دیوان دادگستری اروپا تصمیم اتحادیه برای مجازات مجارستان و لهستان را تایید کرد

27/11/1400 08:00:00 ب.ظ

دیوان دادگستری اروپا تصمیم اتحادیه برای مجازات مجارستان و لهستان را تایید کرد جزئیات بیشتر🔽

مجارستان و لهستان این تصمیم دیوان دادگستری اتحادیه اروپا را اقدامی سیاسی علیه حاکمیت ملی کشورهای خود خوانده و تهدید کرده‌اند که اقدامات تلافی‌جویانه‌ای را در مقابل این تصمیم اتخاذ خواهند کرد. #EuropeNews دیوان دادگستری اتحادیه اروپا طی حکمی راه را برای عدم ارائه میلیاردها یورو از کمک‌های مالی این اتحادیه به کشورهای لهستان و مجارستان را هموار کرد.

دیوان دادگستری اروپا، روز چهارشنبه ۱۶ فوریه طی حکمی اعتراضات ورشو و بوداپست علیه تحریم‌های جدید اتحادیه اروپا را که کمک‌های مالی به لهستان و مجارستان را نقض قوانین اروپایی خوانده بود، رد کرد.

این دو کشور اروپایی که رهبرانی پوپولیست دارند به دلیل نقض حقوق بشر و آزادی‌های دموکراتیک با این مجازات از سوی اتحادیه اروپا رو به رو شده بودند. ورشو و بوداپست امیدوار بودند که با اعتراض به این تصمیم در دیوان دادگستری اروپا بتوانند این رای را تغییر دهند.

اورزولا فن در لاین، رئيس کمیسیون اروپا روز چهارشنبه و پس از اعلام نظر دیوان دادگستری اروپا در واکنشی در این خصوص گفت: «نتیجه امروز نشان می‌دهد که ما در مسیر درستی هستیم.» این حکم تاریخی که پیش از انتخابات سراسری ۳ آوریل در مجارستان صادر شده، شرایط دشواری را برای نخست وزیر پوپولیست این کشور، ویکتور اوربان پدید آورده است. آقای اوربان که یک سیاستمدار دست‌راستی به شمار می‌رود از زمان پیروزی قاطع در انتخابات سال ۲۰۱۰ قدرت را در این کشور شرق اروپایی در دست دارد. headtopics.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

سلمان رشدی: نویسنده با قدرت کلماتش می‌تواند بیش از دشمنانش دوام بیاورد

سلمان رشدی، نویسنده بریتانیایی هندی‌الاصل می‌گوید: «نویسندگان می‌توانند از دشمنانشان، بیشتر دوام بیاورند.» ادامه مطلب >>

دیوان دادگستری اروپا تصمیم اتحادیه برای مجازات مجارستان و لهستان را رد کردمجارستان و لهستان این تصمیم دیوان دادگستری اتحادیه اروپا را اقدامی سیاسی علیه حاکمیت ملی کشورهای خود خوانده و تهدید کرده‌اند که اقدامات تلافی‌جویانه‌ای را در مقابل این تصمیم اتخاذ خواهند کرد. EuropeNews

تظاهرات مردم افغانستان در اعتراض به تصمیم بایدن درباره وجوه بلوکه شده این کشورمردم افغانستان در اعترض به تصمیم آمریکا برای توزیع وجوه بلوکه شده بانک مرکزی این کشور بین خانواده‌های قربانیان 11 سپتامبر٬ در کابل تظاهرات کردند. - خبرگزاری آناتولی

تصمیم تاریخی ترودو: در کانادا وضعیت فوق‌العاده اعلام شد | DW | 15.02.2022در پی ادامه اعتراضات مخالفان محدودیت‌های کرونایی و بستن راه‌های ارتباطی مهم کانادا توسط این گروه، جاستین ترودو، نخست‌وزیر کانادا در این کشور وضعیت فوق‌العاده اعلام کرد.

حزب دموکرات کردستان ریبر بارزانی را به‌عنوان نامزد جدید ریاست‌جمهوری عراق معرفی کردپس از حذف هوشیار زیباری، وزیر خارجه سابق عراق از نامزدی ریاست‌جمهوری این کشور، منابع «العربیه»، سه‌شنبه 15 فوریه فاش کردند که حزب دموکرات کردستان پس از

روسیه می‌گوید بخشی از نیروهایش را به پایگاه‌‌ها بازمی‌گرداند؛ واکنش محتاطانه اوکراین🔺روسیه می‌گوید بخشی از نیروهایش را به پایگاه بازمی‌گرداند؛ واکنش محتاطانه اوکراین ▪️تحلیلگران نظامی غربی می‌گویند که برای اطمینان یافتن از میزان هرگونه تنش‌زدایی هنوز خیلی زود است. ⬇️ بیشتر بخوانید:

دکتر رئیسی فرارسیدن روز ملی جمهوری صربستان را تبریک گفترئیس جمهور در پیامی به همتای صربستانی خود ضمن تبریک فرارسیدن روز ملی این کشور تصریح کرد: دو کشور از ظرفیت‌های گسترده‌ای برای همکاری در عرصه‌های دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی برخوردارند. آقاي رئيسي در تمام سفرهاي استاني و چند سفر خارجي دائماً از ظرفيت_گسترده صحبت ميكنن! بد نيست دو سه مثال هم بياورند كه از نظر ايشان اين ظرفيت هاي گسترده چيست و چه تعريفي دارد!!