دیروز جمعیت امام علی، امروز خانه خورشید؛ فردا نوبت کجا‌است؟

12/12/1400 09:59:00 ق.ظ

بنیان‌گذاران خانه_خورشید که در۱۷سال گذشته به بیش از دو هزار و۵۰۰زن آسیب دیده خدمات اولیه ارایه کرده‌اند،اعلام کردند در برابر فشارها و به اجبار تن به تعطیلی این موسسه داده‌اند. درباره این موسسه چه می‌دانیم؟ اطلاع‌_رسانی گزارشی از DehkordiMaryam

با ارایه مهارت‌های اجتماعی و شغلی، بر بهبود زندگی زنانی‌ که اعتیاد را ترک کرده و دارای فرزند بودند، متمرکز شد.

در خانه خورشید چه خبر بود؟ ۱۳۹۷ او بدون اشاره به سازمان یا مسوول خاصی گفته است از آن‌ها خواسته شده بود این آسیب‌دیده‌ها را رها کنند چون بالاخره می‌میرند!

یاسمن خالقیان درباره یکی از زنانی که با کمک خانه خورشید زندگی از سر گرفته بود، می‌گوید: «برای یکی از گزارش‌ها، زنی را دیدم که پیش از آشنایی با خانه خورشید، با باندهای توزیع مواد مخدر کار می‌کرد. او بر سر اختلافات با کارفرماها، یک روز به خانه برگشته و دیده بود دخترش را کشته‌اند. معتاد بود و دو فرزند دیگر هم داشت که بهزیستی بعد از این واقعه، آن‌ها را از او گرفته بود. به کمک خانه خورشید اعتیادش را ترک کرده و به کار در بخش توانمندسازی زنان این مرکز مشغول بود. او موفق شده بود بچه‌هایش را برگرداند. در خانه برایش یک دستگاه میوه خشک‌کن خریده بودند. ساعت‌هایی که در مرکز نبود، در خانه میوه‌ها را خشک و بسته‌بندی می‌کرد. نکته مهم این که مسوولان خانه خورشید فروشگاه‌هایی را پیدا کرده بودند که محصولات تولیدی این زن را بفروشند.»

ادامه مطلب:
ایران وایر »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : حمله پهپادی روسیه به کی‌یف؛ ساکنان آپارتمانی تخریب سکونت‌گاه خود را به نظاره نشسته‌اند

ویدیوها : در این ویدئو گوشه‌ای از حملات موشکی و پهپادی روسیه به اوکراین در بامداد سه‌شنبه ۳۰ مه به تصویر کشیده شده است. ادامه مطلب >>

هشدار آمریکا به اسرائیل در مورد انتقال اموال ثروتمندان روس از راه این کشوربا گسترش تهاجم روسیه به اوکراین و در پی برقراری تحریم‌های مالی علیه روسیه، واشینگتن به اسرائیل هشدار داد مراقب نقل و انتقال اموال الیگارش‌های ‌‌‌‌روس-اسرائیلی از راه اسرائیل باشد.

صدر اعظم آلمان: توافق در وین نباید بیش از این به تعویق بیفتددر حای که مذاکرات در وین به نقاط کلیدی و اساسی رسیده و نیازمند اراده واقعی طرف غربی برای حل و فصل آنهاست، صدراعظم آلمان در سفر به فلسطین اشغالی بر اهمیت دست‌یابی به توافق در این مذاکرات در اسرع وقت، تاکید کرد.

خودداری از اعطای مرخصی استعلاجی به سپیده قلیان؛ «می‌خواهند از او انتقام بگیرند»شماری از فعالان سیاسی از «محرومیت عمدی» سپیده قلیان از مرخصی استعلاجی با وجود «علائم حاد کرونا و مشکلات شدید گوارشی ناشی از اعتصاب غذا» خبر می‌دهند.

نیویورک تایمز: چین از روسیه خواسته بود حمله را تا بعد از المپیک به تعویق بیاندازدنیویورک تایمز: *چین از روسیه خواسته بود حمله را تا بعد از المپیک به تعویق بیاندازد *مقامات ارشد چینی قبل از شروع عملیات هفته گذشته تا حدودی از اهداف روسیه برای حمله به اوکراین آگاهی داشتند

ستایش نسرین ستوده از مقاومت در اوکراین: این جنگ نبردی بین دمکراسی و دیکتاتوری استنسرین ستوده، فعال حقوق بشر، با انتشار نامه‌ای از زندان آن‌چه را که در اوکراین می‌گذرد، «نبردی بین دمکراسی و دیکتاتوری» دانست. رهبر واقعی کشور شمایی خانم ستوده نه این آخوندک بیسواد ایران فروش نوکر پوتین حالا خدا کنه با این جنگ پسته گرون نشه و ایشان دچار سو تغذیه نشوند. ما نگرانی چون ایشان از ذخایر دموکراسی هستند. 😂😂😂 رستاخیز_ملی_با_پهلوی بله درسته نبرد با دیکتاتوری غرب که با تحمیل انقلاب رنگی دموکراسی پوشالی در اوکراین ایجاد نمود .

وزارت خارجه: ایرانیان باقی مانده در اوکراین به سرعت این کشور را ترک کنندوزارت خارجه: ایرانیان باقی مانده در اوکراین به سرعت این کشور را ترک کنند روابط عمومی وزارت خارجه از هموطنان ایرانی که کماکان در شهرها و روستاهای اوکراین حضور دارند خواسته است بسرعت این کشور را از مرزهای رومانی، مولداوی ،مجارستان، اسلواکی و لهستان ترک کنند