دیدگاه | اوپک، بایدن و بهای بنزین

16/04/1400 10:24:00 ب.ظ

🔺دیدگاه | اوپک، بایدن و بهای بنزین ▪️از متن: روزنامه وال استریت جورنال در یک سرمقاله، دو پاره سیاست انرژی رئیس جمهوری آمریکا را با هم ناسازگار می‌داند و نتیجه آن را کاهش تولید نفت و گاز در آمریکا و بالا رفتن تولید اوپک توصیف می‌کند. ⬇️بیشتر بخوانید:

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. ، دو پاره سیاست انرژی رئیس جمهوری آمریکا را با هم ناسازگار می‌داند و نتیجه آن را کاهش تولید نفت و گاز در آمریکا و بالا رفتن تولید اوپک توصیف می‌کند.

نویسنده سرمقاله توضیح می‌دهد که هدف آقای بایدن این است که برای مبارزه با گرمایش زمین، عرضه جهانی سوخت‌های فسیلی را پائین بیاورد، اما از سوی دیگر، چون مایل نیست بنزین در آمریکا، در دوره زمامداری او گران‌تر شود، به اوپک اصرار می‌کند بر تولید خود بیافزاید.

روز سه‌شنبه ۱۵ تیرماه (۶ ژوئیه) بهای نفت به بالاترین سطح خود در شش سال اخیر رسید، چون روسیه و اعضای اوپک بر سر افزایش سهمیه‌های تولید،‌ به توافق نرسیدند. بهار گذشته، که بهای نفت در اثر قرنطینه و محدودیت‌های کرونائی اقتصادها، به بشکه‌ای ۲۰ دلار فروافتاده بود، اوپک سهمیه‌های تولید اعضا را پائین آورد و جنگ بر سر قیمت نفت میان اوپک و روسیه آغاز شد. اما در حال حاضر، مصرف نفت آمریکا به سطح ۲۰۱۹ بازگشته و اوپک برآورد می‌کند که سطح تقاضا در کشورهای صنعتی، امسال معادل ۲.۷ میلیون بشکه در روز افزایش پیدا خواهد کرد. نتیجه این است که قیمت نفت در سال جاری میلادی با حدود ۴۵٪ افزایش، به بشکه‌ای ۷۴ دلار رسیده و طبیعی است که کشورهای تولیدکننده بخواهند برای کمک به دولت‌‌های خود، سطح تولید را بالا ببرند.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.