دیوان بین‌المللی دادگستری: ارمنستان از تبعیض قومیتی علیه آذربایجانی‌ها جلوگیری کند

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 31 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

دیوان بین‌المللی دادگستری: ارمنستان از تبعیض قومیتی علیه آذربایجانی‌ها جلوگیری کند دیوان بین‌المللی دادگستری طی حکمی تاکید کرد که ارمنستان از تبعیض قومیتی علیه آذربایجانی‌ها جلوگیری کند.

دیوان بین‌المللی دادگستری طی حکمی تاکید کرد که ارمنستان از تبعیض قومیتی علیه آذربایجانی‌ها جلوگیری کند.دیوان بین‌المللی دادگستری در شهر لاهه هلند در مورد اقدامات موقت متقابل در پرونده‌ شکایت آذربایجان علیه ارمنستان در مورد نقض"کنوانسیون بین‌المللی رفع کلیه اشکال تبعیض نژادی" حکم صادر و برخی از اقدامات ارمنستان علیه آذربایجانی‌ها را ناقض مواد مختلف کنوانسیون اعلام کرد.

دیوان بین‌المللی دادگستری با توجه به درخواست هیئت آذربایجانی که به تهدیدها، توهین‌ها و کمپین‌های بدنامی که در شبکه‌های اجتماعی علیه آذربایجانی‌ها، از ارمنستان خواست تا تبعیض قومیتی علیه آذربایجانی‌ها انجام ندهند. در این حکم تاکید شد که ارمنستان باید از ارتکاب جنایات نفرت‌آمیز ارمنی‌ها علیه آذربایجانی‌ها جلوگیری کند.

دادگاه در حکم خود از آذربایجان خواست تا امنیت اسیران جنگی ارمنی را تضمین کند، از تبعیض علیه اسرای ارمنی جلوگیری کند و از آثار فرهنگی ارمنی محافظت کند. در این تصمیم، دادگاه هیچ گونه اقدامی در مورد ادامه مین گذاری ارمنستان در درسرزمین قره‌باغ علیرغم آتش بس صادر نکرده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

این محکومیتها گوچکترین تاثیری به فراریان و قاتلان و تروریستهای اشغالگر بی هویت ارمنی نمی گذارد.سازمان ملل متحد باید نامربوط بودن ارمنیها به سرزمینهای آزربایجان را اعلام کند حکومت و ارمنستان جعلی منحل و ارمنیها تسلیم‌ شهروندی آزربایجان شوند یا آزربایجان را ترک کنند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

امیرعبداللهیان: احیای برجام بدون لغو تمام تحریم‌های دوره ترامپ امکان‌پذیر نیستوزیر امور خارجه ایران در مقاله‌ای در یک رسانه روسی می‌گوید واشنگتن برای احیای برجام باید تمام تحریم‌هایی که دونالد ترامپ علیه ایران وضع کرده را لغو کند. بیا پایین کرسی شعر نگو
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

گسترش ظرفیت بندر بین‌المللی مرسین در راستای افزایش صادرات ترکیهمدیرعامل بندر بین‌المللی مرسین از طرح گسترش ظرفیت این بندر همزمان با افزایش حجم تجارت جهانی و صادرات ترکیه خبر داد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

از توسعه روابط استقبال می‌کنیم/شیخ طحنون بن‌زاید: این دیدار نقطه عطفی در روابط دو کشور استرئیس جمهور در دیدار مشاور امنیت ملی امارات: امنیت کشورهای منطقه بهم گره خورده است و ایران از امنیت کشورهای حاشیه خلیج فارس حمایت می کند
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

اختصاص بودجه ۹۲۰ میلیون یورویی به ایرلند برای کاهش تاثیرات منفی برکسیتکمیسیون اتحادیه اروپا برای جبران ضررهای اقتصادی احتمالی ناشی از برکسیت یک بسته کمک ۹۲۰ میلیون دلاری به جمهوری ایرلند، عضو اتحادیه اروپا، اعطا می کند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

فیلم‌های ایرانی بخش مسابقه «بین‌الملل» سینماحقیقت معرفی شدندفیلم‌های ایرانی بخش مسابقه بین‌الملل پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» معرفی شدند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تبعیض و نابرابری در سیستان و بلوچستان به روایت مهیم سرخوش
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »