دیدگاه | یادداشت جف کافمن: نلسون ماندلای ایران دوباره در زندان است، بایدن باید برای آزادی او فشار بیاورد

10/11/1399 05:31:00 ب.ظ

🔺دیدگاه | یادداشت جف کافمن: نلسون ماندلای ایران دوباره در زندان است، بایدن باید برای آزادی او فشار بیاورد نسرین_ستوده یک روز پیش از مراسم تحلیف ریاست جمهوری جو بایدن و معاونت ریاست جمهوری کامالا هریس به زندان بازگردانده شد

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. از دولت بایدن خواسته است آزادی نسرین ستوده و صدها زندانی سیاسی دیگر را در دستور کار تعامل با ایران قرار دهد.

کافمن می‌گوید نسرین ستوده، وکیل و فعال حقوق بشر، که اغلب از او به عنوان «نلسون ماندلای ایران» یاد می شود، دوباره از عزیزان خود دور شده و به بندهای شلوغ زندان بازگردانده شده است. ستوده که تابستان سال ۲۰۱۸ در جریان دفاع از زنان معترض به حجاب اجباری بازداشت شده بود، این ماه برای مدت کوتاهی مرخصی درمانی گرفته بود؛ اما این مرخصی به ناگاه در روز ۱۹ ژانویه لغو شد. همان روز حکومت حساب‌های بانکی خانواده اش را مسدود کرد. رضا خندان، همسر نسرین، عصر آن روز، به همراه دخترش مهراوه و پسرش نیما، او را به زندان قرچک برگرداند.

رژیم‌های سرکوبگر از بی رحمی فردی برای مجازات مخالفان‌شان استفاده می کنند. من [کافمن] این افتخار را داشتم که در جریان کارگردانی و تولید مستندی درباره زندگی نسرین در سال ۲۰۱۶ او و خانواده اش را بشناسم. نسرین ۵۷ سال پیش در خانواده ای محافظه کار به دنیا آمد. او به عنوان یک وکیل با دفاع مداوم از اقلیت های مذهبی، کودکان، روزنامه نگاران، هنرمندان، زنان، تظاهر کنندگان صلح جو و افراد محکوم به اعدام خود را در خطر انداخت.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.

نسل‌های جدید به آشنایی بیشتر با امام بزرگوار نیازمندند/امام را نمی‌شود تحریف کرد

رهبر انقلاب تاکید کردند: همه ما نیازمندیم با ابعاد شخصیت چندبعدی و باعظمت حضرت امام خمینی بیشتر آشنا شویم. ادامه مطلب >>

ما برای آزادی ایران احتیاحی به نلسون‌ماندلای ورژن ایرانی نیاز نداریم چونکه‌ خودمون خانواده سلطنت را داریم ‌و با اتکا و حمایت خانواده سلطنت می تونیم کشورمون را پس بگیریم. از دموکراتهای بیشرف بعیده برای زندان سیاسی کاری بکنند تو اعتراضات قبلی که هزاران معترض بی گناه به خاک و خون کشیده شدن مگه جیکشون در اومد.

شما ک دستتون تو کاره از سیمپسونا بپرسین کارت ملی ما کی میاد؟ خب به جهنم،نسرین ستوده خر کی بوده به جهنم نسرین ستوده چه خبره برای انتخابات ۱۴۰۰ خانم ستوده نامزد شود همه به او رای میدهیم چون مردم به منتخبین ۱۴۰۰ در سال آینده اطمینان ندارند اگر رد صلاحیت هم شوند رای خواهیم داد. ما نلسون ماندلا نمی‌خواهیم. ایران رضا شاه یا شمشیر نادر میخواد.

واقعا آزادگی از ستوده باید آموخت هروقت عکس این ملخ مصری میبینم تا سه روز اسهال میشم نمیدونم چرا یه زباله کوتوله سیاسی وطن فروش به چه جرمی در زندان است؟ و چرا او تنها چند نفر دیگر در رسانه ها جای دارند؟ با عکس ها و رنگ های مختلف؟ چرا بلوچها یک به یک به دار آویخته میشوند و بعد از اعدام متوجه مرگشان میشویم؟ اما سرما خوردگی اینها در بوق کرناست؟

این نلسون ماندلای ایرانه؟😄😄😄😄 این ته تهش از نوچه های چارلز منسون ایران باشه 😂 از همین تریبون اعلام میکنم خمینی_زنانه هرگز پیروز نخواهد شد هر چقدر که رسانه های آمریکا پرموتش کنن اسم خودتونو گذاشتید مرد کدومتون حاضرید یک دهم زندانی ایشون رو بکشید،بعد بهتون لقب نلسون ماندلا رو بدن؟ تخم میخواد قد یه پیک نیک،که بعید میدونم شما داشته باشید!!!

آخ... نلسون مونگلای ایران... اینکه زندانی شده و تحت فشار هست وظیفه هر انسان آزادیخواه است که صدای او به همه جا برسه و برای آزادی او اقدام کنه. ولی لقب نلسون ماندلای ایران.... فکر میکنم باید سر کلمات دقت کرد!😐