دیدگاه: درباره قصاص گفت‌و‌گو با رضا حاجی‌حسینی

10/06/1399 08:10:00 ب.ظ

در دیدگاه بشنوید: درباره قصاص گفت‌و‌گو با رضا_حاجی‌حسینی 🎧نسخه کامل پادکست را از اینجا گوش کنید:

گزارش ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران نشان می‌دهد در روزهای پایانی مرداد سال جاری، پسری که سال ۱۳۹۰ برادرش را به قتل رسانده بود، ۹ سال بعد به دست پدرش قصاص شده است. هرانا نوشت: «ولی دم چهار

Your current browser isn't compatible with SoundCloud..ایران تهیه و منتشر کرده است. گزارش زیر به بررسی آن‌چه در تحقیق مرکز پژوهش‌های مجلس آمده است، می‌پردازد..سال تحصیلی جدید در مدارس ترکیه از امروز به روش آموزش از راه دور آغاز شد..به گزارش خبرنگار ایلنا، نشست خبری مجازی «محسن حاجی میرزایی» وزیر آموزش و پرورش ظهر امروز در وزارت آموزش و پرورش برگزار شد..

Please download one of our supported browsers...مرکز پژوهش‌های مجلس در گزارشی که اواخر تیر ماه امسال منتشر شده است، به بررسی چالش‌های آموزش زبان عربی در ایران پرداخته است؛ زبانی که مطابق اصل شانزدهم قانون اساسی تدریس آن پس از پایان دوره ابتدایی، تا پایان دوره متوسطه، در همه پایه‌ها الزامی است، اما اغلب افراد پس از فارغ‌التحصیلی به این زبان تسلط ندارند. مرکز پژوهش‌ها در گزارش خود نیز به این موضوع پرداخته است: «با وجود این که دانش‌آموزان به مدت شش یا هفت سال زبان عربی را فرا می‌گیرند، کمتر فارغ‌ا‌لتحصیل دبیرستانی می‌تواند با اکتفا به اندوخته‌هایش در مدرسه، قادر به فهم مضامین قرآن یا احادیث باشد.».

ادامه مطلب:
ايران اينترنشنال »
Loading news...
Failed to load news.

نسل‌های جدید به آشنایی بیشتر با امام بزرگوار نیازمندند/امام را نمی‌شود تحریف کرد

رهبر انقلاب تاکید کردند: همه ما نیازمندیم با ابعاد شخصیت چندبعدی و باعظمت حضرت امام خمینی بیشتر آشنا شویم. ادامه مطلب >>

۷ سال آموزش در مدرسه؛ چرا فارغ‌التحصیلان به زبان عربی مسلط نیستند؟

آغاز سال تحصیلی جدید در ترکیه به روش آموزش از راه دورسال تحصیلی جدید در مدارس ترکیه از امروز به روش آموزش از راه دور آغاز شد. - خبرگزاری آناتولی

تاکید بر آموزش حضوری در سال تحصیلی جدید/ گروه‌بندی دانش‌آموزان در مدارس پرتراکموزیر آموزش و پرورش گفت: امسال ایران باید سراسر مدرسه شود، حتی همه خانه‌های ما باید تبدیل به مدرسه شوند.

تصمیم مرکل به بازکردن مرزهای آلمان به روی پناهجویان؛ پنج سال بعد - BBC News فارسیپنج سال پیش آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان درهای آلمان بروی صدها هزار پناهجو باز کرد.

«کشتار شارلی ابدو»؛ چهارده متهم بعد از ۵ سال در پاریس محاکمه می‌شوندقاضی پرونده اجازه فیلمبرداری از جلسه دادگاه برای «ثبت در تاریخ» را داده است.

مشاهده ۲۱ فرد یوزپلنگ در سمنان از ابتدای سال/۱۳ یوز شناسنامه‌دار شدندحدود چهار سال گذشته تخمین زده شد که کمتر از ۴۰ فرد یوزپلنگ در ایران وجود دارد. این یوزها آخرین بازمانده‌های گونه یوزپلنگ آسیایی بودند که به شدت در معرض خطر انقراض‌اند. اکنون تعداد دقیقی از یوزها و نوسانات جمعیتی آن‌ها در دسترس نیست اما مدیرکل حفاظت محیط زیست سمنان می‌گوید که از ابتدای سال تاکنون در این استان - به عنوان زادآورترین زیستگاه یوز - ۲۱ فرد یوزپلنگ مشاهده شده که برای ۱۳ فرد از آن‌ها شناسنامه تهیه شده است.