دیدگاه | ترامپیسم در سیاست خارجی آمریکا ادامه خواهد داشت

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 42 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

♦️ دیدگاه | ترامپیسم در سیاست خارجی آمریکا ادامه خواهد داشت مایکل برندن دوئرتی، نویسنده ارشد در «نشنال ریویو آنلاین»، در یادداشتی نوشت: آمریکایی‌ها از مداخلات نظامی، سیاست هایی که موجب قدرتمند شدن چین شده و دکترین‌های پس از «جنگ سرد» خسته شده‌اند.

مایکل برندن دوئرتی، نویسنده ارشد در «نشنال ریویو آنلاین»، در یادداشتی در نشنال ریویو نوشته است آمریکایی‌ها از مداخلات نظامی ایالات متحده، سیاست هایی که موجب قدرتمند شدن چین شده و دکترین‌های پس از «جنگ سرد» خسته شده‌اند.سیاست خارجی ترامپی ناشی از سیاست خارجی است که در عراق و افغانستان اجرا شد. حملات تروریستی یازدهم سپتامبر موجب تهییج احساسات «جکسونی» به نفع جنگ شد. اما واقعیت جنگ کاری کرد که آن احساسات پر شور به نفرت از ژاندارمی جهان بدل شد.

چین بسیاری از سرکوب ها را برای ضعف های داخلی انجام می دهد. روزی که ما دیگر از چین به عنوان یک قدرت بزرگ در حال ظهور صحبت نکنیم ممکن است زودتر از آن که فکر می کنیم سر برسد.با فرو نشستن هر چه بیشتر «جنگ سرد» در خاطره جمعی ما، منطق تاسیس بعضی از نهادهای شکل گرفته در فشارهای آن مناقشه هم به فراموشی سپرده می شود. انتقادات ترامپ از ناتو اغلب مشابه نفرت اروپایی ها از غرور رهبری آمریکایی است.

اگر در سیاست خارجی ترامپی چیزی وجود داشت، صرفا به پرسش گرفتن ارزش دکترین ها، نهادها، و کنوانسیون هایی است که محصول «جنگ سرد» و شرایط پس از جنگ سرد بود. تصور می کنم حتی سیاستمداران جمهوریخواه متعارف وقتی با شگفتی های رویدادهای جهان روبرو شوند بیش از پیش این قطعیت ها را کنار بگذارند. * برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

نهضت ترامپ تازه سروع شده و دوباره با قدرت بر خواهد گشت

за 10-ти летия я не разу не видел Иранских Талантов ни в Молдове ни в соседних странах, а они есть ? или вы их прячите или им дорогу переходите или скрываете - где ответ кроется ?

ولا ما تنها زمانی که دیدیم چین قدرتمند شد تو چهار سال ترامپ بود هرچی تحریم کرد بیشتر قدرت گرفت چون بیشتر با روسیه رفیق شد بعد طرفدارای اسکلش میگن صد چین بود

👍

این یعنی ماغلط میکنیم به ایران حملا نظامی بکنیم. آمریکای ورشکسته.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها