دیدبان حقوق بشر از «سرکوب فزاینده مخالفان» حکومت ایران در سال ۲۰۲۱ خبر داد

23/10/1400 07:38:00 ب.ظ

بنابر اعلام دیدبان حقوق بشر، جمهوری اسلامی ایران «از پیگرد قضایی و زندان به عنوان ابزار اصلی برای خاموش کردن صدای مخالفان برجسته و مدافعان حقوق بشر» بهره می‌برد.

بنابر اعلام دیدبان حقوق بشر، جمهوری اسلامی ایران «از پیگرد قضایی و زندان به عنوان ابزار اصلی برای خاموش کردن صدای مخالفان برجسته و مدافعان حقوق بشر» بهره می‌برد. در همین زمینه، دیدبان حقوق بشر به موضوع بازداشت مهدی محمودیان، مصطفی نیلی و آرش کیخسروی، سه مدافع...

در همین زمینه، دیدبان حقوق بشر به موضوع بازداشت مهدی محمودیان، مصطفی نیلی و آرش کیخسروی، سه مدافع حقوق بشر در پرونده موسوم به «دادخواهان سلامت» اشاره کرده است. نامه وکلای بازداشتی و یک فعال: ۳۳ روز در سلول‌ امنیتی تحت فشار روانی قرار گرفتیم

اقدام دیرهنگام برای واردات واکسن کرونا در پی منع واردات واکسن آمریکایی و بریتانیایی از سوی رهبر جمهوری اسلامی و تاکید بر تولید واکسن داخلی، منجر به تشدید بحران کرونا و افزایش آمار مبتلایان و جان‌باختگان این بیماری، به‌ویژه در چند ماهه نخست سال جاری شد.

نرگس محمدی روز ۲۵ آبان در جریان یورش نیروهای امنیتی به مراسم سوگواری در آرامگاه ابراهیم کتابدار، از کشته‌شدگان آبان ۹۸، . به گفته تقی رحمانی، فعال سیاسی مقیم پاریس و همسر خانم محمدی، او همچنان «در انفرادی» زندان اوین به‌سر می‌برد و از «حق دسترسی به وکیل» محروم است. headtopics.

ادامه مطلب:
RadioFarda‌|‌راديو فردا »

روایت نجات زنان اچ آی وی مثبت با یک خط مشاوره

منصوریان: خط هات لاین یا خط تلفنی اورژانس اجتماعی زمانی در تهران برقرار می شود که وقتی فردی قصد آزار به خود یا خودکشی داشت، هیچ مرجعی برای دریافت مشاوره فوری ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

دیده‌بان حقوق بشر: ادامه سرکوب مخالفان توسط مقامات ایران در سال ۲۰۲۱ | DW | 13.01.2022گزارش سالیانه دیده‌بان حقوق بشر شامل موارد متعددی از نقض حقوق بشر در سال ۲۰۲۱ در ایران است، ازجمله سرکوب معترضان به بی‌آبی در خوزستان. این نهاد همچنین از دولت‌های دموکراتیک انتقاد کرده است.

ادامه واکنش‌ها به مرگ بکتاش آبتین؛ دیده‌بان حقوق بشر: نشان‌دهنده «وضعیت وخیم» زندانیان سیاسی در ایران است🔺 ادامه واکنش‌ها به مرگ بکتاش آبتین؛ دیده‌بان حقوق بشر: نشان‌دهنده «وضعیت وخیم» زندانیان سیاسی در ایران است ▪ با گذشت سه روز از درگذشت بکتاش_آبتین انتقادها از نقش مقامات و نهادهای جمهوری اسلامی در مرگ او همچنان ادامه دارد. ⬇ بیشتر بخوانید:

روزنامه شرق :: بالاترین حقوق شورای انقلاب را آقا ایوب آبدارچی می‌گرفت«بالاترین حقوق شورای انقلاب را آقا ایوب آبدارچی می‌گرفت» «روایت شورای انقلاب» در گفت‌وگو با محمدجواد مظفر ۲۲دی‌ماه سالگردتأسیس شورای_انقلاب در سال۵۷ است.شورا پس از استعفای دولت موقت به دنبال ماجرای اشغال سفارت آمریکا، مسئولیت اداره کشور را بر عهده گرفت. محمدجواد مظفر: آن روز‌ها واگذاری سمت‌ها كاملا تصادفی و اتفاقی بود اغراق نیست اگر بگویم كه شما یك پستی را تا حدی شانسی به دست می‌آوردید. اصلا كاری نداشتند تحصیلات و تخصص شما چیست مهم این بود كه فقط جزء طیف نیرو‌های هوادار امام و مورد تأیید باشید.

همزمان با اعتراض‌های سراسری به وضعیت معیشتی؛ ابراهیم رئیسی: نظام پرداخت حقوق «فوری» اصلاح شوددر روزهای گذشته کارکنان قوه قضائیه جمهوری اسلامی، که نهادی حاکمیتی است و رئیس کنونی دولت تا چند ماه پیش ریاست بر این قوه را عهده‌دار بود، نیز دست به اعتراض و بیان شعارهایی علیه دولت و مجلس زدند. مرتیکه جلاد من نشنیدم چی گفته، ولی احیانا نگفته ، فوری و انقلابی ؟! 😅

دیده‌بان حقوق بشر: ادامه سرکوب مخالفان توسط مقامات ایران در سال ۲۰۲۱ | DW | 13.01.2022گزارش سالیانه دیده‌بان حقوق بشر شامل موارد متعددی از نقض حقوق بشر در سال ۲۰۲۱ در ایران است، ازجمله سرکوب معترضان به بی‌آبی در خوزستان. این نهاد همچنین از دولت‌های دموکراتیک انتقاد کرده است.

شین‌بت هویت مامور ایرانی که اسرائیلی‌ها را برای جاسوسی استخدام کرده بود، افشا کردسازمان اطلاعات و امنیت داخلی اسرائیل، «شین‌بت» از بازداشت پنج اسرائیلی از جمله چهار زن که توسط یک مأمور اطلاعاتی ایران برای انجام مأموریت در اسرائیل استخدام شده بودند، خبر داد.