دیدار ترامپ با مشاوران ارشد خود درباره مذاکرات صلح با طالبان

26/05/1398 07:15:00 ق.ظ

دیدار ترامپ با مشاوران ارشدش درباره مذاکرات صلح با طالبان

آقای ترامپ گفتگو با مشاوران امنیتی و نظامی خود را 'خوب' توصیف کرده و ابراز امیدواری کرده که 'در صورت احتمال' توافق با طالبان عملی شود. منتقدان خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان این کار را تسلیم دربرابر طالبان خوانده‌اند. دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا با مشاوران ارشد خود درباره مذاکرات صلح با طالبان گفتگو کرده است.

این دیدار در باشگاه گلف آقای ترامپ در نیوجرسی انجام شده و تیم ارشد امنیت ملی دولت از جمله مارک اسپر، وزیر دفاع، مایک پومپئو، وزیر امور خارجه و ژنرال دانفورد فرمانده ستاد مشترک ارتش آمریکا در آن شرکت داشته‌اند.

جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا و زلمی خلیلزاد، نماینده ویژه دولت آمریکا در مذاکره با طالبان نیز در این گفتگوها شرکت داشته‌اند. آقای ترامپ در حساب توییتری خود نوشته این دیدار به خوبی برگذار شده و"آمریکا امیدوار است در صورت امکان به توافق" برسد.

جزییات زیادی از چند و چون گفتگوهای آقای ترامپ و مشاورانش مطرح نشده ولی در بیانیه کاخ سفید آمده گفتگوها درباره مذاکرات صلح با طالبان و آشتی ملی در افغانستان و درعین حال نحوه خروج نیروهای آمریکایی از این کشور بوده است. headtopics.com

وزیر خارجه آمریکا نیز در بیانیه‌ای نوشته دولت آمریکا در رابطه و همکاری نزدیک با دولت افغانستان به رسیدن به توافق صلحی جامع متعهد است.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

مشاهده دوباره یوز آسیایی در خراسان‌شمالی/ امیدها برای تداوم نسل یوزها زنده شد- اخبار خراسان شمالی - اخبار استانها تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

ترامپ پیشهاد دیدار با رهبر چین با محوریت بحران هنگ‌کنگ را مطرح کردرئیس‌جمهوری آمریکا به امکان دیدار با همتای چینی‌اش برای بحث و گفت‌وگو جهت حل و فصل بحران هنگ‌کنگ به شیوه‌ای «انسان‌دوستانه»، اشاره کرده است.

ترامپ برای امضای توافقی «بزرگ» با بریتانیا پس از برگزیت تلاش می‌کنددونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا پنجشنبه 15اوت مجددا تمایل خود را برای برقراری روابط

ادامه بحران هنگ‌کنگ و پیشنهاد ترامپ برای دیدار با رهبر چین | DW | 15.08.2019دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در ارتباط با تشدید بحران سیاسی در هنگ‌کنگ خواستار دیدار با شی‌ جین‌پینگ، رهبر چین شد. پیش از آن، کنگره آمریکا از موضع انفعالی دولت این کشور در قبال بحران هنگ‌کنگ انتقاد کرده بود.

بحران کشمیر؛ عمران خان پیش از نشست شورای امنیت با ترامپ گفتگو کرداین ناآرامی ها در حالی شدت گرفت و به خشونت گرایید که چندین هزار نفر از معترضان در دوازدهمین روز از محاصره کامل منطقه توسط ماموران امنیتی هند در خیابان های شهر تجمع کرده بودند.

ادعای ترامپ: ایران و چین می‌خواهند با ما توافق کنند- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimادعای ترامپ: ایران و چین می‌خواهند با ما توافق کنند همان‌طور که دیدید ما به فاجعه ایران خاتمه دادیم. به آنها 150 میلیارد دلار پول و 1.8 میلیارد دلار پول نقد دادیم.پول نقد، نقد، نقد!چیزی به دست نیاوردیم. آنها هم می‌خواهند توافق کنند. چین می‌خواهد توافق کند و این را به شما بگویم: آنها هم می‌خواهند توافق کنند چون تحریم‌های برایشان خوب نیست. آنها خوشحال نیستند. باید ببینیم اوضاع چطور پیش می‌رود، ولی کار دست کاردان است

پرزیدنت ترامپ: نمی‌خواهم ببینم چین معترضان در هنگ کنگ را با خشونت‌ سرکوب کند♦️ پرزیدنت ترامپ: نمی‌خواهم ببینم چین معترضان در هنگ کنگ را با خشونت‌ سرکوب کند ⚡️ ترامپ پیشتر در مورد روابط تجاری با چین نوشت: «البته که چین خواهان دست‌یافتن به یک توافق تجاری با ایالات متحده است؛ [اما] بگذارید اول با هنگ کنگ، انسانی برخورد کند.»