دیدبان شفافیت افغانستان از 'فساد گسترده' در شورای ورزش کریکت خبر داد - BBC News فارسی

16/06/1399 08:23:00 ق.ظ

دیدبان شفافیت افغانستان از 'فساد گسترده' در شورای ورزش کریکت خبر داد

تحقیق تازه دیدبان شفافیت افغانستان از فساد گسترده در شورای کریکت این کشور خبر داده است. در این گزارش آمده که این نهاد در مصارف خود فاقد شفافیت و حسابدهی است و انتخاب هیات مدیره آن به اساس سلایق سیاسی و انتخاب بازیکنان از سوی این هیات به اساس وابستگی‌های قومی انجام می‌شود. شورای کریکت گفته پس از مطالعه این تحقیق به آن پاسخ خواهد داد. عزت الله ادیب، مسئول بخش تحقیق دبدبان شفافیت در یک نشست خبری گفت که محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان صلاحیت تعیین این هیات را دارد اما تاکنون دلیلی را برای تغییرات مکرر در این نهاد ارائه نکرده و این یک سوال اساسی برای آنهاست.

او می‌گوید: "هر باری که رئیس کریکت بورد/شورای کریکت عوض شده، با مردم هیچ گونه معلوماتی شریک نشده که به چه دلیلی احمد یا محمود از وظیفه برکنار شد؟ فقط یک اعلامیه صادر می‌شود که فلانی به جای فلانی گماشته شد و بس. از سوی دیگر فردی که برکنار شده هیچ نوع حساب و کتابی با او نمی‌شود و کارکردش بررسی نمی‌گردد. این یکی از انتقادهای بزرگ است."

در شش سال گذشته هیات مدیره شورای کریکت چهار بار تغییر کرده و به گفته محققین دیدبان شفافیت، هر کدام آنها متهم به فساد و خویش‌خوری بودند. منبع تصویر، ACB توضیح تصویر، نشر گزارش فساد در شورای کریکت افغانستان در حالی صورت گرفته که شب گذشته آقای غنی هفتمین دوره لیگ کریکت به نام "شپگیزه" را در کابل افتتاح کرد headtopics.com

دیدبان شفافیت می‌گوید که به اساس اطلاعات آنها بازیکنان کریکت اکثرا از بستگان اعضای هیات مدیره هستند و در انتخاب اعضای تیم ملی بسیاری از بازیکنان با توانایی‌های بالا نادیده گرفته می‌شوند.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : مسابقه زنان برای بزرگ‌ترین شکم باردار؛ عجیب و جالب یا احمقانه و بی‌مورد؟

ویدیوها : زنان باردار در نیکاراگوئه برای بزرگ‌ترین سایز شکم باهم به رقابت پرداختند. ادامه مطلب >>

در صورت پرداخت جریمه به ویلموتس، این مبلغ از منابع دولتی برداشت نخواهد شدمعاونت حقوقی ریاست جمهوری اعلام کرد: تنها زمانی فدراسیون فوتبال از این معاونت درخواست کمک بنماید، معاونت حقوقی با رعایت اصول استقلال و عدم دخالت در امور، اقدام به کمک به این نهاد خواهد کرد.

مینه روفی؛ از تحصیل مخفیانه در حکومت طالبان تا اشتغال در رسانه

شمار قربانیان کرونا در کشور از ۲۲ هزار نفر گذشت/۱۱۸ فوتی در شبانه روز گذشتهسخنگوی وزارت بهداشت آخرین آمار ابتلا و جانباختگان ناشی از کرونا را اعلام کرد و گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۱۸ نفر از مبتلایان کرونا جان باختند.

مینه روفی؛ از تحصیل مخفیانه در حکومت طالبان تا اشتغال در رسانه

این مرد اتریشی در بازار بورس تهران به دنبال چیست؟ | DW | 05.09.2020سرمایه‌گذاری و حضور در بازارهای بورس جهان پدیده عجیبی نیست. اما وضعیت بازار بورس تهران با همه جهان تفاوت می‌کند. یک مرد اتریشی نخستین شرکت خارجی در بازار بورس تهران را نمایندگی می‌کند. او از تجربه عجیب خود می‌گوید.

سم زنبور عسل بعضی از سلول‌های سرطانی پستان را 'از بین می‌برد' - BBC News فارسیدانشمندان استرالیایی می‌گویند در شرایط آزمایشگاهی سم زنبور عسل، سلول‌های مهاجم سرطان پستان را از بین می‌برد. آنها این سم و ترکیب موجود در آن به نام ملیتین را، برای دو نوع سرطان پستان که درمانشان سخت است به کار گرفتند. این یافته 'مهیج' توصیف شده است ولی دانشمندان هشدار می‌دهند که به پژوهش‌های بیشتری نیاز است.