دیدگاه | ایران تا به سلاح هسته‌ای دست نیابد باز نمی‌ایستد

04/08/1400 07:29:00 ق.ظ

نویسندگان این مقاله با اشاره به امید غالب در جامعه اطلاعاتی واشنگتن مبنی بر عدم تمایل حکومت ایران برای دستیابی به سلاح هسته‌ای به دلیل فتوای علی خامنه‌ای علیه ساخت آن، می‌گویند این امیدواری‌ها «متوهمانه» هستند.

هسته‌ای, علی_خامنه‌ای

🔺 نویسندگان این مقاله با اشاره به امید غالب در جامعه اطلاعاتی واشنگتن مبنی بر عدم تمایل حکومت ایران برای دستیابی به سلاح هسته‌ای به دلیل فتوای علی_خامنه‌ای علیه ساخت آن، می‌گویند این امیدواری‌ها «متوهمانه» هستند. ⬇ بیشتر بخوانید:

نویسندگان این مقاله با اشاره به امید غالب در جامعه اطلاعاتی واشنگتن مبنی بر عدم تمایل حکومت ایران برای دستیابی به سلاح هسته‌ای به دلیل فتوای علی خامنه‌ای علیه ساخت آن، می‌گویند این امیدواری‌ها «متوهمانه» هستند.

چاپرئول مارک گرکت، پژوهشگر ارشد در بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها، و ری تکیه، پژوهشگر ارشد در شورای روابط خارجی، درمقاله‌ایبرای وال‌استریت جورنال چنین استدلال می‌کنند که دولت جمهوری اسلامی ایران در نهایت به بمب هسته‌ای دست خواهد یافت و ایالات متحده باید از هم‌اکنون در پی ایجاد یک اجماع بین‌المللی با همکاری اروپایی‌ها و به‌ویژه فرانسه علیه تجارت با تهران باشد.

این دو پژوهشگر در ابتدای مقاله خود با اشاره به امید غالب در جامعه اطلاعاتی واشنگتن مبنی بر عدم تمایل حکومت ایران برای دستیابی به سلاح هسته‌ای به دلیل فتوای علی خامنه‌ای علیه ساخت آن، می‌گویند این امیدواری‌ها «متوهمانه» هستند.به گفته آنها، هدف «رژیم ایدئولوژیک» ایران و علی خامنه‌ای از صرف میلیاردها دلار و تحمل امواجی از تحریم‌ها و ناآرامی‌های اجتماعی این نیست که فقط به ساختن سلاح هسته‌ای نزدیک شوند. بلکه آنها به محض این‌که بتوانند بمب را خواهند ساخت و سپس به توجیه آن خواهند پرداخت.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

عجب مردم ساده دلی😂🤣😅، اعتماد به فتوای خامنه ای؟ فتوای حرام کردن واکسن آمریکایی و انگلیسی رو کجای دلتون میزارید؟

آمریکا: با ابزارهایی غیر از دیپلماسی مانع از دست‌یابی ایران به سلاح هسته‌ای می‌شویمرابرت مالی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران تاکید کرد که واشینگتن ابزار دیگری غیر از دیپلماسی را برای ممانعت از دست‌یابی ایران به سلاح هسته‌ای به‌کار

هشدار پزشکی قانونی ایران: مسمومیت‌های منجر به مرگ در کشور رو به افزایش است🔺 کارشناسان اجتماعی عواملی مانند بیکاری، ناامیدی نسبت به آینده، قوانین محدودکننده و ممنوعیت‌های شدید علیه جوانان به‌ویژه دختران، و کمبود امکانات تفریحی را از جمله علل خودکشی جوانان در ایران ارزیابی می‌کنند. ⬇ بیشتر بخوانید: نع به نظر من بزرگترین علتش رسانه هایی هستم که صبح کله سحر از علل خودکشی در یک کشور خبر میدن علل مرگ و میر تو آمریکا چیه؟ بیماران روانی که در یک سیستم روانی هستن و میتونن اسلحه گرم مثل آدامس خریداری کنن و با خود در محل کارشون ببرن و 'رامبو بازی' در آورند مشکلات امروز نتیجه اشتباهات گذشته است. جلوی ضرر را هر وقت بگیری منفعته. داری چرپرت تحویل می دهی کدام ممنوعیت من روز اوال آبان در تجارت انزلی بودم خانمها ودخترها هرطوری دلشان خواسته لباس وپوشیش دادشتن همه ازشهرهای مختلف ایران آمده بودن

روسیه در واکنش به اظهارات امیرعبداللهیان: «به زودی» به چه معناست؟میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین، در واکنش به وعده دوباره حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران مبنی بر «به زودی» از

ایران و اتحادیه اروپا این هفته در بروکسل برای از سرگیری مذاکرات اتمی گفت‌گو می‌کنندمقامات ایران و اتحادیه اروپا گفتند که مذاکره‌کننده ارشد این اتحادیه این هفته به منظور گفت‌وگو درباره از سرگیری مذاکرات برای احیای توافق هسته‌ای 2015 موسوم باشه، به سعودی چه ربطی داره... گاو_شیرده

هشدار شورای عالی سلامت بلژیک نسبت به احتمال وقوع فجایع هسته‌ای در نیروگاه‌های اتمی این کشورشورای عالی سلامت بلژیک با انتشار یک بیانیه اعلام کرد که انرژی هسته ای نمی تواند هیچکدام از اصول زیست‌ محیطی و اخلاقی و بهداشتی شهروندان این کشور را پاسخ بدهد و از دولت و پارلمان خواست به کار نیروگاه های هسته‌ای این کشور پایان بدهند. War, oppression, corruption, all the worst of humanity is at display today. We are living during the times that are described in Hadiths about the End of Times. It's time to find Imam Al-Mahdi. Some people have already found him.

اردوغان: کسی که به استقلال کشور ما احترام نگذارد نمی‌تواند در این کشور زندگی کنداردوغان: کسی که به استقلال کشور ما و حساسیت های ملت ما احترام نگذارد، بدون توجه به عنوانش نمی‌تواند در این کشور زندگی کند اردوغان: کسانی که مهربانی ترکیه را ضعف قلمداد می‌کنند، تا زمانی که به اشتباهشان اعتراف نکنند، پاسخ شایسته را دریافت خواهند کرد قابل توجه فارس زبانان ایران که تو ترکیه زندگی میکنن

اشتراک چاپ رئول مارک گرکت، پژوهشگر ارشد در بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها، و ری تکیه، پژوهشگر ارشد در شورای روابط خارجی، در مقاله‌ای برای وال‌استریت جورنال چنین استدلال می‌کنند که دولت جمهوری اسلامی ایران در نهایت به بمب هسته‌ای دست خواهد یافت و ایالات متحده باید از هم‌اکنون در پی ایجاد یک اجماع بین‌المللی با همکاری اروپایی‌ها و به‌ویژه فرانسه علیه تجارت با تهران باشد.خواهد گرفت.اشتراک چاپ پزشکی قانونی ایران می‌گوید مسمومیت‌های منجر به مرگ بر اثر مسمومیت با گاز یا مصرف قرص برنج، و سیانور در حال افزایش است و تنها در پنج ماهه نخست سال جاری ۹۷۲ شهروند جان خود را از دست داده‌اند که نشانگر افزایش حدود پنج درصدی نسبت به بازه زمانی سال قبل است.October 23, 2021 این دومین بار است که نماینده روسیه در هفته‌های اخیر از موضع ایران در مورد تاریخ بازگشت به مذاکرات ابراز نارضایتی می‌کند.

این دو پژوهشگر در ابتدای مقاله خود با اشاره به امید غالب در جامعه اطلاعاتی واشنگتن مبنی بر عدم تمایل حکومت ایران برای دستیابی به سلاح هسته‌ای به دلیل فتوای علی خامنه‌ای علیه ساخت آن، می‌گویند این امیدواری‌ها «متوهمانه» هستند. به گفته آنها، هدف «رژیم ایدئولوژیک» ایران و علی خامنه‌ای از صرف میلیاردها دلار و تحمل امواجی از تحریم‌ها و ناآرامی‌های اجتماعی این نیست که فقط به ساختن سلاح هسته‌ای نزدیک شوند. Advertisement او همچنین گفت که واشینگتن ابزارهای دیگری غیر از دیپلماسی را برای جلوگیری از دست‌یابی ایران به سلاح هسته‌ای استفاده خواهد کرد. بلکه آنها به محض این‌که بتوانند بمب را خواهند ساخت و سپس به توجیه آن خواهند پرداخت. به تازگی روزنامه اعتماد نیز به نقل از یک منبع آگاه در پزشکی قانونی ایران گزارش کرد: «در هشت ماهه نخست سال گذشته، در مجموع ۳۶۰۰ نفر بر اثر خودکشی جان خود را از دست دادند که بیانگر افزایش ۴ درصدی نسبت به سال مشابه بوده است. آنها در ادامه می‌گویند پاکسازی چهره‌های اصلاح‌طلب همچون محمد خاتمی و کنار گذاشتن عمل‌گرایانی همانند حسن روحانی و حتی علی لاریجانی و در عوض به قدرت رساندن ابراهیم رئیسی چهره «بی‌رحم، جزمی، و بی‌تفاوت نسبت به حساسیت‌های غربی‌ها»، خواص جدید دولت ایران را نمایان می‌سازد. نماینده ویژه آمریکا در امور ایران ضمن ابراز «عدم مخالفت با گفت‌وگوهای میان تهران و اروپایی‌ها در بروکسل«، در عین حال تاکید کرد که «این گفت‌وگوها نباید به ضرر مذاکرات وین میان ایران و گروه 1+4 تمام شود. به عقیده این دو پژوهشگر، «هنجارهای عدم اشاعه [سلاح‌های هسته‌ای] و کنوانسیون‌های بین‌المللی از دید [جمهوری اسلامی] بی‌معنی هستند. مذاکرات هسته‌ای ایران با قدرت‌های جهانی که 6 آوریل گذشته در وین برای احیای توافق هسته‌ای آغاز شده بود پس از انجام شش دور در ژوئن گذشته با پیروزی ابراهیم رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری ایران بدون احراز نتیجه‌ای ملموس متوقف شد و زمانی هم برای از سرگیری دور هفتم آن تعیین اعلام نشده است.

» آنها با اشاره به استفاده تهران از نیروهای نیابتی و شبه‌نظامیان برای اعمال نفوذ در سراسر خاورمیانه می‌گویند ایجاد ارتش‌ها و نیروهای هوایی هزینه‌های گزاف لازم دارد، اتکا به نیروهای نیابتی برای مقابله با دشمنانی همچون اسرائیل و دولت‌های عرب خلیج فارس امری پرمخاطره است، و «هژمونی ارزان تنها توسط بمب اتمی حاصل می‌شود.. به گزارش سازمان جهانی بهداشت سالانه بیش از ۷۰۳ هزار نفر بر اثر خودکشی جان خود را از دست می‌دهند و خودکشی چهارمین عامل مرگ جوانان ۱۵ تا ۲۹ سال است.» به باور آنها، دیگر «مانع معناداری» در برابر جاه‌طلبی‌های هسته‌ای تهران وجود ندارد و دولت پرزیدنت بایدن «بیش از حد قابل پیش‌بینی و بیمناک» است. به گفته آنها، به‌رغم آسیب‌رساندن تحریم‌ها به اقتصاد ایران، عطش حکومت برای دستیابی به سلاح هسته‌ای برطرف نشده است، زیرا ارزیابی‌های انقلابی‌ها، بر خلاف بانکداران، بر اساس هزینه و فایده نیست. این دو پژوهشگر با ابراز تردید نسبت به کارساز بودن حمله نظامی احتمالی اسرائیل و خرابکاری‌ها و ترورهای انجام‌شده چهره‌های درگیر در برنامه هسته‌ای ایران توسط اسرائیل، می‌گویند که «پیشرفت‌های تهران در زمینه توسعه سانتریفیوژها به زودی پیشگیری را غیرممکن می‌سازند. به گزارش سازمان جهانی بهداشت گروه‌های آسیب‌پذیر جامعه از جمله پناهجویان و مهاجران، بومیان منطقه، همجنسگرایان و زندانیان بیشتر از سایر اقشار دست به خودکشی می‌زنند.» آنها در پایان مقاله خود با اشاره به ضرورت آمادگی واشنگتن برای ایجاد یک اجماع بین‌المللی جهت اعمال تحریم علیه تجارت با ایران و قانونگذاری توسط کنگره برای محدود کردن دسترسی به بازار آمریکا برای کسانی که با ایران داد‌و‌ستد می‌‌کنند، می‌گویند: «اگر اقدامی انجام نشود، واقع‌گرایی و شکست‌گرایی .

.. بنا به پژوهش این سازمان، خودکشی قابل‌پیشگیری است و در پیش گرفتن برخی تدابیر می‌تواند از آن جلوگیری کند. می‌توانند به طریق سرنوشت‌سازی به نفع رژیم [ایران] عمل کنند.» * برگردان فارسی این مطلب تنها به منظور آگاهی‌رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست. مطالب مرتبط . در پایان، سازمان بهداشت جهانی خودکشی را یک اولویت بهداشت عمومی دانسته است.