دیده‌بان حقوق بشر سوریه: ترکیه مواضع شبه‌نظامیان کرد را بمباران کرد

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 38 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 59%

بنا به اعلام گروه دیده بان حقوق بشر سوریه یک جنگنده نیروی هوایی ترکیه به مواضع شبه نظامیان کرد در روستای صیدا در نزدیکی عین عیسی حمله کرد.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

گروه دیده بان حقوق بشر سوریه می گوید نیروی هوایی ترکیه شنبه شب منطقه ای در شمال سوریه را برای اولین بار طی ۱۷ ماه گذشته بمباران کرد.

بنا به اعلام گروه دیده بان حقوق بشر سوریه که درگیری های این کشور را رصد می کند یک جنگنده نیروی هوایی ترکیه به مواضع شبه نظامیان کرد در روستای صیدا در نزدیکی عین عیسی حمله کرد. این حمله اولین بمباران مواضع شبه نظامیان کرد در شمال سوریه از سوی ارتش ترکیه از زمان حمله نظامی آنکارا به شمال شرقی سوریه در پائیز سال ۲۰۱۹ محسوب می شود. ترکیه آن عملیات را که در جریان آن بیش از ۳۰۰ هزار نفر مجبور به ترک محل سکونت خود شدند «چشمه صلح» نامگذاری کرده بود.آنکارا به دنبال دو توافق آتش بس که با میانجیگری آمریکا و روسیه به دست آمد در عمل کنترل یک نوار مرزی ۱۲۰ کیلومتری با عمق حدود ۳۰ کیلومتر در شمال سوریه را به دست گرفت.

منطقه عین عیسی در شمال سوریه که بخشی از استان رقه محسوب می شود پیش از آغاز جنگ داخلی سوریه حدود ۴۰ هزار نفر جمعیت داشت.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

مگه خر پریده به مادرت ترکیه کوردا مگه مادرتو گاییدن بی ناموص

با بمباران نمیشه یک ملت رو نابود کرد آزموده را آزمودن. خطاست سرنوشت صدام در انتظار اردوغان قاتل

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ترکیه ده‌ها سیاستمدار اپوزیسیون و یک فعال حقوق بشر را بازداشت کرد | DW | 19.03.2021نیروهای امنیتی ترکیه ده‌ها تن از اعضای حزب دموکراتیک خلق‌ها را در استانبول و آنکارا دستگیر کرد. رئیس انجمن حقوق بشر ترکیه هم بازداشت شده است. این اقدامات باعث بروز انتقادهای بین‌المللی به دولت اردوغان شده است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

فیفا تیم آلمان را برای پیام بازیکنانش در دفاع از «حقوق بشر» مجازات نخواهد کرددر بیانیه روز جمعه فیفا آمده است که این نهاد «به آزادی بیان و توانایی فوتبال برای ایجاد تغییرات مثبت باور دارد.» کاملا راست میگن احترام به حقوق انسان‌ها در آلمان مانند جمهوری اسلامی کاملا رعایت میشه بخصوص بوسیله پلیس شان بطوری این احترام به حقوق انسان‌ها تا حد مرگ شکنجه کردن رعایت میشه همه هم شاد و راضی هستند اصلا مشکلی وجود ندارد یک صلیب تو هوابکش تمامه اقامت بخصوص ذله های ایرانی صادر میشه
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آمریکا نظام ایران را به نقض حقوق بشر در سوریه،عراق و یمن متهم کرددر گزارش سالانه حقوق بشر وزارت امور خارجه آمریکا ضمن انتقاد صریح از نقض حقوق بشر در ایران، چین و روسیه، نظام ایران به نقض حقوق بشر در سوریه، عراق و یمن متهم شده است. ادامه خبر در سایت العربیه_فارسی:
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

آمریکا رژیم ایران را به نقض حقوق بشر در سوریه،عراق و یمن متهم کرددر گزارش سالانه حقوق بشر وزارت امور خارجه آمریکا از نقض حقوق بشر در ایران به شدت انتقاد شده و همچنین باید در افغانستان، ایران ،افریقا و ... محکوم کنند.
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

اتحادیه اروپا تحریم‌های ایران به دلیل «نقض حقوق بشر» را تمدید کرد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »