را آغاز کرد.

فاتو بنسودا، دادستان ارشد دادگاه کیفری بین المللی روز چهارشنبه به صدور بیانیه‌ای از تایید آغاز تحقیقاتی خبر داد که اسرائیل به شدت با آن مخالف است؛ تحقیقاتی که به بررسی ادعاهای فلسطینی‌ها در مورد رخداد جنایات جنگی توسط اسرائیل در پی وقوع جنگ ۲۰۱۴ علیه شبه نظامیان فلسطینی در نوار غزه و همچنین طی فعالیت شهرک‌سازی این کشور در کرانه باختری و شرق بیت‌المقدس خواهد پرداخت.

خانم بنسودا در بیانیه خود تصریح کرده که این تحقیقات با توجه به همه‌گیری کرونا و منابع محدودی که فعلا موجود است، بسیار پرچالش و پیچیده خواهد بود ولی دیوان با توجه به مسئولیتی که بر عهده دارد، ناگزیر به انجام آن است. headtopics.com

هر چند فلسطینی‌ها که در سال ۲۰۱۵ میلادی به عضویت دیوان کیفری بین‌المللی درآمده‌اند ولی اسرائیل که عضو دیوان کیفری بین‌المللی نیست و پیش از این صلاحیت آن را در رسیدگی به این پرونده رد کرده بود ولی اینکه صلاحیت رسیدگی به پرونده وقوع جنایات جنگی در سرزمین‌های فلسطینی را دارد.

چرا جنایات در سوریه بررسی نمی شود.

البته خانم بنسودا پیشتر اعلام کرده بود که جنایات جنگی در سرزمین‌های فلسطینی افزون بر نیروهای اسرائیل می‌تواند توسط گروه‌های مسلح فلسطینی از جمله حماس نیز رخ داده باشد.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

دیوان کیفری بین‌المللی تحقیقات درباره جنایات جنگی در سرزمین‌های اشغالی فلسطین آغاز کرددادستانی دیوان‌کیفری‌بین‌المللی تحقیقات درباره جنایات‌جنگی در سرزمین‌های اشغالی فلسطین آغاز کرد

«جنایات جنگی در سرزمین‌های فلسطینی»؛ دیوان کیفری بین‌المللی یک ماه به اسرائیل مهلت دادبنیامین نتانیاهو،‌ نخست وزیر اسرائیل پس از آنکه دیوان کیفری بین المللی از آغاز تحقیقاتِ جنایات جنگی در سرزمین‌های فلسطینی خبر داده بود تصمیم دیوان را مصداق بارز «یهودی‌ستیزی و نفاق» توصیف کرد. صد سال همش این یک ماه رو تمدید میکنن ای کاش ضمانت اجرایی داشت . عدالت بازیچه ی در دست قدرتهاست. دنیا دنیای زوره 💪

طرح دادخواست علیه رئیس جمهور شیلی در دادگاه کیفری بین‌المللی | DW | 30.04.2021مدافعان حقوق بشر شیلی اتهام سباستین پینرا را 'جنایت علیه بشریت' عنوان کرده‌اند. او به خشونت بی‌حد در مقابله با اعتراضات مدنی دو سال قبل متهم است؛ اعتراضاتی که با توافق بر سر تدوین قانون اساسی جدید به پایان رسید. چرا چپ هیچ وقت نمی فهمد!!!؟؟؟

قطر: همه مسئولان جنایات در سوریه باید در دادگاه‌های بین‌المللی پاسخگو باشند

امکان طرح «جنایت مقدس» در ایران یا همان اعدام‌های دسته‌جمعی در دادگاه‌های بین‌المللیایران در تاریخ معاصر خود شاهد این شمار انبوه از اعدام‌ها نبوده که از زمان پیروزی انقلاب 1979، آن را این پرونده هرگز بسته نشده و تا محاکمه همه عاملان و آمران آن بسته نخواهد شد. جنبش_دادخواهی توسط خانم مریم_رجوی پایه ریزی شده و با قدرت رو به پیش و در حرکت است. این جنبش سر باز ایستادن ندارد.