دیدار گروەهای شیعە و مقامات عراق پس از حمله پهپادی به محل اقامت الکاظمی

19/08/1400 05:37 ق.ظ

🔺 دیدار گروەهای شیعە و مقامات عراق پس از حمله پهپادی به محل اقامت الکاظمی ▪ در این جلسە توافق شد کە با هدف کاهش تنش‌ها، حملات رسانە‌ای گروەهای مخلتف بە یکدیگر متوقف شود. ⬇ بیشتر بخوانید:

در این جلسە توافق شد کە با هدف کاهش تنش‌ها، حملات رسانە‌ای گروەهای مخلتف بە یکدیگر متوقف شود. بر اساس گزارش رسانە‌ها، درخواست آقای الکاظمی مبنی بر دستگیری کسانی کە در حملە بە منزل او در منطقە سبز دست داشتند با واکنش تند کتائب حزب‌اللە و عصائب اهل حق مواجە شدە است.

بر اساس گزارش رسانە‌ها، درخواست آقای الکاظمی مبنی بر دستگیری کسانی کە در حملە بە منزل او در منطقە سبز دست داشتند با واکنش تند کتائب حزب‌اللە و عصائب اهل حق مواجە شدە است.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

دیدار وزیر دفاع ترکیه با رئيس‌جمهور آذربایجان در شوشاالهام علی‌اف، رئیس جمهور آذربایجان و خلوصی آکار، وزیر دفاع ملی ترکیه امروز در شوشا دیدار و گفت‌وگو کردند. - خبرگزاری آناتولی اگر اردوغان در انتخابات شرکت نکند، خلوصی آکار جایگزین او خواهد بود و رییس جمهور احتمالی ترکیه

دیدار اسماعیل قاآنی با نخست‌وزیر عراقمنابع رسانه‌ای عراق از دیدار اسماعیل قاآنی فرمانده سپاه قدس ایران با مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر عراق خبر دادند.این منابع سه‌شنبه 9 نوامبر گزارش دادند که

دیدار و گفت‌وگوی «بن فرحان» و «پدرسن» در ریاضوزیر خارجه سعودی و نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه امروز در ریاض با یکدیگر دیدار کرده و درباره بحران سوریه بحث و گفت‌وگو کردند.

اولین دیدار وزیر خارجه امارات از سوریه پس از گذشت یک دهه؛ بن زاید آل نهیان با اسد گفتگو کردعبدالله بن زاید آل نهیان، وزیر خارجه امارات عربی متحده امروز سه‌شنبه ۹ نوامبر برا اولین بار از زمان آغاز جنگ در سوریه در ۱۰ سال گذشته با بشار اسد، رئیس جمهور این کشور در دمشق دیدار و گفتگو کرد. هیچی دیگه دنیا درب و داغون این به اون خیانت میکنه اون به این یکی اسمش رو هم گذاشتن دفاع از منافع ملی کشورشون و ملتشون در صورتیکه فقط حرف الکی هست و بی ارزش چون توان و عرضه اداره کشورشون رو ندارن مغلطه میکنن و آشوب و دسیسه برای دیگر کشورها و دیگر ملتها ،چیزی که بضرر تمام جهان است آیا می دانید چرا درخاورمیانه دزدان وجلادان وآدمکشان کشورها را اداره میکنندوبخاطر منافع خود ملت را میکشند وکشورشان را ویران؟ آیا می دانید چرا درخاورمیانه دزدان وجلادان وآدمکشان کشورها را اداره میکنندوبخاطر منافع خود ملت را میکشند وکشورشان را ویران؟

با تحولات اخیر روند تشکیل کابینه آینده در عراق طولانی می‌شودبا وجود ناآرامی‌ها طی روزهای گذشته در عراق و به ویژه در پی ادامه مخالفت گروه‌های طرفدار ایران با نتایج انتخابات پارلمانی و همچنین حمله پهپادی به اقامتگاه

حمله به مقر اقامت مصطفی الکاظمی از چند نگاهطرف مجری عملیات حمله پهپادی چند روز پیش به مقر اقامت مصطفی الکاظمی هر که باشد، به طور حتم خود را بازنده حتمی روند انتخابات اخیر عراق می‌داند. اینکه مجری این اقدام مخالفان مصطفی الکاظمی، خود او یا طرف ثالثی بوده باشد هیچ تفاوتی در این اصل ایجاد نمی‌کند که عراق به سوی هرج‌و‌مرج بیشتر پیش می‌رود.

کتائب حزب اللە و عصائب اهل حق کە متهمان اصلی هدف قرار دادن محل سکونت مصطفی کاظمی هستند نیز در این جلسە حضور داشتند.

بر اساس گزارش رسانە‌ها، درخواست آقای الکاظمی مبنی بر دستگیری کسانی کە در حملە بە منزل او در منطقە سبز دست داشتند با واکنش تند کتائب حزب‌اللە و عصائب اهل حق مواجە شدە است.

خبرگزاری رویترز روز گذشتە بە نقل از چند منبع عراقی گزارش داد کە کتائب حزب‌اللە و عصائب اهل حق، دو گروە شبە نظامی عراقی وابستە بە ایران، در حملە پهپادی بە اقامتگاە مصطفی کاظمی دست داشتە‌اند. این دو گروە در فهرست تحریم‌های آمریکا قرار دارند.