دیده‌بان حقوق بشر: بهره‌جویی اوربان از کرونا برای استبداد در مجارستان

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 61 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 28%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

دیده‌بان حقوق بشر: اوربان از ویروس کرونا برای قبضه قدرت مطلق در مجارستان استفاده می‌کند بیشتر بخوانید🔽

دیده‌بان حقوق بشر، ویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستان را به سوء استفاده از شیوع ویروس کرونا برای زیر پا گذاشتن اصول دموکراسی و حاکمیت قانون متهم کرد.

این نهاد غیردولتی روز سه‌شنبه ۲۳ مارس با صدور بیانیه‌ای ضمن هشدار به احتمال تصویب لایحه برقراری وضعیت فوق‌العاده در مجارستان اعلام کرد: «این قانون در صورت تصویب، به دولت مجارستان امکان تعلیق بخشی از قوانین و وضع مقررات دیگر را تنها با آئین‌نامه‌های دولتی می‌دهد. این لایحه، با کنار زدن پارلمان، به دولت ویکتور اوربان امکان اعمال خودسرانه و بدون حد و حصر قدرت را در دوره ویژه می‌دهد.»

پارلمان مجارستان دو هفته پیش برقراری وضعیت فوق‌العاده در مجارستان را برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا تصویب کرد. در صورت تصویب لایحه اختیارات ویژه دولت، تنها دو سوم پارلمان امکان الغای وضعیت فوق‌العاده را دارند: دو سوم پارلمان مجارستان در اختیار حزب فیدس، جریان سیاسی تحت زعامت ویکتور اوربان قرار دارد. دیده‌بان حقوق بشر می‌گوید با توجه به ممنوعیت برگزاری هرگونه انتخاباتی در دوره فوق‌العاده، حزب فیدس و رهبر آن، عملا می‌توانند قدرت را تا هر وقت که مایل باشند در اختیار بگیرند.

بسیاری از دولت‌های عضو اتحادیه اروپا برای مقابله با شیوع ویروس کرونا وضعیت ویژه اعلام و تردد شهروندان را به شدت محدود کرده اند. با این حال، بسیاری از سازمان‌ها و نهادهای اروپایی و بین‌المللی، باتوجه به سابقه نه‌چندان درخشان دولت ویکتور اوربان،‌ نسبت به تحدید حقوق و آزادی‌ها در این کشور اروپای شرقی نگران هستند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

لزوم 'جراحی‌ عمیق در ساختارهای موازی' در ایران بعد از کرونا | DW | 23.03.2020چند نماینده مجلس ایران گفته‌اند با ادامه موازی‌کاری نهادهای بالادستی در وظایف قوه مقننه، مجلس از راس امور به قعر امور سقوط کرده است. آنها معتقدند بعد از کرونا باید ضمن جراحی‌های‌ عمیق به ساختارهای موازی هم پایان داد. باید همین الان انجام بشه!با این وضع اصلا بعد کرونائی در کار نیست! نخیر‼️ بعد از کرونا همتون 👞
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

در اعتراض به تعطیلی مساجد: مفتی مصری خواستار برپایی نماز جماعت در خیابان شدجنبش سلفی در اعتراض به تعطیلی مساجد توسط وزارت اوقاف، به دلیل شیوع کرونا، مردم را به برپایی نماز این هم بیشعور مصریه اینم یک نادان دیگه دریای خریت ساحل ندارد!
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

مسعود مردانی در گفت‌وگو با آناتولی: شدت کرونا در ایران از چین فوق‌العاده بیشتر استدکتر مسعود مردانی، عضو کمیته کشوری کرونا در گفت‌وگو با «آناتولی» ضمن ارزیابی وضعیت ایران از حیث شیوع کرونا تصریح کرد شدت کرونا در این کشور حتی از چین هم فوق‌العاده بیشتر است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

هنوز به نقطه پیک کرونا در تهران نرسیده‌ایم / دستورالعمل‌ها در فاز دوم سفرها سختگیرانه‌تر شودفرمانده عملیات مدیریت کرونا در کلانشهر تهران، با اشاره به اینکه هنوز در تهران به نقطه پیک بیماری کرونا نرسیده‌ایم، تاکید کرد: همکاری و مشارکت مردم و پیگیری اقدامات کنترلی و سخت‌گیری‌های بیشتر برای جلوگیری از شیوع این بیماری در استان تهران ضروری است. خوبه دیگه مگه نظام ج ا تروریستی این رو نمی خواست .COVIDー19 به غير از آيه يأس خوندن و ناله كردن كار ديگه هم بلدي آقاي دكتر زالي؟فقط بلدي هر روز بياي بگي اوضاع داره بدتر ميشه پس چيكار ميكنيد شماها منظورش چیه یعنی از دوازده میلیون شش میلیون بگیرن.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

شیوع کرونا در جهان؛ شمار مبتلایان در اروپا به ۲۰۰ هزار نفر رسیدتدابیر سخت‌گیرانه در دیگر نقاط جهان در حالی به تدریج در حال فراگیر شدن است که بر اساس گزارش‌ رسانه‌های بین المللی بیش از یک میلیارد نفر، به عبارتی از هر هفت شهروند جهانی یک نفر به قرار گرفتن در قرنطینه فراخوانده شده است. خدا را شکر سارقین نایس اروپایی نتونستن اینها را بدزدن و سالم به مقصد رسیدن از ایران بدوش ببر بده به ایتالیا کار پسندیده را هیچ ملتی فراموش نمی‌کند
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ویروس هانتا چیست؟ ثبت نخستین مورد مرگ در چین در بحبوحه بحران کروناطبق گزارش‌های علمی مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا اعضای گروه پاتوژن‌های ویروس هانتا اغلب از طریق جوندگان منتقل می‌شود. مثل اینکه چین یکی از صادراتش ویروس است چین تا نسل بشر رو منقرض نکنه بیخیال نمیشه یکی نیست بهشون بگه پفیوزها بیشرفها آدم هر جک و جونوری رو نمیخوره اونم زنده زنده بروسلی به کمرتون بزنه به حق آقا سائو سائو چین نمود بابا
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »