دیدار هیأت اقتصادی افغانستان به ریاست ملا عبدالغنی برادر با دبیر شورایعالی مناطق آزاد ایران

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 54 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 63%

مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور در نشست هیأت عالی‌رتبه افغانستان در بندر چابهار گفت: توافقنامه بلند مدت سرمایه‌گذاری بین ایران و افغانستان با محوریت منطقه آزادچابهار در حال شکل گیری است.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

حجت الله عبدالملکی شامگاه پنجشنبه در دیدار با عبدالغنی برادر در نشست هیأت عالی‌رتبه افغانستان در بندر چابهار ضمن اشاره به اینکه ایران و افغانستان ۲ کشور بسیار مهم در حوزه تمدن اسلامی هستند و اشتراکات فرهنگی زیادی دارند، بستر مناسبی برای توسعه تعاملات اقتصادی نیز می‌توانند باشند.

وی ادامه داد: این توافق بلندمدت در زمینه حمل و نقل، لجستیک، فراوری محصولات مختلف است و مسوولان کشور افغانستان بر توافق بلند مدت تاکید دارند و چون سودآوری در بلندمدت هست ما هم بر این توافق تاکید داریم تا سرمایه گذاری شکل گرفته و ایجاد زیرساخت بنفع هر ۲ طرف باشد. وی افزود: سرزمین جمهوری اسلامی ایران بهترین مسیر منطقه برای توسعه ترانزیت دریایی هست و این مهم برای کشورهای منطقه کاربردی و پر منافع خواهد بود.

مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور گفت: انتخاب ایران از سمت افغانستان برای توسعه همکاری نشان‌دهنده فهم و درایت مسئولین این کشور است و ضمن استقبال از این موضوع، آمادگی ایران را جهت تعمیق همکاری‌های اقتصادی و ترانزیتی به صورت بلند مدت با هدف تامین زیرساخت مناسب و سود دهی اعلام کرد.

این هیأت که به ریاست ملا عبدالغنی برادر معاون اقتصادی ریاست الوزراء افغانستان، به همراه سرپرست وزارتخانه‌های مالیه، ترانسپورت، صنعت و تجارت و تعدادی از مسئولان ادارات و بخش‌های مرتبط اقتصادی و ترانزیتی به چابهار سفر کرده بود پس از بازدید از زیرساخت‌های بندر و منطقه آزاد، در نشست مشترک با مسئولان راه‌های سرمایه گذاری را بررسی کردند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

نرم‌افزار بسته‌های سرمایه‌گذاری منطقه آزاد انزلی رونمایی شددر جریان نمایشگاه فرصت‌های سرمایه‌گذاری با حضور حجت الله عبدالملکی مشاور رییس‌جمهور و دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، نرم‌افزار بسته‌های سرمایه‌گذاری منطقه آزاد انزلی با عنوان کیمیا انزلی رونمایی شد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

توصیه رئیسی به سران کشورهای اسلامی درباره مسئله فلسطیندبیر شورای اطلاع‌رسانی دولت از تأکید رئیس‌جمهوری بر قطع روابط سیاسی و اقتصادی کشورهای اسلامی با رژیم صهیونیستی در دیدار با رئیس‌جمهوری ترکیه خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

اولویت افغانستان در روابط تجاری و اقتصادی با ایرانمعاون اقتصادی نخست وزیر حکومت سرپرست افغانستان گفت: توسعه روابط تجاری و اقتصادی با ایران اولویت افغانستان است.
منبع: MashreghNews - 🏆 5. / 63 ادامه مطلب »

مبارزه با مفاسد اقتصای باید به یک اولویت اصلی تبدیل شوددبیر قرارگاه ملی مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت: در موضوع مبارزه با فساد باید یک اجماع کلی در کشور شکل گرفته و به یک اولویت اصلی تبدیل شود.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

اتحادیه اروپا: همچنان به برجام پایبند هستیمهیات نمایندگی اتحادیه اروپا در سازمان ملل با طرح این ادعا که اتحادیه اروپا همچنان به برجام پایبند است، خواستار بازگشت ایران به اجرای کامل تعهدات هسته‌ای‌اش ذیل توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ شد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

آغاز جلسه امضای تفاهم‌نامه همکاری میان ایران و افغانستانجلسه امضای تفاهم‌نامه همکاری‌های اقتصادی میان جمهوری اسلامی ایران و افغانستان آغاز شد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »